Szczoteczka elektryczna do zębów

Szczoteczka elektryczna do zębów

Wybieranie szczoteczki do zębów to bardzo indywidualna sprawa. Każdy z nas boryka się z innymi problemami, jedni stawiają na głębokie oczyszczanie, inni mają wrażliwe dziąsła a jeszcze inni decydują się na intensywne wybielanie. Czy jedna szczoteczka do zębów może spełniać te wszystkie warunki? Oczywiście wszystko zależy od tego na jaki model się zdecydujemy. Dzisiaj sprawdzimy jak działają szczoteczki elektryczne i dowiemy się czy dla każdego taka szczoteczka będzie najlepszym rozwiązaniem.

Moja przygoda z elektrycznymi szczoteczkami do zębów zaczęła się dobrych kilkanaście lat temu. Muszę przyznać, że po tamtych doświadczeniach nie do końca byłam przekonana co do funkcjonalności takiego urządzenia. Owszem moja szczoteczka bardzo dobrze czyściła zęby, jednak brak doświadczenia oraz zbyt mocne dociskanie sprawiło, że moje dziąsła były bardzo podrażnione.

Kiedy mój dentysta ponownie polecił mi elektryczną szczoteczkę do zębów zaczęłam rozglądać się za najlepszymi modelami. Okazuje się, że nowoczesne szczoteczki mogą być naprawdę funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne. Podczas wyboru takiego urządzenia kierujmy się indywidualnymi potrzebami. Na początek ważna będzie integralność z naszą ręką, szczoteczka nie powinna być zbyt ciężka a jej kształt powinien dopasowywać się do naszej dłoni. Szczoteczka będzie używana co najmniej dwa razy dziennie przez około dwie minuty, dlatego też zwyczajnie powinna być wygodna. Niektóre sklepy mają na ekspozycji wystawione konkretne modele i zawsze możemy poprosić podanie do ręki takiej szczoteczki. Nawet jeżeli zamierzamy robić zakupy internetowe to i tak wcześniej warto zobaczyć dane urządzenie na żywo.

W prawidłowym szczotkowaniu zębów chodzi przede wszystkim o usuwanie płytki bakteryjnej. Jeżeli taki zabieg nie będzie systematycznie powtarzany to może dojść do powstania kamienia nazębnego, a ten można usunąć tylko u dentysty. Dlatego też wybierając szczoteczkę elektryczną do zębów zwracajmy uwagę na kształt główki oraz na częstotliwość ruchów rotacyjnych. W przypadku szczoteczek zasilanych na prąd lub baterie główki są znacznie mniejsze niż przy tradycyjnych szczoteczkach. Mała główka w połączeniu z rotacyjnymi ruchami dociera nawet do najbardziej niedostępnych miejsc. W różnych modelach można znaleźć wymienne końcówki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, w zależności od naszych potrzeb możemy wybierać końcówkę wybielającą, z miękkim włosiem czy też intensywnie czyszczącą. Szczoteczka elektryczna jest niejako bazą, która ma nam służyć przez wiele lat. Natomiast zawsze istnieje możliwość dokupienia nowej końcówki. Kolejnym atutem nowoczesnych szczoteczek elektrycznych jest wbudowany czujnik nacisku, dzięki niemu nie ma obaw o podrażnienie dziąseł. Równie innowacyjnym rozwiązaniem jest kilka trybów pracy. Szczoteczka może być przestawiana pomiędzy trybem codziennym, masującym czy polerującym. A jeśli będzie miała wbudowany sygnalizator czasu to szczotkowanie zawsze będzie odbywać się zalecane dwie minuty.

Jak widać dostępne obecnie elektryczne szczoteczki do zębów, znacznie różnią się od swoich pierwowzorów. Są innowacyjne i bezpieczne.

Szczoteczka elektryczna do zębów - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Szczoteczka elektryczna do zębów. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Szczoteczka elektryczna do zębów Producent Cena
1WhiteWash SW2000WhiteWashAktualna Cena
2Philips HX9342PhilipsAktualna Cena
3Philips HX6511/33 PhilipsAktualna Cena
4Braun Oral-B Pro 2000BraunAktualna Cena
5Philips HX6322/04PhilipsAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaka szczoteczka elektryczna
 • szczoteczki elektryczne ranking
 • ranking szczoteczek elektrycznych
 • szczoteczka elektryczna ranking
 • najlepsza szczoteczka elektryczna

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Szczoteczka elektryczna do zębów - Opinie i komentarze

 1. Monia 24 listopada 2013 at 14:10

  Super są te szczoteczki Braun, ja sobie kupiłam teraz model 3000 i jestem bardzo zadowolona! Różnica pomiędzy szczoteczką elektryczną a taką tradycyjną jest kolosalna. Bardzo dobrze czyści ząbki taka szczoteczka.

 2. Ernest 1 października 2014 at 14:23

  Zawsze myłem zęby szczoteczką manualną i jak to mawiał mój dentysta nie domywałem ich. Powiedział żebym zainwestował w elektryczną, że lepiej myją. Spędziłem tydzień na różnych forach od dentystycznych po nawet tych kobiecych urodowych i ostatecznie zdecydowałem się na ultradźwiękową szczoteczkę megasonex i jestem bardzo usatysfakcjonowany swoim wyborem. Na pewno widzę różnicę w braku kamienia i dwie stówki rocznie więcej w portfelu.

 3. Klara 23 października 2015 at 13:03

  Mam od lat taką szczoteczkę elektryczną i nie wyobrażam sobie już mycia zębów w sposób manualny, szczoteczką zwykłą. Taka elektryczna naprawdę myje bardzo dobrze i porządnie. Co najważniejsze, jest bardzo dokładna i w tych nowych szczoteczkach można nawet ustalać samodzielnie czas mycia 🙂 Główny są wymienne więc to też bardzo ważne. Ja polecam jak najbardziej.

 4. roksy 23 lipca 2016 at 01:31

  A ja mam jak najlepsze doswiadczenia z soniczną szczotką Panasonic – EW1031P – uważam, że to najlepsza szczotka jaką miałam. Zdecydowanie soniki sa fajne, bo i skuteczne i delikatne a sporo osób ma w końcu wrażliwe dziąsła. Moje dziąsła ta szczotka przyjemnie masuje, nie podrażnia.

 5. Aanika 1 listopada 2016 at 20:39

  Ja tez lubię Panasonic, to jak widać bardzo dobre szczotki. A ogólnie soniki są najlepsze!!!

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *