Maszynka do mięsa

Maszynka do mięsa

Każda osoba, która swój wolny czas lubi spędzać w kuchni doskonale wie jak ważną rolę w przyrządzaniu potraw odgrywają drobne sprzęty AGD. I tak na przykład ręczna maszynka do mielenia mięsa powoli przechodzi już do lamusa. Teraz w nowoczesnych gospodarstwach domowych używa się elektrycznej wersji tego urządzenia.

Jeśli często przygotowujesz coś z mielonego mięsa to wybierz dla siebie odpowiednią maszynkę. Już na wstępie trzeba zaznaczyć, że tego rodzaju urządzenia mogą być wielofunkcyjnymi przyrządami. Wystarczy tylko mieć do nich stosowne przystawki a mielenie maku czy wyciskanie soków z owoców będzie równie proste.

Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru maszynki do mięsa powinna być jej moc. Najbardziej odpowiednim przedziałem jest moc w granicach 500- 600 W. Maszynka o mniejszej mocy nie sprawdzi się nawet w przypadku sporadycznego używania. Możemy natomiast wybrać urządzenie o mocy 1000 W. Jest to z kolei maszynka, która najczęściej wykorzystywana jest w sklepach mięsnych lub też w gastronomii, ale w domowym użytku także może się sprawdzić. Jeśli już mowa o mocy silnika to trzeba także zwrócić uwagę na szybkość pracy. Najbardziej sprawdzi się urządzenie, które będzie potrafiło zmielić kilogramową porcję mięsa nawet w ciągu minuty. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny parametr techniczny umożliwiający sprawne  mielenie nawet twardych i żylastych kawałków mięs. Im nasza maszynka będzie działała szybciej tym lepiej dla nas. Zbyt długa eksploatacja będzie osłabiała i przegrzewała silnik. I w tym miejscu znowu musimy zwrócić uwagę na ważną funkcję. Nasza maszynka do mielenia powinna mieć wbudowaną blokadę uniemożliwiającą włączenie wtedy gdy silnik jest zbyt nagrzany. Dzięki niej nie spali się silnik a urządzenie dłużej będzie nam służyło.

Jeżeli natomiast chodzi o sam sposób mielenia to z pomocą mogą nam przyjść różne sitka i nakładki. W standardowym wyposażeniu mamy trzy rodzaje sitek z różnymi oczkami. Te najdrobniejsze służą do mielenia maku, tymi średnimi można zmielić mięso na pulpety, ser lub ciasto a te duże przydatne są do mielenia mięsa na kiełbasę. Jeżeli nasze urządzenie ma być wykorzystywane także do robienia kiełbasy to oprócz stosownego sitka może nam się przydać także specjalna nakładka, dzięki której mięso będzie wędrowało wprost do flaka.

Nowoczesna maszynka do mielenia może posłużyć także do szatkowania czy krojenia w plastry. Wszystko dzięki specjalnym nakładkom. Jeżeli takie urządzenie ma być wykorzystywane do takich celów to sprawdźmy ilość dołączonych akcesoriów.

Kupując maszynkę do mielenia zwracajmy także uwagę na różne schowki, w których można przechowywać sitka i nakładki, sprawdzajmy długość przewodu oraz to czy urządzenie ma antypoślizgowe nóżki.

Maszynka do mięsa - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Maszynka do mięsa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Maszynka do mięsa) Producent Cena
1Zelmer Diana 887.84 / ZMM1084SZelmerAktualna Cena
2Zelmer Symbio 887.54 / ZMM1054SZelmerAktualna Cena
3Zelmer 687.5 / ZMM0805 / ZMM0815WZelmerAktualna Cena
4Zelmer Zmm5580WZelmerAktualna Cena
5Tefal NE205138TefalAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • maszynka do mielenia mięsa ranking
 • maszynki do mięsa opinie
 • ręczna maszynka do mięsa opinie
 • jaka maszynka do miesa jest najsilniejsza
 • jaka maszynka zelmer

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Maszynka do mięsa - Opinie i komentarze

 1. Asia 27 listopada 2014 at 21:19

  Ja mięso mielę w zwykłym robocie kuchennym. Od razu dodaję też wszystkie przyprawy, ewentualnie cebulkę. Chwila moment i mięso jest zmielone, czy posiekane. Dziwi mnie to, że nie jest to powszechne działanie, ile razy mówię, że mielę w robocie, to ludzie na mnie patrzą jak na wariatkę. Ja bym w kuchni już kolejnego sprzętu nie upchnęła, a poza tym mięso mielę raz na miesiąc, więc bez przesady.

 2. Adrianna 23 października 2015 at 12:44

  Maszynka do mięsa powinna znajdować się w każdym domu bez wyjątku 🙂 Takie jest moje zdanie, nawet osoby, które nie znają się na tym temacie zbyt bardzo i nie lubią kulinariów muszą mieć taką maszynkę. Ja kupiłam starą maszynę do mielenia mięsa, za około 100 zł i jestem z niej bardzo zadowolona. Bez problemu radzi sobie z różnego rodzaju mięsem.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *