Czujnik czadu

Czujnik czadu

Bezpieczeństwo to kwestia ważna dla każdego, w domu warto więc zamontować kilka czujników, które będą nad nim czuwać. Przede wszystkim warto skusić się na czujnik czadu i gazu – jako jedno lub dwa urządzenia.

Przede wszystkim kupujemy urządzenia dobrej jakości, atestowane. Takie czujniki posiadają długą, nawet 7-letnią gwarancję. Czujniki kupujemy tylko u producentów znanych i sprawdzonych, radzę zrezygnować z okazji na allegro. Tanie urządzenia, bez odpowiednich certyfikatów i atestów często reagują na substancje inne niż czad, np. lakier do włosów, czy dezodorant. Dodatkowo jeśli urządzenie jest stara i przeleżało w magazynie kilka lat jego sensory mogą nie być odpowiednio czułe i nie wykryć faktycznego zagrożenia.  Polecić mogę urządzenia firmy Gazex, Orno czy Jablotron.

Dobry detektor czadu reaguje już na najmniejsze przekroczeni stężenia CO, uruchamia alarm świetlny i dźwiękowy. Warto zamontować je przede wszystkim tam, gdzie znajdują się piece gazowe, tzn. w łazienkach i kuchnia, kotłowniach etc., w salonach w których znajduje się kominek, piece kaflowe, w pomieszczeniach dogrzewanych urządzeniami przenośnymi naftowymi lub gazowymi. Ważne też by nie montować go zbyt wysoko – powinien znajdować się na wysokości 140-150cm, ponieważ właśnie tam stężenie CO jest najwyższe.

Jeśli posiadacie w domu ogrzewanie centralne jest wspomagane piecami gazowymi warto wybrać urządzenie 2 w 1, wykrywające zarówno gaz, jak i czad.

Warto również zaznaczyć, że czujnik czadu sprawdzi się też jako detektor przeciwpożarowy, w przypadku kiedy spalaniu ulegają materiały wydzielające czad, czyli w większości przypadków pożarów domowych.

Czujnik czadu - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Czujnik czadu. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Czujnik czadu Cena
1Orno zestaw alarmowy bezprzewodowy z modułem GSM OR-AB-MH-3005Aktualna Cena
2SATEL Płyta główna centrali alarmowej INTEGRA 32Aktualna Cena
3Eura Mini alarm MA-05A3 105 dBAktualna Cena
4Orno Klawiatura do alarmu MH OR-AB-MH-3005C cyfrowa bezprzewodowaAktualna Cena
5SATEL 256 Plus - Płyta główna centrali alarmowej od 16 do 256 wejść i wyAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • CZUJNIK CZADU I GAZU RANKING
 • jaki czujnik czadu
 • czujnik czadu ranking
 • czujnik czadu opinie
 • jaki czujnik czadu wybrać

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Czujnik czadu - Opinie i komentarze

 1. Ursus 27 listopada 2014 at 21:07

  Nie myśli się o tym na co dzień, chociaż ostatnio widziałem że się pojawiają kampanie informacyjne różnego rodzaju, mające właśnie na celu rozpowszechnienie czujników czadu. Ja u siebie mam, ale gdyby nie to, że sąsiedzi się podtruli czadem, na pewno by mi to do głowy nie przyszło. Człowiek zawsze myśli „to mnie nie dotyczy”. No ale cóż, dojrzały człowiek potrafi przyznać, że jest śmiertelny i kupić ten czujnik! 🙂 Myślę, że w każdym domu powinien się taki znaleźć, nie tylko kiedy ryzyko jest wyższe, nigdy nic nie wiadomo.

 2. paula 23 lutego 2016 at 13:27

  Czujnik czadu to jest coś, bez czego ludzie nie powinni nawet jednego sezonu grzewczego spędzać w domu. Powiem tak: dostałam kiedyś (nawet nie pamiętam gdzie) czujnik czadu, ale potraktowałam go jako gadżet promocyjny i po prostu trafił do domowej rupieciarni. Kilka lat później w mojej miejscowości zaczadziło się pół rodziny – dziadkowie i dwoje wnuków, tragedia niesamowita, szok… Przeszukałam pół domu, znalazłam, zamontowałam u siebie, dokupiłam drugi do rodziców… Po tygodniu (!!!!!!!!) zadzwoniła mama i powiedziała, że obudziło ich wycie alarmu….. tydzień i byłaby klolejna tragedia… Nie ma się co zastanawiać, niby wydatek jest, ale są rzeczy cenniejsze.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *