Suszarka do włosów

Suszarka do włosów to niezbędne urządzenie, które pomaga nam ułożyć nieskazitelną fryzurę. Wśród kobiet panuje mylne przekonane, że codzienne używanie suszarki do włosów bardzo niszczy i wysusza włosy. Nic bardziej mylnego, nowoczesne urządzenia oraz mnogość środków pielęgnacyjnych zapewnia nam komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Jak zatem wybrać dobrą suszarkę do włosów?

Po pierwsze musimy scharakteryzować nasze włosy, jeżeli nasza fryzura jest krótka to w zupełności powinna wystarczyć nam zwykła mała, turystyczna suszarka. Jeżeli jednak nasze włosy są ciężkie, sztywne i trudne do ułożenie to powinna liczyć się przede wszystkim moc suszarki. Należy wiedzieć, że w profesjonalnych salonach fryzjerskich używane są suszarki o mocy 1900-2000 W. dla przeciętnych użytkowniczek optymalnym rozwiązaniem będzie suszarka do włosów o mocy 1600-1500 W. Temperatura w jakiej suszymy włosy nie może przekraczać 55 stopni. Mocny strumień wpływa z korzyścią na naszą fryzurę, po pierwsze włosy szybciej schną, po drugie są bardziej lśniące i wyglądają na zdrowsze.

Kupując suszarkę należy zwrócić uwagę na stopień regulacji, większość modeli ma dwustopniową regulację jednak te nieco droższe i profesjonalne urządzenia mogą mieć aż cztery stopnie regulacji mocy oraz funkcję turbo, która pozwala na szybkie przełączenie się pomiędzy trybami pracy. Równie istotne jest także zimne powietrze, które włączając pod koniec suszenia zamknie nam łuski włosowe i zapewni połysk oraz gładkość fryzury. W przypadku długich i puszących się włosów istotny jest także jonizator, który wytwarzając ujemne ładunki wygładza włosy i sprawia, że fryzura lepiej się układa. Nie bez znaczenia będą także różnego rodzaju końcówki, jeżeli nasza suszarka będzie miała tak zwany koncentrator czyli cienką nasadkę to suszarka zwiększy się wydajność suszarki bo powietrze nie będzie rozchodziło się na boki. Poza tym przydatny może okazać się także dyfuzor, który podnosi włosy od samej nasady i nadaje się do suszenia włosów kręconych.

Suszarka do włosów - Ranking 2015

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Suszarka do włosów. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Nazwa Producent Cena
1Remington D5220RemingtonAktualna Cena
2Babyliss D361E ExpertBabylissAktualna Cena
3Remington D5215RemingtonAktualna Cena
4Philips HP8270PhilipsAktualna Cena
5Philips HP8233PhilipsAktualna Cena

Artykuł odpowiada na poniższe zapytania

  • jaka suszarka do włosów
  • jak
  • ranking suszarek do włosów
  • suszarki do włosów ranking
  • suszarka do włosów jaką wybrać
Kategoria: AGD

Wasze opinie, propozycje... (2)

  1. Dobra suszarka do włosów musi kosztować. Nie mówię, że to mają być wielkie pytania, ale taką stówkę trzeba dać :) Ja akurat korzystam z suszarki Remington, ale też miałam przyjemność używać Babyliss i jest też super :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>