Radio do kuchni

Radio do kuchni

Typowo kuchenne radio, to radio podwieszane. Może być ono wyposażone w odtwarzacze CD, mp3, złącze USB lub posiadać jedynie opcję radia. Wadą takiego typu radia jest mała dostępność na rynku polskim i dość wysoka cena. Nie jest to popularne rozwiązanie – zdecydowanie więcej osób decyduje się na znalezienie miejsca dla niewielkiego klasycznego sprzęt.

Radio kuchenne ma jednak szereg zalet – od małych rozmiarów i stosunkowo dobrej jakości dźwięku poczynając. Warto również zastanowić się nad radiami firmy Eltra, która w swojej ofercie ma dużo niedrogich i bardzo małych radyjek, właśnie pomyślanych do wykorzystywania np. w kuchni. W przypadku radia podwieszanego efekt stereo jest ledwie słyszalny, spokojnie więc można zastanowić się nad alternatywą w postaci dźwięku mono sprzętu tej firmy. Radia te mogą być zasilane przewodowo lub baterią. Sporo droższe, ale również kompaktowe i o zdecydowanie lepszej jakości dźwięku są radia Tivoli, które polecam, jeśli macie nieograniczony budżet – te są najlepsze.

Wybór w zasadzie sprowadza się do określenia budżetu na takie radio i określenia do czego ma służyć. Niewielkie, dobre radia, bez dodatkowych opcji to wydatek ok. 50-100 zł, nie można wtedy jednak liczyć na wysoką jakość dźwięku, czy dodatkowe opcje, do słuchania radia takie odtwarzacze (np. cyfrowe radia firmy Sencor) nadają się jednak idealnie. Dostępne są również podwieszane radia tego typu, wcale nie droższe (np. radio Clatronic KRC 788), choć niestety tanie modele stroić należy ręcznie.

Zdecydowanie wygodniejsze są urządzenia, strojone cyfrowo – na rynku nadal dostępne są urządzenia strojone ręcznie, wygoda ich użytkowania jest dużo mniejsza. Warto też zwrócić uwagę na to co oferuje nam producent w zestawie z radiem – np. czy dołączono do niego pilota (w przypadku kuchennych odtwarzaczy fajnym gadżetem są piloty, które można przyczepić do lodówki za pomocą magnesów) lub jeśli zdecydujemy się na radio podwieszane zestaw do montażu.

Oczywiście jeśli rozmiar kuchni na to pozwala lepiej zdecydować się na niewielkiego boomboxa, dzięki któremu będziecie mogli cieszyć się zdecydowanie lepszą jakością dźwięku i i który pozwoli wam na cieszenie się większą ilością funkcji.

Radio do kuchni - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Radio do kuchni. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Radio do kuchni Cena
1Blaupunkt KR10 SVAktualna Cena
2AEG KRC 4361 BTAktualna Cena
3AEG KRC 4344Aktualna Cena
4Camry CR1124Aktualna Cena
5Lenco DIR-100Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • radio do kuchni
 • radio kuchenne
 • radio kuchenne podwieszane ranking
 • radio podwieszane do kuchni
 • jakie radio do kuchni

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Radio do kuchni - Opinie i komentarze

 1. Lutek 31 grudnia 2014 at 08:35

  Ja kupiłem mamie na święta własnie kuchenne radio, a dokładniej radio podwieszane. Bardzo jestem zdziwiony jakością dźwięku i że tak malutkie urządzonko, proste w obsłudze oferuje taką jakość. Postawiłem na troszkę droższe radio AEG, ale nie żałuję. Ma wszystko czego trzeba i dodatkowo rozwiązania są tak proste, że moja mama, starsza już osoba, nie miała najmniejszych problemów z obsługą. Bardzo intuicyjne i może trochę „w starym stylu”.

 2. Hania 23 października 2015 at 12:56

  Ja w kuchni muszę mieć radio, musi coś grać, ktoś musi coś mówić, wtedy szybciej mi się pracuje i bardziej efektowniej 🙂 Pierwsze radio mi się zepsuło, teraz kupiłam nowe, takie które przypomina radio retro. Bardzo mi się podoba, pasuje mi do kuchni jest super. 🙂

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *