Mop do paneli

Funkcjonalny mop do paneli

Mop do paneli

Podłogi to jedna z trudniejszych do utrzymania w czystości powierzchni w domu lub mieszkaniu. By ułatwić i usprawnić sobie zadanie zmywania podłóg, warto rozejrzeć się po rynku akcesoriów do sprzątania, ponieważ w tej chwali mamy na nim naprawdę ogromy wybór mopów do mycia podłóg, na przykład tych nadających się do zmywania powierzchni pokrytych panelami. Dzięki mopom nie trzeba już zmywać podłogi na kolanach, ani schylać się, co jest nie tylko niewygodne, ale także dla wielu bolesne. Ponadto dobrym mopem można podłogę wyczyścić tak dokładnie jak szmatką do podłogi. Jaki mop wybrać, by cieszyć się czystymi panelami?

Mop do mycia podłóg, konieczny system wyciskający

Kupując mop mop do paneli, od razu warto zainwestować w cały zestaw, zawierający dodatkowo wiadro oraz system do wyciskania końcówek. Trzeba pamiętać, że panele to rodzaj podłogi, który nie lubi przemoczenia. Jeżeli do jego mycia zastosujemy zbyt mokry mop, podłoga może się wypaczać na łączeniach poszczególnych elementów, co nie wygląda dobrze i skraca jej żywotność. Mopy bez wiadra z mechanicznym systemem wyciskającym trzeba niestety wyciskać ręcznie, więc nie zawsze da się to zrobić dostatecznie mocno. Rezultatem będzie mokra podłoga z rozmazanym brudem i kurzem. Dodatkowym autem wiadra z miejscem na wyciskanie końcówki jest to, że nie trzeba zdejmować głowicy czy też wielokrotnie podczas sprzątania schylać się, by wycisnąć ją ręcznie, mając przy tym kontakt z brudną wodą, co jest nie tylko niehigieniczne, ale także nieprzyjemne w użyciu.

Mop do mycia podłogi sznurkowy i paskowy

Sznurki lub paski, które są zebrane w pęczek i stworzą głowice myjącą, są wykonane zazwyczaj z chłonnej mikrofibry lub bawełny. Tego rodzaju mopy dobrze czyszczą nierówne powierzchnie, jednakże mogą zostawiać smugi. Dodatkowo trudno je utrzymać w czystości, ponieważ białe końcówki szybko szarzeją i zaczynają wyglądać nieestetycznie Rozwiązaniem może być zakup mopa z kolorową końcówką, ale ją również trudno jest doprać, ponieważ zanieczyszczenia lubią się zbierać pomiędzy sznurkami. Zaletą tego rodzaju mopów jest niska cena. Głowicę można kupić już za 2 czy 3 zł, zaś kijek za 5 zł. Niestety taki mop do mycia podłóg szybko się zużyje. Sznurki łatwo się rwą i rozkręcają. Jeżeli już wybieramy ten typ mopa, lepiej zainwestować w ten paskowy, lepszej jakości. Zwróćmy uwagę także na solidność kijka. Te najtańsze łatwo jest złamać podczas intensywność mycia podłogi. Lepszym wyborem niż plastik będzie drewno.

Mop płaski z obrotową głowicą

Mop płaski jest zbudowany z kijka oraz specjalnej głowicy, na którą nakłada się część w postaci prostokątnej, dobrze chłonącej wilgoć tkaniny. Nakładka najczęściej jest stworzona z mikrofibry lub innego chłonnego materiału. Ma ona specjalne kieszenie lub rzepy, za pomocą których przymocowuje się ją do głowicy. Głowicą mopa można obracać wokół jej osi, dzięki czemu umożliwia wygodne i dokładne zmycie całej podłogi. Dzięki możliwości nachylenia kija prawie płasko do podłogi, mop płaski swobodnie dostaje się nawet pod niskie meble i gwarantuje czystość bez wysiłku w całym domu. Nie pozostawia smug i dobrze zbiera nie tylko kurz, ale także kocią sierść i inne zabrudzenia. Nie ma również potrzeby wielokrotnego pocierania podłogi. Wyposażając się w płaski mop do mycia podłów, najlepiej, jak w przypadku innych mopów, kupić zestaw z wiadrem i systemem wyciskającym, który umożliwia pozbycie się nadmiaru wilgoci z nakładki bez potrzeby jej zdejmowania i dotykania rękoma. Tańsze mopy płaskie nie posiadają takich wiader i nakładkę po każdorazowym zabrudzeniu trzeba zdjęć, namoczyć, a następnie ręcznie docisnąć, co jest niewygodne i niewystarczające w przypadku mycia podłogi pokrytej panelami. Nakładki mopa płaskiego można prać w pralce. To rozwiązanie wiele osób uważa za najlepszy mop do paneli.

Mop obrotowy

Ten produkt, który stał się popularny na naszym rynku kilka lat temu, wykonuje wiele pracy za nas. Jego okrągła głowica obraca się dzięki mechanizmowi wirującemu, na skutek czego, podłoga jest czyszczona efektywnie bez naszego wysiłku. Dzięki obrotowemu ruchowi każde zanieczyszczenie z podłogi zmywa się łatwiej. Najlepsze mopy obrotowe są wyposażone grube i chłonne nakładki, więc podłogę można zmywać nawet bez detergentów, wystarczy gorąca woda. Mopy obrotowe są sprzedawane w zestawie z wiadrem i systemem umożliwiającym wyciskanie bez schylania się i brudzenia rąk. Wystarczy nacisnąć pedał wiaderka.

Czyszczenie parą

Coraz bardziej popularny w naszym kraju staje się również mop parowy. Wystarczy tylko napełnić specjalny pojemnik wodą, która nagrzewa się do wysokiej temperatury, dzięki czemu powstaje para, która doskonale rozpuszcza nawet zaschnięty i oporny brud. Jest on zbieramy za pomocą chłonnej nakładki. Gorąca para dodatkowo dezynfekuje i efektywnie pomaga pozbyć się bakterii. Mop parowy nie wymaga użycia detergentów, więc jest przyjazny naszej planecie. To najlepsze rozwiązanie dla osób oczekujących wzorowej czystości. Jeszcze jednym jego atutem jest fakt, że wilgoć szybko odparowuje, nie oddziałując negatywnie na podłogę z paneli.

Wybór poszczególnych modeli mopów jest naprawdę spory, najważniejsze jednak, by w zestawie znajdowało się wiadro oraz by z łatwością można było dokupić nowe nakładki czyszczące.

Mop do paneli - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Mop do paneli. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Mop do paneli Cena
1Vileda Mop Easy Wring Ultramat 140827Aktualna Cena
2Vileda Mop Easy Wring UltraMatAktualna Cena
3Vileda easy Wring and Clean Turbo mopAktualna Cena
4Leifheit Mop Picospray 56590Aktualna Cena
5Leifheit Mop Profi z nakładką micro duoAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • mop do paneli
 • dobry mop do paneli
 • jaki mop najlepszy
 • jaki mop
 • dobry mop do mycia paneli

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Mop do paneli - Opinie i komentarze

 1. Mimi 27 czerwca 2017 at 12:28

  Ostatnio kupiłam takiego dobrego mopa z systemem wyciskającym. Bardzo szybko działa, mopa można z łatwością wykręcić i od razu sprzątać. Mam zwykły mop sznurkowy, ale u mnie dobrze się on sprawdza. Co prawda często trzeba wymieniać, ale sama nakładka nie kosztuje dużo.

 2. Magda 23 października 2017 at 22:27

  Wg mnie najlepszy mop do paneli to ten z płaską końcówką, bardzo wygodnie się myje różne zakamarki, no i też wygodnie panele przy ścianie (przy listwach). Te obrotowe są popularne, ale pytanie czy na prawdę są taki dobre? Ktoś z was używa mopa obrotowego do paneli w domu?

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *