Waga łazienkowa

Waga łazienkowa

Sprzęt, który warto mieć – bezdyskusyjnie. Bez wagi łazienkowej bardzo trudno jest wychwycić wszelkie zmiany i wahania, a w tej kwestii lepiej reagować natychmiast. Wśród wag wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje – niegdyś bardzo popularne wagi mechaniczne oraz wagi elektroniczne, które obecnie pojawiają się na sklepowych półkach zdecydowanie częściej, niż te pierwsze. Mamy wśród nich dużo większy wybór, dodatkowo możemy zdecydować się także na wagę posiadającą niespotykane w wagach mechanicznych funkcjonalności.

Waga łazienkowa z funkcją pomiaru tłuszczu

Waga łazienkowa może dostarczyć nam dużo więcej informacji niż tylko ciężar ciała – szczególnie osoby na diecie i sportowcy powinni rozważyć zakup bardziej zaawansowanej wagi. Możemy wybierać spośród takich funkcji, jak pomiar tłuszczu, obliczanie odpowiedniej wagi, porównywanie obecnego wyniku z wynikami wcześniejszymi, czy pomiar wody w organizmie. Bardzo fajną opcją jest wybór wagi, w której można zaprogramować kilku użytkowników urządzenia – dzięki temu może stać się bogatym źródłem informacji, pozwoli prześledzić wam zmiany zachodzące w organizmie na różnych poziomach.

Waga łazienkowa elektroniczna, czy mechaniczna?

Wagi mechaniczne są mniej dokładne, nie posiadają dodatkowych funkcji, ale za to są tanie. Jeśli waga jest wam potrzebna jedynie do pomiaru ciężaru ciała – wystarczy, pamiętajcie jednak, że przekłamania mogą być całkiem spore, szczególnie jeśli waga ma swoje lata. Aby zachować jej sprawność należy resetować wagę po każdym ważeniu.

Wagi elektroniczne nie są dużo droższe, a oferują zdecydowanie więcej. Oprócz wspomnianych funkcji dodatkowych, możemy liczyć na dokładniejszy pomiar, a wynik podawany jest zwykle do drugiego miejsca po przecinku. Minusem wag elektronicznych jest praca na bateriach, jednak modele najbardziej podstawowe pracują na jednej zmianie nawet 2-3 lata.

Waga łazienkowa – dokładność

Wagi mechaniczne pokażą wynik (teoretycznie) z dokładnością do 1kg lub 0,5 kg, jednak waga może po czasie się rozregulować, o czym użytkownicy wcale nie muszą wiedzieć. Wagi elektroniczne wskazują wynik z dokładnością do min. 100g. Podczas wyboru wagi zwróćcie także uwagę na zakres, w jakim jest w stanie wskazać wynik, wagi w tym względzie wahają się między 120-200 kg.

Waga łazienkowa – na co zwracać uwagę

Z kwestii technicznych: materiał z którego waga jest wykonana, ilość baterii, wyświetlacz. Wagi, szczególnie elektroniczne, występują w wielu wariantach – szklanych, drewnianych, aluminiowych. Najtrwalszym materiałem jest aluminium, które jednak nie wpasuje się w każdą przestrzeń, jest to kwestia gustu, warto mieć jednak na uwadze, że nie każdy z tych materiałów będzie tak samo żywotny. Szklane wagi są w pełni bezpieczne, mogą jednak łatwo się zbić, natomiast wagi drewniane (rzadko spotykane) powinny być wykonane z odpowiednio wykończonego drewna egzotycznego odpornego na wilgoć.

Sprawdźcie też ile baterii będzie potrzebnych do zasilenia wagi – niektóre mogą wymagać nawet 12 baterii! Ważne jest również to jaki typ baterii będzie niezbędny – uważajcie by waga nie stała się skarbonką, lepiej wybrać nieco droższy model i zaoszczędzić na użytkowaniu.

Na koniec wyświetlacz – cyfry powinny być duże i czytelne. Radzę wybierać wyświetlacze w technologii LED, które będą mniejszym obciążeniem dla baterii. Wyświetlacze mogą być podświetlane lub klasyczne, w zależności od potrzeb – wybierzcie właściwy, po raz kolejny jednak – podświetlany będzie mniej energooszczędny. Poza analizą pod kątem zużycia energii warto też zainteresować się tym co można z wyświetlacza odczytać. Przede wszystkim, jeśli zdecydujecie się na wagę posiadającą dodatkowe funkcje – sprawdźcie w jaki sposób odczytywać można wyniki. Lepszym wyborem będzie wyświetlacz większy, na którym znajdą się wszystkie wyniki, niż waga nad którą będzie trzeba się pochylać i przeglądać przełączając widok.

Polecani producenci wag łazienkowych: Terraillon, AEG, Daewoo, Eldom, Bosch, Adler, Łucznik, Tefal, Beurer, Omron.

Waga łazienkowa - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Waga łazienkowa. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Waga łazienkowa Producent Cena
1AEG PW5644AEGAktualna Cena
2Zelmer 34Z016 / ZBS17000ZelmerAktualna Cena
3AEG PW 5653 BTAEGAktualna Cena
4Beurer BG55BeurerAktualna Cena
5Beurer BF100BeurerAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • dobra waga łazienkowa
 • gdzie kupic dobra wage lazienkowa
 • jaka waga łazienkowa
 • waqa lasenjowa
 • najlepsza waga łazienkowa opinie

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Waga łazienkowa - Opinie i komentarze

 1. Nati 14 sierpnia 2015 at 18:43

  Każda kobieta powinna mieć w domu wagę 😀 ja na szczęście nie korzystam z niej często, jednak.. kupiłam ją i czasami jednak bardzo się przydaje, np. podczas ważenia bagażu. Kupiłam nową wagę, jest elektroniczna. Na razie jest bardzo dokładna, więc z tego cieszę się najbardziej. Pamiętam wagi z dawnych lat, duże, o dość ciekawej stylistyce, były dokładne w punkt i szkoda, że już takich wag nie ma. U moich rodziców w domu taka waga przetrwała już kilkadziesiąt lat!

 2. Krysia 10 marca 2016 at 09:35

  Kupiłam ostatnio super wagę (tak mi się wydawało).. Za dość duże pieniądze jak dla mnie, bo kosztowała nieco ponad 130 zł. Miała pokazywać poziom wody w organizmie i tego typu rzeczy, jednak nie wiem dlaczego pomyślałam, że tak rzeczywiście może być. Wydaje mi się, że waga wariuje bardzo często, nie pokazuje dobrych pomiar, więc hm.. rzadko z niej korzystam. Myślę, że coraz więcej tej techniki, jednak nie zawsze jest nam ona potrzebna. Sama, zwykła waga łazienkowa w zupełności nam powinna wystarczyć.

 3. Karolina 8 listopada 2016 at 22:42

  Widzę, że teraz jest naprawdę sporo rozwiązań i to ciekawych pod względem formy i wyglądu! Ja muszę przyznać, że nie mam wagi łazienkowej i jest mi z tym dobrze. Kobiety bardzo lubią się ważyć, a ja jednak wolę nie wiedzieć ile ważę, hehe. Myślę, że życie w takiej nieświadomości jest bardzo dobre! Chociaż wydaje mi się, że taka waga, która mierzy poziom wody itp. to bardzo dobre i ciekawe rozwiązanie.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *