Pralka do zabudowy

Pralka do zabudowy

Zabudowana pralka, to dobre rozwiązanie jeśli chcemy pralkę ustawić np. w kuchni i dopasować ją do mebli. Nie są one tak popularne jak np. zmywarki, ale również tu jest spory wybór. Pralki do zabudowy zwykle są stworzone do umieszczenia pod blatem i zasłonięcia tzw. maskownicą, czyli po prostu drzwiczkami.

Pralki przeznaczone do zabudowy, to pralki jednego typu – ładowane od frontu, nie istnieją modele ładowane od góry. Nie mamy również wyboru jeśli chodzi o rozmiar – pralki pod zabudowę posiadają jeden standardowy wymiar: 55x60x83/85cm (GxSxW). Pralki te są nieco niższe od pralek wolnostojących, tak by mieściły się pod blatem, nie ma wśród nich również modeli typu slim.

Pamiętajcie o dokładnym spasowaniu maskownicy, blatu  pralki, nie jest to tak banalna sprawa jak w przypadku np. zmywarki, ważna jest swoboda otwierania oraz idealne dopasowanie po zamknięciu. Niedopatrzenia w tym względzie mogą nastręczać problemów np. gdy konieczna będzie naprawa.

Podłączenie zmywarki należy pozostawić specjaliście, sami jednak upewnijcie się jednak, czy pralka nie styka się z blatem lub bocznymi ściankami. Pralka w trakcie wirowania mniej lub bardziej wibruje i ze względów bezpieczeństwa nie powinna stykać się z meblami, czy sprzętami. Za pralką wolnych należy pozostawić ok. 10 cm, po bokach po ok. 2 cm przestrzeni.

Wybierając miejsce dla pralki zwróćcie uwagę na umiejscowienie gniazdek i wody. Maksymalnie pralka może stać ok. 1,5m od miejsca podłączenia, pamiętajcie też, że pralki nie można podłączać do przedłużaczy.

Poza tymi technicznymi kwestiami kierujemy się podobnymi rzeczami, jak w przypadku klasycznych pralek.

Pojemność – w zależności od potrzeb, przy czym wybór może być dość ograniczony ze względu na standard wśród pralek, jeśli chodzi o wymiary.

Klasa efektywności energetycznej – czyli informacja ile energii zużywa pralka. W skali od A do G, gdzie A to pralka, która pobiera najmniej energii.

Klasa efektywności prania, również oznaczana literami od A do G – informuje nas o skuteczności pralki – A to znowu ocena najwyższa.

Klasa efektywności wirowania – jw. Dochodzi tu również kwestia rodzaju silnika, najlepsze są indukcyjne. Silniki klatkowe są ciche, ale niestety wirują na niskich obrotach, zaś silniki komutatorowe są bardzo głośne, co może wielu odstraszyć.

Poziom hałasu – max. 75 dB.

Pobór wody – czyli ile wody potrzebuje pralka do zrobienia prania. Przedział to 37 – 90 litrów i dotyczy trybu prania bawełny w 60 stopniach.

Na koniec, bardzo ważna sprawa, czyli funkcje i programy. Tu mamy ogromny wybór, przy czym cena nie waha się znacznie. Możecie też zastanowić się nad pralko-suszarką. Szukajcie pralki z czytelnym interfejsem i możliwością korygowania programów wedle potrzeb. Polecam ze swojej strony pralki z wyświetlaczem, z którego dowiemy się np. ile czasu pozostało do końca prania, ile waży pranie, informacje o usterkach itd.

Istotne są również kwestie bezpieczeństwa. Pralka powinna posiadać zabezpieczenie przed otwarciem w tracie prania oraz system odcinający wodę w razie awarii.

Pralka do zabudowy - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Pralka do zabudowy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Pralka do zabudowy Producent Cena
1Whirlpool AWOC 0714WhirlpoolAktualna Cena
2Electrolux EWG147540WElectroluxAktualna Cena
3Bosch WIS28141EUBoschAktualna Cena
4Beko WMI 71242BekoAktualna Cena
5Candy CBWD8514D-SCandyAktualna Cena

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Pralka do zabudowy - Opinie i komentarze

  1. Lidka 31 grudnia 2014 at 08:23

    Powiem tak, pralka do zabudowy wydaje się fajnym pomysłem, ale ja po moich doświadczeniach raczej się już nie zdecyduję. Być może sami popełniliśmy sporo błędów, nie zamontowaliśmy zawora tam gdzie trzeba, trochę przesadziliśmy z ciasnotą wnęki, ale kłopotów po paru latach używania pralki zrobiło się mnóstwo. Ciągłe zalania, hałas, brak dostępu do przewodów, okropne przegrzewanie przy wyższych temperaturach. Po prostu szkoda zachodu i strach, bo jak coś sie stanie, to zdecydowanie trudniej usunąś awarię.

  2. Karola 10 marca 2016 at 09:24

    Ja właśnie niedługo zabieram się za remont łazienki i zastanawiam się czy nie zabudować pralki. Chyba tak zrobię, bo mam odpowiednie miejsce, w którym pralka mogłaby się znaleźć. Ale jest tak sporo miejsca, dojście będzie bardzo łatwe, więc żadnych problemów chyba nie będzie. Pralkę już mam wybraną, dlatego teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko ją kupić i przystąpić do prac! 🙂

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *