Zmywarka do zabudowy

Zmywarka do zabudowy

Zmywarkę do zabudowy wybieramy właściwie na podstawie takich samych kryteriów, jak zwyczajne zmywarki. Dodatkowo należy jedynie przed ostatecznym zakupem sprawdzić sposób montowania i to czy można kupić odpowiednie meble w takich wymiarach.

Zmywarki do zabudowy wymagają montażu frontu meblowego oraz cokołu, zwykle do sprzętu dołączony jest wzornik, według którego należy montować zakupione płyty. Pamiętajcie też, że zmywarki do zabudowy chowane są pod blatem, dlatego jeśli posiadacie blat z naturalnego drewna lub płyty należy go odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej ochronną folią. Gorąca para może powodować rozwarstwienie lub pęcznienie.

Zmywarki do zabudowy mogą posiadać zabudowę zintegrowaną lub częściowo zintegrowaną – chodzi tu o widoczność panelu sterującego. Może on znajdować się na szczycie drzwi – wtedy po zamknięciu zmywarka jest niewidoczna, lub na górze frontu – wówczas zabudowa zmywarki jest niepełna, a panel przez cały czas widoczny. Plusem niepełnej zabudowy jest większa praktyczność – jeśli wybierzemy zmywarkę z pełną zabudową wysyłane przez zmywarkę komunikaty, będziemy mogli odczytać dopiero po jej otwarciu.

Wybierając zmywarkę należy zwrócić uwagę na:

Klasę energetyczną urządzenia – najlepsze są zmywarki klasy A, ale różnice pomiędzy poszczególnymi klasami, w przypadku zmywarek nie są zbyt duże, choć już zmywarki klasy G zużywają o 70% energii więcej.

Klasa efektywności zmywania – oznaczana tak jak klasa energetyczna. Radzę wybierać urządzenia klasy A – aby mieć gwarancję skutecznego zmywania nawet mocno zabrudzonych naczyń.

Klasa suszenia – wybierając klasę A umyte naczynia będą całkowicie suche.

Rodzaj suszenia – kondensacyjne lub statyczne. Suszenie statyczne polega na odparowywaniu wody, kondensacyjne z kolei skrapla wodę na tylniej ściance. W nowoczesnych urządzenia suszenie odbywa się przy użyciu wentylatora, co jest rozwiązaniem najskuteczniejszym. Niektóre modele pracują również przy wykorzystaniu substancji absorbujących.

Wielkość i pojemność – wąskie zmywarki nadają się maksymalnie dla 2 osób, ale należy przy tym pamiętać, że nie da się w nich myć dużych garnków, czy misek. Urządzenia o szerokości ok. 60 cm to zmywarki rodzinne, w których zmieszczą się również większe naczynia. Standardowa wysokość zmywarek, to 80 cm, ale na rynku dostępne są również urządzenia do wysokiej zabudowy o wysokości 90 cm. Pojemność określana jest przez wielkość wsadu, czyli przez liczbę kompletów naczyń, które można jednorazowo zmyć. Mniejsze zmywarki mieszczą 8-10 kompletów, duże 12-15.

Sposób podgrzewania wody – starsze urządzenia posiadają grzałki, nowsze przepływowy ogrzewacz wody, dzięki któremu woda jest ciepła już kiedy wpływa do zmywarki. Drugie rozwiązania po pierwsze zmniejsza zużycie energii, po drugie pozwala na powiększenie przestrzeni komory.

Poziom hałasu – cicha praca zmywarki, to rzecz bardzo ważna, szczególnie że cykl mycia to nawet 3-4 godziny. Ciche modele to te pracujące na poziomie 40-45 dB i takie właśnie polecamy.

Funkcje i programy – a więc między innymi to jakie naczynia można w zmywarce myć, czy możliwe jest mycie strefowe (tylko 1 kosz lub szuflada), tryb eko, czy dostępny jest tryb automatyczny, w którym zmywarka sama dobiera potrzebną ilość wody, środków, czy temperaturę. Dalej: opóźniony start, informacja ile czasu pozostało do końca cyklu, kontrolki informujące o stanie wody, ilości środków itd. Jest to ważne dla zachowania zmywarki w dobrym stanie i długiego użytkowania, przy zachowaniu jakości mycia na odpowiednim poziomie.

Dobra zmywarka do zabudowy to wydatek 12001800 zł, ale dostępne są już proste niewielkie urządzenia za ok. 600-700 zł.

Zmywarka do zabudowy - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Zmywarka do zabudowy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Zmywarka do zabudowy Producent Cena
1Bosch SPV50E70EUBoschAktualna Cena
2Hotpoint-Ariston LTF 11H132 EUHotpoint-AristonAktualna Cena
3Bosch SMV 46KX02EBoschAktualna Cena
4Beko DIN28330BekoAktualna Cena
5Bosch SPV69T90EUBoschAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • Jaka Zmywarka 2016
  • zmywarka do zabudowy
  • jakie zmywarki najmniej awaryjne 2017

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Zmywarka do zabudowy - Opinie i komentarze

  1. Iza 31 grudnia 2014 at 11:26

    Zmywarka to chyba jedyny sprzęt, który absolutnie popieram jako do zabudowy. Może głównie ze względów estetycznych, ale też mam wrażenie, że jest najmniej narażony na awarie. Ja mam zwywarkę już od kilkunastu lat w zabudowie i ani razu nie było żadnego problemu. Jest tylko jedno ale, pobiera może troszkę więcej prądu i może przygrzewać po bokach, dlatego trzeba odpowiednio zabezpieczyć wnęka i najlepiej nie stawiać zaraz przy lodówce.

  2. Marzena 10 marca 2016 at 08:54

    Ja bardzo polecam zmywarki, muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie, żebym już nie miała jej u siebie w kuchni. To naprawdę bardzo przyjemne używanie! Które bez dwóch zdań ułatwia nam życie 🙂 Ja zdecydowałam się na zmywarkę do zabudowy właśnie z firmy Bosh, świetna cena, bardzo wysoka jakość i co najważniejsze duży wybór, więc można wybierać między fajnymi modelami. Zmywarki są też dobrej jakości i łatwo się je czyści.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *