Waga kuchenna

Waga kuchenna

Waga kuchenna nie jest bardzo popularnym urządzeniem występującym w naszych kuchniach, ale coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego właśnie sprzętu. Z czego to wynika? Przede wszystkim korzystają z niej osoby, które z powodów zdrowotnych muszą jeść ściśle określone posiłki. Ludzie chorujący na cukrzycę czy też osoby, które dbają o swoją linię nie mogą obejść się bez wagi kuchennej. Poza tym takie urządzenie sprawdza się także w przypadku tych, którzy uwielbiają piec ciasta i gotować. Wiele potraw wymaga dodawania bardzo precyzyjnych składników i tylko trzymanie się receptury gwarantuje nam sukces. Dlatego też, nie czekaj dłużej i już dziś wybierz najlepsze urządzenie.

Jeżeli chodzi o najbardziej popularne wagi kuchenne to te mechaniczne powoli odchodzą już do lamusa. W porównaniu z elektronicznymi urządzeniami są one na tyle nie praktyczne, ale też mniej dokładne i zajmują bardzo dużo miejsca. Trzeba wiedzieć, że elektroniczna waga kuchenna jest bardzo precyzyjna i może pomylić się zaledwie w granicach 1 czy 2 gramów. Natomiast waga mechaniczna zakres błędu ma określony nawet na 20 gramów. Jak widać jest to spora różnica. Kupując wagę wybierajmy tą elektroniczną. A na co jeszcze zwracać uwagę? Ważną kwestią będzie to ile możemy jednorazowo zważyć na takim urządzeniu. Jeśli na przykład chcemy z wagi korzystać tylko przy odmierzaniu porcji posiłków to waga mająca zakres do jednego kilograma w zupełności powinna nam wystarczyć. Jeśli jednak będziemy chcieli ważyć także warzywa i owoce, jeśli będziemy chcieli piec ciasta czy chleb to lepiej jest wybrać urządzenie umożliwiające zważenie do pięciu kilogramów produktów.

Korzystniejszym rozwiązaniem będzie także wybór wagi kuchennej ze specjalną miseczką. Dzięki temu ważenie produktów łatwo rozsypujących się czy też o płynnej konsystencji będzie znacznie łatwiejsze. Taka miseczka powinna być łatwo zdejmowana i przezroczysta. Aby precyzyjnie odmierzać wagę produktu nasze urządzenie powinno mieć także specjalny przelicznik. W różnych przepisach nie zawsze podane są wartości w gramach a dla kogoś kto nie zna podstawowych miar przeliczenie mogłoby sprawiać kłopoty, szczególnie kłopotliwe bywa korzystanie z zagranicznych przepisów, gdzie stosowane są miary nie stosowana w Polsce. Poza tym nasza waga kuchenna powinna pokazywać wagę produktu bez miseczki, dzięki temu będziemy mieli jeszcze dokładniejsze pomiary. Dodatkową opcją może być także licznik kalorii podający nie tylko wartość energetyczną, ale także zawartość białka, tłuszczu i węglowodanów.

Waga kuchenna - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Waga kuchenna. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Waga kuchenna Producent Cena
1Zelmer 34Z051 / ZKS14100ZelmerAktualna Cena
2Zelmer KS1600 / ZKS17500ZelmerAktualna Cena
3Łucznik PT852ŁucznikAktualna Cena
4Zelmer KS1500 / ZKS15500ZelmerAktualna Cena
5Esperanza EKS002 LemonEsperanzaAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • Waga Kuchenna
 • jaką wagę kuchenną kupić
 • dokładne wagi kuchenne
 • najlepsza waga kuchenna
 • waga kuchenna jaka wybrac

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Waga kuchenna - Opinie i komentarze

 1. Paula 19 sierpnia 2014 at 21:06

  Chyba najlepszym rozwiązaniem jest prosta niewielka waga kuchenna. Nie zajmuje dużo miejsca, a na przykład jako pojemnik do warzenia mąki może służyć jakaś miska, którą już mamy 🙂

 2. Natasza 23 października 2015 at 13:12

  Taka waga kuchenna jest bardzo potrzeba w kuchni, szczególnie jak się dużo piecze, tak jak ja 🙂 Kupiłam niedawno sobie taką małą wagę, która idealnie się sprawdza w kuchni. Wydałam na nią chyba 30 zł, kupiłam ją całkiem przypadkowo i nawet nie ma znanej firmy.. Ale jestem z niej zadowolona.

 3. zoska 8 listopada 2016 at 22:49

  Mam taką malutką wagę kuchenną, która jest nieoceniona kiedy gotuję i potrzebuję coś zważyć. Miary w kuchni są niezwykle ważne, szczególnie jeżeli chodzi o pieczenie. Robię dużą ilość tortów, a wtedy trzeba naprawdę wszystko precyzyjnie ważyć. Moja waga ma sporo udogodnień, które pozwalają mi być bardzo dokładną w kuchni, a to bardzo lubię 🙂 Taka waga to mały wydatek, a może nam bardzo pomóc.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *