Opiekacz do kanapek

Opiekacz do kanapek

Opiekacz, to urządzenie które polecam szczególnie. Jest ono wielofunkcyjne i pomoże w szybki i prosty sposób przygotować grzanki, gofry, a nawet dania z grilla. Dzięki wymiennym płytkom z powodzeniem zastąpić może również klasyczny toster.

Jaki wybrać opiekacz?

Na rynku znajdziecie mnóstwo urządzeń tego typu, niestety wybór nie jest prosty – większość opiekaczy prezentuje się podobnie, na pierwszy rzut oka różni je wyłącznie cena. Moją radą nie jest jednak wybieranie produktu z najwyższej półki, również wśród tanich opiekaczy za ok. 80-150 zł, można trafić na perełki. Na wymienione poniżej kwestie, radzę zwrócić uwagę niezależnie od ceny.

 • obudowa – powinna być trwała, solidna, dobrze spasowana. Właśnie na to radzę spojrzeć w pierwszej kolejności, jako że kiepskiej jakości wykończenie spotykane jest niezwykle często. Materiał powinien być twardy, nie odkształcać się pod wpływem nacisku, oraz gruby, co pomoże uniknąć pęknięć.
 • plastik vs. metal – opiekacze metalowe są nieco droższe, ale pod każdym względem przewyższają plastik. Jeśli pozwala na to grubość portfela – radzę wybrać metal.
 • możliwość przechowywania – czy urządzenie ma skręcany lub chowany kabel, ewentualnie uchwyt na niego, czy posiada nóżki do ustawienia w pionie.
 • termoizolacyjny uchwyt – bez niego otwierać opiekacz będziecie musieli w rękawicach.
 • powłokę, którą pokryta jest powierzchnia grzewcza – powinna być łatwa w czyszczeniu, a potrawy nie mogą do niej przywierać, odpowiedni będzie np. teflon.
 • dostępne funkcje – np. regulacja temperatury, zmienne tryby do różnych potraw
 • moc urządzenia – im większa moc, tym szybciej kanapki będą gotowe, urządzenia dostępne w sklepie posiadają moc w granicach 600-1300W, natomiast optimum, wystarczającym do użytku domowego jest 700-800W.
 • płytki – czy można je wyciągać, czy są wymienialne, jak duża jest przestrzeń na kanapki i co również ważne – kształt kanapek(kwadrat lub trójkąt)
 • zabezpieczenia – lampki kontrolne, antypoślizgowe nóżki, czujnik temperatury i system wyłączania w przypadku przegrzania.
 • Opiekacz do kanapek (do chleba) i opiekacz grill

  Podstawowa wersja opiekacza nie posiada wymienialnych płytek i służy wyłącznie do robienia grzanek. W standardowych modelach jednocześnie przygotować można 2 kwadratowe kanapki lub 4 trójkątne, dostępne są jednak również modele rodzinne z przestrzenią na 3 lub 4 kanapki. Wadą większych urządzeń, jest wielkość, dlatego do użytku domowego osobiście ich nie polecam. Nawet jeśli decydujecie się na wybór urządzenia bez wymiennych płytek – warto sprawdzić, czy możliwy jest ich demontaż bez użycia narzędzi i mycie pod bieżącą wodą. Opiekacze do chleba zwykle posiadają 2 przegródki na kanapki, jednak zdarzają się (rzadko) modele z płytkami grillowymi, wyglądem przypominają mini opiekacze do panini, ich zaletą jest większa funkcjonalność i możliwość przygotowania grzanek z różnych rodzajów chleba.

  Opiekacz do panini

  Urządzenie pozwoli wam przyrządzić doskonałe kanapki typu panini, posiadają one grillowe płytki i nieco różnią się wyglądem od zwykłych opiekaczy – przede wszystkim nie zamykają się całkowicie, a jedynie dociskają chleb, kanapki nie wychodzą tak płaskie. Z powodzeniem można jednak przyrządzić na nich tosty. Ich minusem jest wielkość i waga, opiekacze do panini z zasady przystosowane są do sporych rozmiarów bułek, przeważnie przyrządzać można na nich 2 bułki jednocześnie. Są to ciężki urządzenia, warto rozważyć zakup, jeśli posiadacie dużą kuchnię i będziecie mogli na opiekacz wygospodarować stałe miejsce. Alternatywą może być toster, w której zmieści się jedno panini jednocześnie. Niewątpliwą zaletą opiekacza do panini natomiast jest to, że po otwarciu przekształca się w sporych rozmiarów grilla elektrycznego.
  Opiekacz z gofrownicą

  Bardzo fajną opcją jest wybór opiekacza z płytkami, które wymienić można na płytki do robienia gofrów. Rzadko, ale można trafić też na płytki, w których przyrządzicie gofry jakie znacie z ulicznych budek, częściej natomiast przyrządzić będziecie mogli mniejsze i cieńsze wersje. Często wśród wersji z gofrownicą natrafić można natomiast na płytki do robienia pancake’ów lub amerykańskich oponek. Jeśli szukacie urządzenia wielofunkcyjnego, lepiej jednak od razu rozglądać się pośród urządzeń typu 3in1 lub 4in1.

  Opiekacz 3w1 i opiekacz 4w1

  Tu znajdziecie wszystko. Zrobicie w takim urządzeniu zarówno tosty, jak i gofry, naleśniki, czy panini. Dodatkowo opiekacze rozkładają się na płasko tworząc patelnię grillową, na której możecie przyrządzać mięsa, ryby, czy warzywa. Wszystkie płytki są wymienne, urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i nie zajmuje wiele miejsca – jest tylko nieznacznie większe, niż klasyczny opiekacz do kanapek.

  Opiekacz do kanapek - Ranking 2017

  W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Opiekacz do kanapek. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

  Miejsce Nazwa (Opiekacz do kanapek) Producent Cena
  1Tefal GC3050TefalAktualna Cena
  2Bosch TFB3302BoschAktualna Cena
  3Tefal GC702 OptigrillTefalAktualna Cena
  4Zelmer 40Z011 / ZGE0990ZelmerAktualna Cena
  5ETA 0161 90000ETAAktualna Cena

  Artykuł dotyczy:

  • opiekacz do kanapek
  • jaki opiekacz do kanapek
  • opiekacz do kanapek ranking
  • opiekacz do kanapek opinie
  • dobry opiekacz do kanapek

  Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

  Opiekacz do kanapek - Opinie i komentarze

  1. Rimka 22 września 2014 at 01:08

   Ja sobie kupiłam ostatnio taki dobry opiekacz za troszkę więcej pieniążków i robi różnicę w porównaniu z tym moim starym studenckim 😀

  2. Eliza 23 października 2015 at 12:51

   My na to mówimy toster ale rzeczywiście jest to opiekacz. W naszym domu nie może go zabraknąć, bo to urządzenie najlepsze jakie może być. Wszyscy kupimy zapiekane kanapki, tosty i robię je na różne sposoby. Dlatego bez tego nie wyobrażam sobie życia w kuchni. Najprostszy opiekacz kosztuje około 30 zł, więc to żaden wydatek, szczególnie, że działa później kilka lat.

  3. Ojeee 17 grudnia 2015 at 22:11

   Dobre i nad wyraz ładne opiekacz produkuje Amica. Jest taki mundo 4011. Poczytajcie na stronie. Ma 3 wymienne wkładki, nic nie przywiera

  4. izka 16 sierpnia 2016 at 13:50

   mam w domu opiekacz, toster i jeszcze grilla elektrycznego, aż żal miejsca w kuchni, ale wszystko się przydaje. najczęściej jednak korzystam z tostera z Morphy Richards, bo codziennie jem tosty na śniadanie, ale opiekacz z gofrownicą też się bardzo przydaje 😉

  Poniżej formularz na Wasze opinie

  Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *