Filtry do wody

Filtry do wody

Jeżeli prowadzimy zdrowy tryb życia, jeśli żyjemy w trybie „Eko” to musimy dbać nie tylko nasze środowisko, ale także o nas samych. Niestety korzystanie z przywilejów cywilizacyjnych nie zawsze wychodzi nam na dobre. Takie na przykład picie wody prosto z kranu nie należy do zbyt dobrych pomysłów. Jakość wody w naszych kranach nie jest zbyt wysoka, wystarczy podstawowa analiza i szybko możemy przekonać się, że nasza woda powinna być filtrowana. Jaki filtr do wody pitnej wybrać i czy skorzysta na tym każdy domownik?

Nie trzeba mieć wyrafinowanego podniebienia żeby przekonać się jaka różnica występuje pomiędzy wodą filtrowaną a niefiltrowaną. Jeżeli zależy nam na długotrwałym rozwiązaniu to możemy zdecydować się na tak zwane filtry kranowe. Dzięki nim woda która bezpośrednio leci z kranu od razu jest przefiltrowana. Takie rozwiązanie nie należy do najdroższych i jest bardzo praktyczne. Zanim jednak zakupimy filtr na kran do wody pitnej powinniśmy sprawdzić w jakim stanie jest nasza woda, pozwoli to wybrać odpowiedni rodzaj nakładki na kran. Oczyszczona woda może być używana nie tylko do picia, ale także do celów gospodarczych lub na przykład do mycia, nasze oczekiwania co do jakości wody będą decydującym czynnikiem podczas takich zakupów.

Jeżeli z naszych wyliczeń wyjdzie, że przefiltrowana woda będzie nam potrzebna tylko do picia i jeśli jej dzienne zapotrzebowanie nie będzie zbyt duże to wybierajmy filtry dzbankowe. Najkorzystniejszą opcją wydaje się filtr dzbankowy o pojemności trzech litrów. Do takiego dzbanka niezbędny jest wymienny filtr i o ile koszt zakupu pojemnika jest jednorazowym wydatkiem o tyle filtr trzeba zmieniać średnio co miesiąc. Nie są to jednak jakieś wysokie koszty. W najnowszych dzbankach mamy zamontowany elektroniczny wyświetlacz, który będzie nas informował o konieczności wymiany filtra. Poza tym wybrany przez nas pojemnik powinien być przezroczysty oraz powinien dawać możliwość mycia go w zmywarce. Wybierając takie rozwiązanie również musimy zwracać uwagę na twardość i jakość naszej wody. Tylko pełne dopasowanie pozwoli nam osiągnąć najlepsze efekty.

Filtry do wody - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Filtry do wody. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Filtry do wody) Producent Cena
1Brita Fill & Go NiebieskiBritaAktualna Cena
2Brita Marella XL NiebieskiBritaAktualna Cena
3Brita Elemaris Meter XLBritaAktualna Cena
4Brita Marella CoolBritaAktualna Cena
5Dafi Astra Unimax MalinowyDafiAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaki filtr do wody
 • filtry do wody pitnej
 • dobre filtry do wody
 • filtr na wode 2017
 • wydatek wody w kranie

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Filtry do wody - 3 komentarze

 1. krzysiek 11 czerwca 2014 at 22:59

  Warto zaopatrzyć się w filtr odwrócona osmoza, Mam taki i jest ok.

 2. Martyna 17 marca 2015 at 13:41

  Ja mam też dzbankowy ale z Dafi, najtańsze, polskie i dobre.

 3. Lidka 21 kwietnia 2017 at 00:36

  Pytanie do osób już posiadających taki filtr dzbankowy. Jak często trzeba wymieniać same filtry do wody? Przy takim normalnym powiedzmy użytkowaniu przez 4 osobową rodzinę.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *