Maszynka do makaronu

Maszynka do makaronu

Oryginalne włoskie potrawy to prawdziwy rarytas wśród dań z całego świata. Najbardziej charakterystycznym elementem tej kuchni są oczywiście makarony. Jeżeli jesteśmy miłośnikami takich potraw to zarówno w sklepach jak i w restauracjach można znaleźć bardzo bogate menu. Z drugiej strony nie ma to jak domowa kuchnia. Jeżeli kochasz gotować, jeśli Twoim ulubionym daniem jest makaron w różnym wydaniu to sam możesz go przygotować. Jak to zrobić? Oczywiście możemy skorzystać z metod naszych mam i babć, ale możemy również zakupić specjalne urządzenie, które pomoże nam przygotować prawdziwy włoski makaron.  Sekret tej potrawy tkwi w grubości ciasta, maszynka do makaronu pomoże nam osiągnąć najlepszy efekt.

»Lista dostępnych maszynek do makaronu

Jeśli zamierzasz kupić taki sprzęt to przeczytaj poniższe wskazówki i sprawdź na co zwracać uwagę podczas zakupów. Przede wszystkim możemy wybrać maszynki ręczne lub elektryczne. Rodowity Włoch poleciłby nam maszynki ręczne, związane jest to z tradycją i pozwala na kontrolowanie całego procesu przygotowawczego. Maszynka do makaronu powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, tylko ten materiał zapewni jej długą żywotność. Podstawowa wersja takiego urządzenia pozwoli nam przygotować tylko dwa typu makaronu. Będą to cienkie dwumilimetrowe niteczki oraz siedmiomilimetrowy makaron spaghetti. Jeżeli planujemy naszą maszynkę wykorzystywać także do przygotowania ravioli czy innych makaronów to sprawdzajmy jakie nakładki oferuje producent. Sekret dobrego włoskiego makaronu to bardzo cienkie ciasto, maszynki dostępne na naszym rynku mają swobodną regulację grubości. Dzięki tej opcji możemy samodzielnie dobierać grubość ciasta. Ręczna maszynka powinna stabilnie stać na podłożu, dlatego też musi mieć antypoślizgowe nóżki lub specjalne przyssawki.

Jeżeli wolisz urządzenie z elektrycznym napędem to najczęściej dostępna moc silnika waha się w granicy 100- 180 W. Jest to przedział, który zapewnia cichą i wydajną pracę. Elektryczne maszynki do makaronu mają także to udogodnienie, że oprócz wałkowania i krojenia ciasta posiadają funkcję mieszania i wyrabiania. Wybierając takie urządzenie również zwracajmy uwagę na dostępne nakładki, dzięki którym będzie można przygotować makaron typu muszelki, nitki, wstążki a także ciasto na pierogi czy faworki.

Artykuł dotyczy:

 • maszynka do makaronu
 • maszynka do makaronu opinie
 • walkowanie maszynka do makaronu elektryczna blog
 • jaka maszynka elektryczna do makaronu najlepsza
 • jakie funkcje posiada maszynka do robienia makaronu

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Maszynka do makaronu - 3 komentarze

 1. Asia 27 listopada 2014 at 21:12

  Gdybym tylko miała więcej miejsca w kuchni..! Uwielbiam kuchnię włoską, także taki świeży makaron robiłabym bardziej niż chętnie. Ale niestety, mam przestrzeń tylko na sprzęty niezbędne, makaron będzie więc nadal paczkowany.
  A swoją drogą, pamiętam jak moja babci i bez maszynki sobie robiła, ciasto po prostu wałkowała i cięła na wstążki grubsze lub cieńsze. Takie grube, to właściwie pracy malutko, a wyglądają po ugotowaniu doprawdy imponująco.

 2. Julita 23 października 2015 at 12:41

  Zawsze marzyłam o takiej maszynce. Kiedyś miała taką moja babcia, która robiła na niej domowy makaron. Bardzo jej zazdrościłam, szczególnie, że w kuchni chciałam jej dorównać. Ostatnio trafiłam na bardzo dobrą maszynkę do makaronu. Piszę bardzo dobrą bo nie wszystkie takie niestety są. Kupiłam ją za około 300 zł, bardzo dobrze się trzyma, jest wysoka dzięki czemu można komfortowo pracować.

 3. Lidia 8 listopada 2016 at 22:47

  Dla mnie taka maszynka do makaronu to super rozwiązanie. Pamiętam, jak taką maszynkę miała moja babcia, która co tydzień robiła makarony, wtedy jedliśmy pyszne zupy z domowym makaronem – to był SMAK! Sama kupiłabym dla siebie taką maszynkę, jednak nie mam wystarczającej ilości miejsca w kuchni, dlatego zakup musi poczekać.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *