Lodówka turystyczna

Lodówka turystyczna

Lodówka turystyczna

Turystyczna czy też samochodowa lodówka, to wyjątkowo przydatny sprzęt i to nie tylko na kempingu, czy wakacjach. Latem można wykorzystywać ją do przewożenia jedzenia, również zakup termolodówki, czy używanie wkładów chłodzących traci sens.

Lodówka turystyczna, to kompaktowych rozmiarów urządzenie, które można podłączyć do zapalniczki w samochodzie, czy do gniazdka – wybierajcie lodówki, które można podłączyć do obu tych gniazdek. Co ciekawe w wielu modelach można nie tylko chłodzić, ale również podgrzewać jedzenie. Zakres działania lodówki turystycznej, to nawet do -5 stopni poniżej zera i do 70 stopni powyżej. Jest to świetne rozwiązanie, dzięki któremu będziecie mogli przewozić również gorące potrawy.

Na co zwracamy uwagę?

Pojemność, a więc wielkość, a przy tym również waga.

Ważne też czy dołączone są do niej również wkłady, dzięki którym lodówka przyda się np. podczas plażowania.

Sposób działania – na rynku dostępne są lodówki kompresorowe oraz wykorzystujące efekt Peltiera. Tańsza opcja, to lodówki z efektem Peltiera, jednak ich wadą jest mała wydajność. Lodówki kompresorowe wykorzystują technologię identyczną, jak w normalnych lodówkach, a więc przy wykorzystaniu sprężonego gazu. Są to bardzo wydajne urządzenia, ale przy tym bardzo drogie, co może zniechęcić osoby szukające lodówki tylko do użytku turystycznego. Jest to sprzęt dedykowany osobom często przebywającym poza domem, np. kierowcom.

Sprawdźcie zakres temperatury, większość lodówek chłodzi do ok. 7-8 stopni, przy czym zawsze ta temperatura jest uzależniona od temp. otoczenia. Zwykłe lodówki termoelektryczne chłodzą do 20 stopni poniżej temp. otoczenia. Ten problem znika w przypadku lodówek sprężarkowych, które mrożą nawet do -20 stopni.

Ważne jest też wyposażenie lodówki. Sprawdźcie uchwyty, czy lodówka posiada termostat, sposób regulacji, jak długo lodówka wytrzymuje naładowana.

Lodówka turystyczna - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Lodówka turystyczna. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Lodówka turystyczna Producent Cena
1Clatronic KB3537ClatronicAktualna Cena
2Camry CR93CamryAktualna Cena
3Ezetil E32M 12V/230VEzetilAktualna Cena
4Camry CR8061CamryAktualna Cena
5Camry CR8065CamryAktualna Cena

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Lodówka turystyczna - Opinie i komentarze

  1. Maks 27 listopada 2014 at 21:11

    Mam taką mobicool i jestem zadowolony. Lodówki turystyczne dostępne teraz, a te które były kiedyś, to 2 różne bajki. Muszę powiedzieć, że naprawdę działa, długo trzyma zimno, można ją ładować, dobrze się trzyma, jest pojemna. Po podróży 12 godzinnej nadal chłodziła, a był upał, także naprawdę skuteczna, sam się zdziwiłem. Nie wiem jak te pozostałe, ale wyglądają na jeszcze lepsze, aż nabrałem ochoty na zmianę lodówki turystycznej – ależ to brzmi!

  2. Olga 10 marca 2016 at 09:15

    My przed wakacjami planujemy kupno takiej lodówki, bo na pewno nam się przyda. Myślę, że to dobre rozwiązanie na podróże, kiedy chcemy coś przetransportować. Widziałam już kilka modeli, które mi się podobają. Zastanawiam się tylko na jaki model litrowy się zdecydować, bo nigdy takiej nie miałam i nie wiem jakie są moje potrzeby 🙂 Ale na coś w końcu na pewno się zdecyduję.

  3. Gosia 22 stycznia 2018 at 19:22

    Dla mnie najlepsze lodówka turystyczna to ta, która ma dużą pojemność. Moim zdaniem powinna być ładowana zewnętrznie i posiadać dobre wkłady. Dobra lodówka turystyczna to także ta, która posiada dużą pojemność. Ja zawsze swoją zabieram na wyjazdy, więc musi być nie tylko pojemna ale także mała. Bardzo dobre parametry podaliście. Rzeczywiście bym się tym kierowała, jeżeli miałabym kupować jeszcze raz. Dobra lodówka turystyczna to niezbędny sprzęt na wyjazdy wakacyjne.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *