Pochłaniacz wilgoci

Pochłaniacz wilgoci

Wilgoć w mieszkaniu potrafi być wyjątkowo męcząca, a także niebezpieczna dla zdrowia ponieważ w zawilgoconych przestrzeniach mogą rozwijać się groźne grzyby, pleśnie i bakterie. Zacieki na oknach i ścianach, mokre szyby są nie tylko nieestetyczne, warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu zanim stanie się on naprawdę poważny.

Pochłaniacz wilgoci, czy osuszacz powietrza powinien rozwiązać problem wilgoci w mieszkaniu. Obecnie na rynku dostępne są modele kompaktowe i wyglądające atrakcyjnie, niezbyt drogi. Urządzenia te wykorzystywane są tam gdzie nadmierna wilgoć może wyrządzić wielkie szkody – w bibliotekach, archiwach, czy magazynach z żywnością, jednak można je także stosować bez przeszkód w domach, piwnicach, pralniach czy innych pomieszczeniach np. łazienkach, garderobach, czy gabinetach. Pochłaniacze wilgoci bardzo szybko osuszają powietrze w pomieszczeniach, a te wyposażone w filtr niwelują również charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

Osuszacze są niewielkie, lekkie, pracują cicho i są bardzo proste w obsłudze. Wybierajcie modele posiadające kontrolkę napełnienia zbiornika i mające wbudowany higrostat (dzięki czemu wilgoć będzie utrzymywana przez cały czas na odpowiednim poziomie).

Przed zakupem urządzenia należy przeliczyć również powierzchnię, którą planujecie osuszać – należy obliczyć jakiej wydajności urządzenie będzie wam potrzebne. W celu dokonania tego obliczenia należy pomnożyć razy 3 wszystkie wymiary pomieszczenia  (wysokość, długość i szerokość) – czyli obliczyć jego objętość. Jest to bardzo ważne, ponieważ innego rodzaju urządzenia będą potrzebne do użytku domowego, a inne jeśli np. wykorzystywane będą w magazynach.

Pochłaniacze wilgoci nie są produkowane przez czołowych producentów RTV i AGD. Najlepsze i najbardziej popularne pochłaniacze wilgoci produkuje firma Master – która ma w swojej ofercie urządzenia wszelkiego rodzaju, odpowiednie do różnych przestrzeni i różnego zastosowania. Dobre osuszacze powietrza w swojej ofercie mają również takie firmy jak DESA, Munters, Flipper Dry, czy Olimpia.

Pochłaniacz wilgoci - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Pochłaniacz wilgoci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa (Pochłaniacz wilgoci) Cena
1BENTA Nr 1020Aktualna Cena
2BENTA Nr 1070Aktualna Cena
3BENTA Nr 1310Aktualna Cena
4Metrox Nr 316Aktualna Cena
5Metrox Nr 318Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • pochłaniacz wilgoci opinie
 • pochłaniacz wilgoci elektryczny
 • pochłaniacz wilgoci elektryczny opinie
 • pochłaniacz wilgoci ranking
 • pochaniacz wilgoci

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Pochłaniacz wilgoci - Opinie i komentarze

 1. Maja 23 września 2014 at 10:04

  My się zdecydowaliśmy na zakup takiego urządzenia i rzeczywiście czuć różnicę 🙂 Także nie jest to taki bezsensowny zakup jak mi się wydawało wcześniej.

 2. Trafa 3 listopada 2014 at 13:07

  Maja, a jaki model urządzenia zakupiliście ?

 3. dri pack 13 listopada 2014 at 13:33

  Warto poczytać trochę o pochłaniaczach wilgoci zanim zacznie się stosować jakieś urządzenie w domu.

 4. Mario 25 listopada 2015 at 21:03

  Wilgoć jest szkodliwa, ale niektóre wkłady do pochłaniaczy wilgoci również. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy posiadają stosowane certyfikaty bezpieczeństwa. Czytałem, że stosunkowo bezpieczne, bo składające się z kwarcu, są pochłaniacze wilgoci marki Silica Gel.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *