Mikser kuchenny

Mikser kuchenny

Osoby, których pasją jest gotowanie, Ci którzy mnóstwo czasu spędzają na przygotowywaniu ulubionych potraw doskonale wiedzą jak ważną sprawą jest dobre wyposażenie kuchni. Bez nowoczesnych sprzętów nawet najlepszy kucharz może czuć się zagubiony. Dlatego też, poniżej kilka praktycznych wskazówek dotyczących wyboru miksera kuchennego.

Miksery inaczej nazywane są także robotami ręcznymi, to dzięki nim ciasto naleśnikowe można wyrobić w kilka chwil a ubicie piany z białek jest równie szybkie jak proste. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem takiego urządzenia to przede wszystkim musicie odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Do czego taki mikser będzie Wam służył najczęściej?

Jeżeli lubicie wcześniej wspomniane naleśniki to ręczny mikser będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli jednak macie bardziej precyzyjne plany na wykorzystywanie miksera to lepiej będzie wybrać wersję stacjonarną. Niemniej jednak zarówno jedne jak i drugie urządzenie powinno mieć dołączoną wygodną misę. Dzięki niej nie będziemy musieli szukać żadnych pojemników i co równie ważne nic nie będzie nam się wylewać i pryskać po całej kuchni.

Dobry mikser to przede wszystkim moc silnika. Najlepsze są te urządzenia, które mają powyżej 400 W. Jeżeli nasz mikser ma mniejszą moc to nie będzie mógł pracować tak długo jak urządzenie z wyższą mocą. W praktyce oznacza to, że będziemy musieli robić częste przerwy w pracy. Kolejnym ważnym parametrem są obroty. Doświadczone osoby z pewnością wiedzą, że z inną prędkością ubija się pianę z białek a jeszcze z inną miksuje się warzywa. Nasz mikser powinien mieć co najmniej kilka prędkości. Bardzo przydatną funkcją jest także opcja „turbo”, która pozwala na szybkie włączenie największych obrotów.

Używając miksera na pewno będziemy rozdrabniali czy mieszali wiele produktów żywnościowych, dlatego też ważną kwestią będzie ilość dołączonych końcówek a także sposób ich zakładania. Urządzenie musi być proste w obsłudze i jednocześnie bardzo bezpieczne. Mikser powinien mieć funkcję zabezpieczającą przed wypadnięciem końcówki czy przed przegrzaniem silnika.

Podsumowując im większa moc miksera tym lepiej dla nas, i im więcej końcówek tym urządzenie będzie bardziej funkcjonalne.

Mikser kuchenny - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Mikser kuchenny. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Mikser kuchenny Producent Cena
1Zelmer Mix Robi Silver ZHM0861X/381.61SLZelmerAktualna Cena
2Zelmer Symbio Line ZHM1264M/481.64MMZelmerAktualna Cena
3Bosch MFQ36490BoschAktualna Cena
4Zelmer Symbio Line ZHM1204S/481.4ZelmerAktualna Cena
5Bosch MFQ4730 CzarnyBoschAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • mikser kuchenny
 • jaki mikser kupić
 • jaki mikser kupic do kuchni
 • najlepszy mikser
 • jaka moc powinien miec robot kuchenny

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Mikser kuchenny - Opinie i komentarze

 1. Paulina 6 października 2014 at 22:08

  Dobry mikser w kuchni jest niezbędny! Dla mnie bardzo ważne jest, aby idealnie leżał w dłoni oraz aby był solidnie wykonany. No ale z drugiej strony jak się nie używa często miksera, to można pewnie kupić sobie taki tani, bo po co drogi mikser, który użyjemy raz na 2 miesiąca 😀

 2. Tomko 19 grudnia 2015 at 14:53

  Masz rację, mikser w domu musi być. Ja jestem zwolennikiem sprzętu prostego, ale porządnego. Bez sensu czasem do różnych sprzętów agd w tym mikserów dodawane jest mnóstwo różnych końcówek, dodatków, itp. Oczywiście te podstawowe być muszą, ale lepiej kosztem wyposażenia dodatkowego zakupić dobry mikser kuchenny od dobrego producenta. Takie jest moje zdanie 😛

 3. Kate 10 marca 2016 at 09:42

  Mam mikser w Philipsa. Ostatnio musiałam kupić nowy, bo mój niestety się spalił (ale był już stary i wysłużony, dlatego mu to wybaczyłam). Teraz zdecydowałam się kupić mały mikser, z którego mogę korzystać jak nie potrzebuję dużo miksować i nie potrzebuję większej mocy. Fajny poręczny mikser powinien znaleźć się w każdej kuchni, więc warto sobie taki kupić 🙂

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *