Grill elektryczny

Grill elektryczny

Złośliwi uważają, że grillowanie stało się narodowym sportem Polaków. Wszyscy uwielbiamy ten niepowtarzalny smak i zapach grillowanych potraw, który kojarzy nam się z pierwszą majówką spędzoną w ogrodzie lub na jakimś tarasie. Ale czy prawdziwi miłośnicy grillowania muszą czekać aż do majówki żeby rozkoszować się grillowaną kiełbaską? Oczywiście, że nie. Dla nich istnieje świetna alternatywa, dzięki której o każdej porze roku można swobodnie grillować. Grille elektryczne bardzo szybko stały się popularne a mnóstwo osób zamieniło nawet swój tradycyjny sprzęt na takie nowoczesne urządzenie.

Wybierając grilla elektrycznego można natrafić na mnóstwo produktów z różnej półki. Przedział cenowy jest naprawdę zaskakujący bo nawet już za kilkadziesiąt złotych można kupić małego stołowego grilla elektrycznego. Pozostaje jednak pytanie czy jakość będzie adekwatna do ceny? Sprawdźmy to. Po pierwsze grille elektryczne dzielą się na te stołowe i na te klasyczne z nóżkami, są grille otwarte i zamknięte. Dla niewielkiej rodziny i w mieszkaniach gdzie mamy mało miejsca najlepszą opcją wydają się małe i otwarte grille stołowe. Podczas wyboru takiego sprzętu trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz na powłoki jakimi pokryte są ruszty i płyty grzewcze. Niektórzy producenci dają nam możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce i trzeba przyznać, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Dobrze jest gdy do grilla otwartego mamy także jakąś pokrywkę, przyspiesza to grillowanie oraz zapobiega pryskaniu tłuszczów na stół czy blat kuchenny. Grill może mieć ruszt, a także karbowaną lub płaską płytę. Przy płytach zazwyczaj są także specjalne rowki umożliwiające skapywanie tłuszczu do pojemników umieszczonych na dole. Grille zamknięte mają nieco większe gabaryty a grillowane na nich potrawy w smaku bardzo przypominają potrawy z grilla węglowego. Wybierając grill z płytą grzewczą będziemy mieli sporo miejsca na ulubione przekąski.

Grill elektryczny umożliwia nam grillowanie nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Istotną kwestią jest moc, im będzie ona większa tym szybsze będą efekty. Liczy się także nieprzywieralne powłoka oraz łatwość demontażu i mycia konkretnych elementów.

Grill elektryczny - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Grill elektryczny. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Grill elektryczny) Cena
1ETA 0161 90000Aktualna Cena
2Russell Hobbs 21000-56Aktualna Cena
3Kalorik COG 1001Aktualna Cena
4Trevi CL254Aktualna Cena
5Electrolux ETG340Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • grill elektryczny
 • jaki grill elektryczny
 • grill elektryczny opinie
 • grill elektryczny ranking
 • jaki grill elektryczny kupic

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Grill elektryczny - Opinie i komentarze

 1. Oli 27 listopada 2014 at 21:10

  Mam, świetna sprawa! Szczególnie zimą. Ale zajmuje sporo miejsca, praktycznie jedna półka w szafie tylko na grill. Jedyne czego mu brakuje to dym, no ale nie można mieć wszystkiego, a ten charakterystyczny aromat, to jednak tylko przy prawdziwym grillu, czy ognisku.
  Korzystam z grilla tefala, mogę spokojnie polecić. Mam już z 5 lat i bardzo dobrze się sprawuje, nie wiem jak teraz cenowo to wygląda, ale jak ja kupowałam, to różnice nie były znaczne.

 2. Rewal 14 sierpnia 2015 at 22:26

  Jednak grill tradycyjny jest niepokonany 🙂 Zapach, smak nie do podrobienia 🙂 Ale grill elektryczny moze sie przydac np na pochmurne dni i obudzic wspomnienia grillowanej kiełbaski i warzyw. No i ponoć jest zdrowszy od tradycyjnego. zastanawiałam sie kiedyś nad kupnem takiego ale właśnie- gabaryty 😉 Przy mojej małej kuchence nie miałabym go gdzie trzymać

 3. Jacek 27 czerwca 2017 at 12:33

  Moim zdaniem grill elektryczny to świetne rozwiązanie. Ja czasami nie mam czasu na przygotowanie tradycyjnego, często mamy ochotę pogrillować kiedy na dworze nie ma pogody.. Więc wtedy nic nie stoi na przeszkodzie! Niewielki grill a możemy zrobić na nim praktycznie wszystko.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *