Grill elektryczny

Grill elektryczny

Grill elektryczny

Złośliwi uważają, że grillowanie stało się narodowym sportem Polaków. Wszyscy uwielbiamy ten niepowtarzalny smak i zapach grillowanych potraw, który kojarzy nam się z pierwszą majówką spędzoną w ogrodzie lub na jakimś tarasie. Ale czy prawdziwi miłośnicy grillowania muszą czekać aż do majówki, żeby rozkoszować się grillowaną kiełbaską? Oczywiście, że nie. Dla nich istnieje świetna alternatywa – grill elektryczny, dzięki któremu o każdej porze roku można swobodnie grillować. Grille elektryczne bardzo szybko stały się popularne a mnóstwo osób zamieniło nawet swój tradycyjny sprzęt na takie nowoczesne urządzenie. Dlatego zastanówmy się jaki grill elektryczny wybrać?

Wybierając grill elektryczny można natrafić na mnóstwo produktów z różnej półki. Przedział cenowy jest naprawdę zaskakujący, bo nawet już za kilkadziesiąt złotych można kupić mały stołowy, dobry grill elektryczny. Pozostaje jednak pytanie, czy jakość będzie adekwatna do ceny? Sprawdźmy to. Po pierwsze grille elektryczne dzielą się na te stołowe i na te klasyczne z nóżkami, są grille otwarte i zamknięte. Dla niewielkiej rodziny i w mieszkaniach, gdzie mamy mało miejsca najlepszą opcją wydają się małe i otwarte grille stołowe. Podczas wyboru najlepszego grilla elektrycznego trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz na powłoki jakimi pokryte są ruszty i płyty grzewcze. Niektórzy producenci dają nam możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce i trzeba przyznać, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Dobrze jest gdy do grilla otwartego mamy także jakąś pokrywkę, przyspiesza to grillowanie oraz zapobiega pryskaniu tłuszczów na stół czy blat kuchenny. Grill elektryczny może mieć ruszt, a także karbowaną lub płaską płytę. Przy płytach zazwyczaj są także specjalne rowki umożliwiające skapywanie tłuszczu do pojemników umieszczonych na dole. Grille elektryczne zamknięte mają nieco większe gabaryty a grillowane na nich potrawy w smaku bardzo przypominają potrawy z grilla węglowego. Wybierając grill z płytą grzewczą będziemy mieli sporo miejsca na ulubione przekąski.

Dobry grill elektryczny umożliwia nam grillowanie nie tylko w domu, ale także na zewnątrz. Istotną kwestią jest moc, im będzie ona większa tym szybsze będą efekty. Liczy się także nieprzywieralna powłoka oraz łatwość demontażu i mycia konkretnych elementów.

Grill elektryczny - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Grill elektryczny. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Grill elektryczny Producent Cena
1Tefal GC3050TefalAktualna Cena
2Bosch TFB3302BoschAktualna Cena
3Esperanza EKG005EsperanzaAktualna Cena
4Tefal GC702 OptigrillTefalAktualna Cena
5Zelmer 40Z011 / ZGE0990ZelmerAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • grill elektryczny
 • jaki grill elektryczny
 • grill elektryczny opinie
 • grill elektryczny ranking
 • jaki grill elektryczny kupic

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Grill elektryczny - Opinie i komentarze

 1. Oli 27 listopada 2014 at 21:10

  Mam, świetna sprawa! Szczególnie zimą. Ale zajmuje sporo miejsca, praktycznie jedna półka w szafie tylko na grill. Jedyne czego mu brakuje to dym, no ale nie można mieć wszystkiego, a ten charakterystyczny aromat, to jednak tylko przy prawdziwym grillu, czy ognisku.
  Korzystam z grilla elektrycznego tefala, mogę spokojnie polecić. Mam już z 5 lat i bardzo dobrze się sprawuje, nie wiem jak teraz cenowo to wygląda, ale jak ja kupowałam, to różnice nie były znaczne.

 2. Rewal 14 sierpnia 2015 at 22:26

  Jednak grill tradycyjny jest niepokonany 🙂 Zapach, smak nie do podrobienia 🙂 Ale grill elektryczny moze sie przydac np na pochmurne dni i obudzic wspomnienia grillowanej kiełbaski i warzyw. No i ponoć jest zdrowszy od tradycyjnego. zastanawiałam sie kiedyś nad kupnem takiego ale właśnie- gabaryty 😉 Przy mojej małej kuchence nie miałabym go gdzie trzymać

 3. Jacek 27 czerwca 2017 at 12:33

  Moim zdaniem dobry grill elektryczny to świetne rozwiązanie. Ja czasami nie mam czasu na przygotowanie tradycyjnego, często mamy ochotę pogrillować kiedy na dworze nie ma pogody.. Więc wtedy nic nie stoi na przeszkodzie! Niewielki grill elektryczny a możemy zrobić na nim praktycznie wszystko.

 4. ordon 19 kwietnia 2018 at 15:25

  ja chciałem odstawić smazone jedzenie i kupiłem Grill elektryczny BREVILLE DuraCeramic, bardzo sobie chwalę, nagrzewa się momentanie i do tej pory nic mi nie przypalił. Uwielbaim na nim robić delikatne bataty i rybę

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *