Maszyna do lodów

Maszyna do lodów - Krups

Maszyna do lodów

Maszyna do robienia domowych lodów, to marzenie każdego miłośnika tego deseru. Lody domowe są nieporównywalnie lepsze i zdrowsze, niż kupne – ale niestety, bez odpowiedniego sprzętu zwyczajnie nie da się ich zrobić.

Maszynka do lodów jest właściwie urządzeniem wielofunkcyjnym, używając jej można nie tylko zrobić tradycyjne lody, ale też sorbety, koktajle, mrożone jogurty, czy po prostu zmrozić napoje, czy chłodnik.

Słów kilka o zasadzie działania. Maszyna schładza lody dzięki misie z podwójnym dnem lub wkładowi, w postaci dysku, w którym znajduje się specjalny płyn, który należy przed użyciem zamrozić. Wkład musi znajdować się w zamrażarce przez 24 godziny, dlatego w sezonie najprościej jest go trzymać w niej przez cały czas. Nie zajmuje on bardzo dużo miejsca, ale pamiętajcie, że będziecie musieli wygospodarować w zamrażarce dodatkowe miejsce. Jeśli wkład znajduje się w misie – nie będzie to dodatkowym obciążeniem, ponieważ również w niej przechowywać będziecie zrobione lody.

Do zmrożonej misy wkładamy schłodzone składniki, z których przygotowywać będziemy lody – możliwości jest mnóstwo. Maszyna przeciętnie kręci lody od 20-60 minut, nadając lodom odpowiednią konsystencję, po tym etapie możemy do masy wmieszać jeszcze dodatki – owoce, czekoladę, bakalie. Na koniec misę należy na kilka godziny włożyć znów do zamrażarki, by lody odpowiednio stwardniały.

Po co o tym piszę? Żebyście nie myśleli, że maszyna do lodów to coś, dzięki czemu lody powstaną w ekspresowym tempie! Minusem jest też to, że lodów domowej roboty nie można zbyt długo przechowywać. Nie zawierają one spulchniaczy i innych dodatków, które utrzymują w kupnych lodach odpowiednią konsystencję. Nie jest to urządzenie bez wad, ale ich cena nie jest bardzo wysoka, można więc skusić się nawet na zakup na jeden sezon.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

 • rozmiar misy – trudności może przysporzyć zbyt duża misa, którą trudno będzie zmieścić w zamrażarce.
 • pojemność – przedział to 0,5-1,5 litra i lepiej wybierać te większe urządzenia. Pracy jest tyle samo, a 0,5l lodów, to porcja maksymalnie dla 3 osób.
 • moc – jak najwyższa, inaczej urządzenie może się przegrzewać lub niedokładnie mieszać.
 • wielkość maszyny
 • otwór do wlewania przygotowanej mieszanki na lody – większy będzie zdecydowanie bardziej praktyczny
 • mieszadło – możemy wybrać model z obrotową misą lub mieszadłami, tak czy inaczej – ważne by mieszadło było solidne i posiadało spore otwory, dzięki czemu masa będzie idealnie gładka
 • dodatkowe funkcje – nie ma tu zbyt wielkiego pola do popisu, jednak niektóre modele posiadają wyświetlacz, który zważy nasze lody, oszacuje ilość porcji, czy poinformuje o etapie robienia lodów.
 • dodatkowe wyposażenie – łyżki do nakładania, pokrywa do misy.

Maszyna do lodów - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Maszyna do lodów. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Maszyna do lodów Producent Cena
1Clatronic ICM 3594ClatronicAktualna Cena
2De Longhi IC 8500De LonghiAktualna Cena
3Unold 48879UnoldAktualna Cena
4Unold 48880UnoldAktualna Cena
5Magimix 11121 1,1 lMagimixAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • maszyna do lodów
 • maszymka do lodów gdzie kupić
 • jaka powinna być moc maszynek do lodów
 • ranking maszyn do lodów

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Maszyna do lodów - Opinie i komentarze

 1. Ewa 31 grudnia 2014 at 08:14

  Mi najbardziej przeszkadzają gabaryty tej nieszczęsnej miski. Mam bardzo mały zanrażalnik, w którym dosłownie nic się nie mieści. Zastanawiam się, czy może istnieją maszyny mrożące na tyle mocno, że ten etap można pominąć. Z wkładem jakoś bym sobie poradziła, ale domrażanie lodów w wielkiej misce całkowicie odpada. A bardzo mi zależy na domowych lodach, proszę powiedzcie, czy mam inne opcje?

 2. Katarzyna 10 marca 2016 at 09:17

  Wcześniej lody „domowe” robiłam samodzielnie w domu, bez żadnych pomocnych sprzętów. Jednak dostałam niedawno taką maszynę i jestem taka szczęśliwa! To super urządzenie i w dodatku bardzo proste w obsłudze. Domowe lody można zrobić na wiele sposobów i nie męcząc się tak jak ja wcześniej. Mam maszynę z Krupsa właśnie i działa bardzo dobrze, jest łatwa w utrzymaniu i nie zabiera w kuchni zbyt dużo miejsca.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *