Garnek do gotowania mleka

Garnek do gotowania mleka

Gotowanie mleka to czynność nie tyle trudna, co często denerwująca. Żeby mleka nie przypalić, czy by nie wykipiało należy albo cały czas je mieszać, albo wykazać się ogromną czynnością. Warto dlatego zaopatrzyć się w specjalny, niewielki garnek, który będziemy wykorzystywać w tym celu (choć garnek do mleka można wykorzystać również np. do roztopienia czekolady, gotowania budyniu).

Do gotowania mleka można wybrać zwykły garnek aluminiowy lub emaliowany, taki który łatwo umyć i który ma powłokę do której mleko łatwo nie będzie przywierać. Specjalny garnek do mleka, to jednak sprytny wynalazek, warto się nad nim zastanowić.

Jego budowa jest banalna – podwójna ścianka i dno- tyle wystarczy by uchronić przed kuchenną katastrofą. Do podwójnej ścianki garnka nalewamy wodę, która będzie „kontrolowała” mleko. Mleko będzie gotowe w momencie, kiedy zawrze woda – wówczas temperatura mleka będzie tylko odrobinę niższa niż wody, a i tak wystarczająca by mleko uznać za „zagotowane”.

Mleko nie posiada temperatury wrzenia, to zawarta w mleku woda się gotuje (i powoduje kipienie). Mleko jest złożone z tłuszczy i białek, dlatego para wodna nie może swobodnie się unosić, co sprawia, że w momencie wrzenia od razu dochodzi do kipienia. W garnku z podwójnym dnem mleko dzięki wodzie dookoła nigdy nie osiąga temperatury 100%,  nigdy więc nie wykipi.

Wybór takiego garnka do gotowania mleka nie wymaga długich wyborów – wszystkie są zwykle skuteczne, trwałe lub mniej, jak wszystkie garnki, ale patent zawsze działa.

Garnek do gotowania mleka - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Garnek do gotowania mleka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Garnek do gotowania mleka) Cena
1Stalgast Mini naczynie na mleko 145 ml 546017Aktualna Cena
2Stalgast Mini naczynie na mleko 620 ml 546015Aktualna Cena
3Ambition garnek do mleka 14 cm 1,8 l VIKOS 81260Aktualna Cena
4Florina MARIO DO MLEKA Z GWIZD. 1.5L / HS-1052 -IMPAktualna Cena
5Florina LIVIO DO MLEKA Z GWIZD. 1.5L Z/P HS-1051Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • garnek do gotowania mleka
 • garnek do mleka
 • jaki garnek do gotowania mleka
 • garnek na mleko
 • garnek do gotowania mleka bez przypalania

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Garnek do gotowania mleka - 2 komentarze

 1. Billa 27 listopada 2014 at 21:07

  Dla mnie must have, nie potrafię ugotować mleka porządnie, a jem codziennie rano 🙂 Mam specjalny przypalony garnek, ale o takim rozwiązaniu nie słyszałem – genialne, na pewno kupię jak tylko trafię do odpowiedniego sklepu. Zastanawia mnie też, czy taki garnek jest dużo cięższy i na ile trwały. Poza tym, czy to nie jest problematyczne, że w środku cały czas jest wilgoć. Pewnie nie tak łatwo umyć ten garnek.

 2. Alicja 23 października 2015 at 12:31

  Ja w kuchi spędzam dużo czasu ale jeszcze nie słyszałam o takim garnku. W sumie to umiem ugotować bardzo dobrze mleko więc nie mam problemu i nie widzę potrzeby w posiadaniu takiego garnka ale może warto właśnie mieć oddzielne naczynia do gotowania poszczególnych produktów. Muszę się zastanowić 🙂

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *