Patelnia tytanowa

Patelnia tytanowa

Patelnia tytanowa

Osoby, które posiadają bardzo wysokie wymagania w kwestii jakości używanych w kuchni sprzętów oraz pragnące gotować zdrowo i oszczędnie, powinny zainteresować się ofertą dobrych patelni tytanowych.

Patelnia tytanowa – 3 największe zalety

Przede wszystkim patelnia tytanowa pozwala na ograniczenie tłuszczu w diecie. Przygotowując na niej posiłki, można go całkowicie wyeliminować bądź zredukować do minimum. Ponadto dobra patelnia tytanowa jest bardzo trwała, znacznie bardziej niż patelnia tradycyjna. Może przetrwać w doskonałym stanie nawet kilkanaście lat. Co więcej, chociaż patelnia tytanowa jest stosunkowo droga, to pozwala na oszczędne gotowanie, ponieważ dzięki doskonałej kumulacji ciepła sprawia, że potrawy przygotowują się znacznie szybciej. Inwestycja po jakimś czasie na pewno się zwróci, na przykład w postaci niższych rachunków za gaz czy prąd, zwłaszcza jeżeli gotujemy często.

Najlepszą patelnia tytanowa – jaką wybrać?

istotnym czynnikiem jest wybór patelni uniwersalnej, którą można używać na wszystkich typach kuchenek, zarówno gazowej, elektrycznej jak i indukcyjnej czy węglowej. Ponadto należy zwrócić uwagę na gwarancję i jej długość. Niektórzy producenci oferują aż 25 lat bezawaryjnego użytkowania w ramach poręczenia doskonałej jakości swoich sprzętów.

Kolejna kwestia to zakup patelni wraz z pokrywką, która jest doskonale do niej dopasowana oraz zmniejsza uciekanie ciepła. Tym samym potrawy smażą lub duszą się jeszcze szybciej. Powinna być ona wykonana z hartowanego szkła, odpornego na wysokie temperatury. Dobra patelnia tytanowa to ta markowa i droga. Niestety nie warto dać się oszukać na atrakcyjną cenę sprzętu, ponieważ po prostu nie będzie on miał walorów naczyń tytanowych.

Przy zakupie zachęcani jesteśmy także do tego, by zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada grubszą i wzmocnioną krawędź. Dzięki temu zawartość nie będzie miała tendencji do rozchlapywania się na płytę kuchenki. Także lity uchwyt zapewnia bezpieczeństwo użytkowania i przenoszenia.

Najlepsze patelnie tytanowe znanych marek można spokojnie myć w zmywarce, ponadto równomiernie się nagrzewają, co sprawia, że przygotowana potrawa jest doskonała w każdym calu. To wybór dla osób, które stawiają na wysoką jakość i oczekują sprzętu do gotowania na naprawdę wysokim poziomie. Patelnia tytanowa sprawdzi się na przykład w dobrej restauracji, ale także w domu konesera dobrego jedzenia.

Patelnia tytanowa - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Patelnia tytanowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Patelnia tytanowa Cena
1Scanpan Patelnia IQ 26 cm 64002600Aktualna Cena
2Scanpan Patelnia grillowa IQ 64062700Aktualna Cena
3Scanpan Patelnia SC-65003200CTXAktualna Cena
4Scanpan Patelnia SC-65102600CTXAktualna Cena
5Ballarini Patelnia tytanowa Taormina 980L-A.32Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • patelnie tytanowe ranking
  • agd rtv patelnie

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Patelnia tytanowa - Opinie i komentarze

  1. Kaja 2 października 2017 at 20:20

    Patelnia tytanowa to na przykład możliwość smażenia bez tłuszczu, bardzo łatwo się ją czyści, jest bardzo odporna na uszkodzenia i zarysowania. No i trzeba wiedzieć, że nie zawiera związków niklu ani metali ciężkich. Także sobie kupię 🙂

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *