Pochłaniacz wilgoci

Osuszacz powietrza, pochłaniacz wilgoci

Pochłaniacz wilgoci

Wilgoć w mieszkaniu potrafi być wyjątkowo męcząca, a także niebezpieczna dla zdrowia ponieważ w zawilgoconych przestrzeniach mogą rozwijać się groźne grzyby, pleśnie i bakterie. Zacieki na oknach i ścianach, mokre szyby są nie tylko nieestetyczne, warto więc zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu zanim stanie się on naprawdę poważny i kupić elektryczny pochłaniacz wilgoci.

Pochłaniacz wilgoci, czy osuszacz powietrza powinien rozwiązać problem wilgoci w mieszkaniu. Obecnie na rynku dostępne są modele kompaktowe i wyglądające atrakcyjnie, niezbyt drogie. Elektryczny pochłaniacz wilgoci wykorzystywany jest tam gdzie nadmierna wilgoć może wyrządzić wielkie szkody – w bibliotekach, archiwach, czy magazynach z żywnością, jednak można je także stosować bez przeszkód w domach, piwnicach, pralniach czy innych pomieszczeniach np. łazienkach, garderobach, czy gabinetach. Pochłaniacze wilgoci bardzo szybko osuszają powietrze w pomieszczeniach, a te wyposażone w filtr niwelują również charakterystyczny, nieprzyjemny zapach.

Osuszacze powietrza są niewielkie, lekkie, pracują cicho i są bardzo proste w obsłudze. Wybierajcie modele posiadające kontrolkę napełnienia zbiornika i mające wbudowany higrostat (dzięki czemu wilgoć będzie utrzymywana przez cały czas na odpowiednim poziomie).

Zanim kupisz pochłaniacz wilgoci, przelicz również powierzchnię, którą planujesz osuszać – należy obliczyć jakiej wydajności urządzenie będzie potrzebne. W celu dokonania tego obliczenia należy pomnożyć razy 3 wszystkie wymiary pomieszczenia  (wysokość, długość i szerokość) – czyli obliczyć jego objętość. Jest to bardzo ważne, ponieważ innego rodzaju urządzenia będą potrzebne do użytku domowego, a inne jeśli np. wykorzystywane będą w magazynach.

Pochłaniacze wilgoci nie są produkowane przez czołowych producentów RTV i AGD. Najlepsze i najbardziej popularne pochłaniacze wilgoci produkuje firma Master – która ma w swojej ofercie urządzenia wszelkiego rodzaju, odpowiednie do różnych przestrzeni i różnego zastosowania. Dobre osuszacze powietrza w swojej ofercie mają również takie firmy jak DESA, Munters, Flipper Dry, czy Olimpia.

Pochłaniacz wilgoci - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Pochłaniacz wilgoci. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Pochłaniacz wilgoci Producent Cena
1MASTER Osuszacz powietrza DH 710MASTERAktualna Cena
2Trotec TTK 31 ETrotecAktualna Cena
3FRAL Osuszacz powietrza Dry Digit 2020, 20lFRALAktualna Cena
4MASTER Osuszacz powietrza ADSORPCYJNY, DHA 10, 9l,MASTERAktualna Cena
5Trotec TTK 69 ETrotecAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • pochłaniacz wilgoci opinie
 • pochłaniacz wilgoci elektryczny
 • pochłaniacz wilgoci elektryczny opinie
 • pochłaniacz wilgoci ranking
 • elektryczny pochłaniacz wilgoci

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Pochłaniacz wilgoci - Opinie i komentarze

 1. Maja 23 września 2014 at 10:04

  My się zdecydowaliśmy na elektryczny pochłaniacz wilgoci i rzeczywiście czuć różnicę 🙂 Także nie jest to taki bezsensowny zakup jak mi się wydawało wcześniej.

 2. Trafa 3 listopada 2014 at 13:07

  Maja, a jaki pochłaniacz wilgoci kupiliści ?

 3. dri pack 13 listopada 2014 at 13:33

  Warto poczytać trochę o pochłaniaczach wilgoci zanim zacznie się stosować jakieś urządzenie w domu.

 4. Mario 25 listopada 2015 at 21:03

  Wilgoć jest szkodliwa, ale niektóre wkłady do pochłaniaczy wilgoci również. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy posiadają stosowane certyfikaty bezpieczeństwa. Czytałem, że stosunkowo bezpieczne, bo składające się z kwarcu, są pochłaniacze wilgoci marki Silica Gel.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *