Zamrażarka

Zamrażarka

Zamrażarka nie jest to sprzęt, który potrzebny będzie w każdym domu, często niewielka zamrażarka lodówkowa okazuje się wystarczająco dobra. Przed zakupem należy się zastanowić do czego będziemy jej używać i dopiero po przemyśleniu tej kwestii zdecydować się na rodzaj zamrażarki.

Na rynku dostępne są trzy typu zamrażarek – skrzyniowa, szufladowa i do zabudowy. Do użytku domowego, częstego, codziennego najlepsze są zamrażarki szufladowe, wyglądem przypominające zwykłe lodówki, lecz zamiast półek posiadające szuflady. Są one mniej pojemne od zamrażarek skrzyniowych, ale jednocześnie dostęp do produktów jest dużo łatwiejszy. Ich cena jest wyższa niż pozostałych zamrażarek, ale są one bardo funkcjonalne i nadają się do przechowywania jedzenia różnego rodzaju.

Zamrażarki skrzyniowe zajmują mało miejsca, w stosunku do swojej objętości, ale służą do przechowywania dużych ilości tego samego rodzaju produktów – np. mięs. Nie mają one przegródek, dlatego nie można uchronić się przed przenikaniem zapachów, a z drugiej strony do jedzenia na dnie nie ma łatwego dostępu, ten typ zamrażarek nie jest polecany z tego powodu osobom starszym i niskim. Skrzyniowe zamrażarki dobrze chłodzą i utrzymują temperaturę, a przy tym są oszczędne.

Jeśli chcemy umieścić zamrażarkę w kuchni można zastanowić się nad wyborem zamrażarki do zabudowy. W tym celu wykorzystuje się zamrażarki szafkowe, otwierane jak lodówka. Wybór wśród nich jest zdecydowanie najmniejszy i często też jest to wybór najmniej ekonomiczny – głównie ze względu na zużycie prądu i często gorsze parametry.

Podczas wyboru konkretnego modelu powinniście porównać kilka parametrów – zużycie energii, wymiary, pojemność, cenę, a w przypadku zamrażarek które mają stać w kuchni również poziom hałasu. Kupując zamrażarkę nie kupujcie urządzenia na wyrost – z punktu widzenia kosztów utrzymania najlepsza będzie mała zamrażarka wypchana do granic, niż spora, ale w połowie pusta. Można przyjąć roboczo, że na każdą osobą powinno przypaść 40 l i kierować się ilością użytkowników podczas zakupów. Większe zamrażarki przydadzą się osobom mrożącym warzywa i owoce na zimę, a także myśliwym itp (wtedy pojemność warto podwoić).

Aby zamrażarka nie okazała się pożeraczem prądu lepiej wybrać taką o jak najwyższej klasie energetycznej, a także zwrócić uwagę na oznaczenia producenta dotyczące klasy klimatycznej i w zależności od tego gdzie umieścimy zamrażarkę wybrać tę najlepiej pasującą. W klimacie polski najlepiej sprawdzi się klasa SN – rozszerzona umiarkowana od 10 do 32 stopni lub N – umiarkowana – od 16 do 32 stopni. Oprócz tego dostępne są jeszcze ST – subtropikalna od 18 do 38 stopni oraz T -Tropikalna od 18 do 43 stopni. Klasa klimatyczna określa temperaturę zewnętrzną w jakiej może pracować zamrażarka, jeśli producent wymienia ich kilka oznacza to, że we wszystkich wymienionych zamrażarka się sprawdzi. Pamiętajcie jednak, że w im niższej temperaturze umieścimy zamrażarkę, tym mniej prądu zużyje – dlatego polecanym pomieszczeniem jest np. piwnica, w której również nie będzie przeszkadzał niejednostajny hałas.

Zamrażarka - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Zamrażarka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Zamrażarka Producent Cena
1Amica FZ208.3AAAmicaAktualna Cena
2Whirlpool AFB 601WhirlpoolAktualna Cena
3Indesit OS1A100IndesitAktualna Cena
4Electrolux EC2233AOWElectroluxAktualna Cena
5Beko HSA 13520BekoAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • zamraarka szufladowa
 • zamrazarka szufladowa opinie
 • zamrażarka szufladowa
 • jaką wybrać zamrażarkę szufladową
 • zamrażarki

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Zamrażarka - Opinie i komentarze

 1. Anka 31 grudnia 2014 at 12:21

  Ja posiadam zamrażarkę skrzyniową i jeśli ktoś przechowuje mięso i inne produkty, chąc je głęboko mrozić, to żadna inna nie spełni waszych oczekiwań. Mięso w lodówkowej zamrażarce narażone jest na wahania temperaratur i psuje się. Ciężko później ocenić, a ryzykować jakoś mi się nie uśmiecha. Ja mam skrzyniową w piwnicy i błogosławię ją na każdym kroku, bez niej połowa rzeczy musiałaby w ogólewylecieć, a druga połowa musiałaby być jedzona w pośpiechu, a nie po to mrożę.

 2. Lucyna Kufer 1 maja 2015 at 22:49

  w tabelce są linki do zmywarek.. helooł

  • rtvagd.net 4 maja 2015 at 10:57

   Hehe, faktycznie 😛 Dzięki za czujność! Pozdrawiam 🙂

 3. Malina 12 marca 2016 at 09:31

  U nas musi być, robimy od groma mrożonek samodzielnie przez ciepły sezon aż po wczesną jesień więc musi być gdzie to chować, żadne lodówka nie miała na tyle pojemnej więc dokupiliśmy skrzyniową Amicę, prawie 200 litrów dodatkowych do zamrażania i można pomieścić wszystko. Na dodatek dobrze wykonana, cicha i skutecznie zamraża.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *