Mop parowy

Mop parowy

Ostatnio sporą popularnością cieszą się mopy parowe. Czy faktycznie to takie cudowne urządzenia? Trzeba przyznać, że potrafią ułatwić życie i czynią sprzątanie przyjemniejszym, prostszym, dokładniejszym i bezpieczniejszym. Skąd te zasługi? Mopy parowe po pierwsze eliminują kontakt z chemikaliami, które często przyczyniają się do rozwoju alergii i powodują podrażnienia oczu, czy skór, ich wdychanie również nie jest wskazane – a dzieje się tak jeśli np. cały dzień poświęcamy na sprzątanie. Po drugie sprząta szybciej i eliminuje bakterie, nie tylko wizualnie sprawia, że powierzchnia wygląda na czystą. Dzięki temu efekt sprzątania jest też trwalszy, a samo sprzątanie trwa krócej i wymaga właściwie tylko jednokrotnego „przejechania” zabrudzonej powierzchni.

Sposób działania elektrycznego mopa parowego jest banalny – w urządzeniu znajduje się woda, która jest pompowana na grzałkę, która doprowadza ją do wrzenia, dzięki czemu z dyszy wydobywa się para. Mopy parowe są proste w użyciu i bardzo dokładne – przy wyborze sprawdźcie jak prezentuje się głowica – nie powinna być ona zbyt duża, a przy tym dobrze jeśli jest giętka, dzięki temu będziecie mogli dotrzeć również do trudno dostępnych miejsc.

Do domowego użytku polecam mop parowy płaski, stosunkowo niewielki i w niskiej cenie. Nadają się do mycia podłóg, okien, płytek w łazience, odświeżania tapicerek i dywanów, dla bardzo wynalazczych mop może posłużyć nawet jako żelazo parowe 🙂

Podczas wybierania odpowiedniego modelu zwróćcie uwagę na wagę mopa elektrycznego – ciężki będzie nieporęczny jeśli chodzi o czyszczenie innych powierzchni niż podłoga. Sprawdźcie również jaką ma długość, a także jakiej długości jest kabel zasilający (wg mnie optymalna długość to 4 metry). Istotna jest również pojemność – aby mop nie wymagał nieustannego napełniania powinno mieścić się do niego min. 300 ml wody. Na koniec sprawdźcie jakie mop ma tryby i czy można ustawić typ nawierzchni, z którą mamy do czynienia – w tańszych modelach nie jest to standard, a niektóre podłogi wymagają delikatniejszego traktowania niż np. płytki.

Jakie minusy? Można powiedzieć, że cena – mop parowy kosztuje niemal tyle co odkurzacz, a niestety nie można traktować go jako sprzętu zastępczego. Można jednak często trafić na atrakcyjne promocje, co nie w przypadku każdego sprzętu się zdarza i przy odrobinie szczęścia kupić mop za ok. 200 zł.

Mop parowy - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Mop parowy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Mop parowy) Producent Cena
1BLACK & DECKER FSMH1621RBLACK & DECKERAktualna Cena
2Vileda Mop parowy 146574ViledaAktualna Cena
3Karcher SC 1 KarcherAktualna Cena
4Zelmer VC1260 PurisZelmerAktualna Cena
5Transa Electronics H2O 5w1 X5Transa ElectronicsAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • mop parowy
 • mop parowy opinie
 • mop parowy ranking
 • jaki mop parowy
 • najlepszy mop parowy

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Mop parowy - 4 komentarze

 1. Tomasz 16 października 2014 at 20:48

  Nasz mop parowy bardzo dobrze się sprawdziłem w czyszczeniu plam z dywanu. Wykorzystujemy go też do czyszczenia płytek w kuchni, bardzo dobrze czyści fugi. Urządzenie warte wydanych na nie pieniędzy. Ale radzę kupić dobry mop parowy z co najmniej średniej półki, żeby był solidny i trwały.

  • Lidka 31 grudnia 2014 at 12:47

   Tak, ja też wywabiłam paskudne plamy, po winie, po psie, po dzieciach ;’) Nie spodziewałam się takich efektów, raczej wyrzucałam sobie, że mnie skusiła reklama, a tu taka niespodzianka! Może nie na codzień, ale przydatny i potrzbeny, nie kosztuje jakiś wielkich pieniędzy, a jeśli chodzi o minus, to dla mnie jest nim zajmowanie sporo miejsca – mieszkam w bloku, więc każdy dodatkowy kąt się liczy.

 2. Dagmara 23 października 2015 at 12:47

  Poprosiłam męża o kupno takiego mopa i nie żałuję. Kupiliśmy model od Zelmera i kolejny rok świetnie się sprawdza. Nie był zbyt tani, ale moim zdaniem za dobry sprzęt trzeba wystarczająco zapłacić. Ja swojego mopa używam zarówno do paneli jak i do kafelek, jak jestem bardzo leniwa to myję nim łazienkę i naprawdę jestem zaskoczona że do wszystkiego tak dobrze się sprawdza.

 3. Pola33 25 marca 2017 at 17:17

  Świetne urządzenie, nie cierpię zmywania podłogi zwykłym mopem, ale z takim parowym jest to dość przyjemne. A już na pewno częściej przez to mamy czystszą podłogę, jakkolwiek to brzmi.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *