Zmywarka

Zmywarka

Chcesz mieć nowoczesną kuchnię? Zainwestuj w sprzęt agd. Takie urządzenie jakim jest zmywarka to bardzo funkcjonalny i praktyczny sprzęt. Coraz więcej osób decyduje się na zakup tego przedmiotu. Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia ze zmywarką to naturalnym jest, że możesz mieć sporo wątpliwości. Zobacz na co zwrócić uwagę podczas wybierania zmywarki.

Pierwsza i decydująca kwestia to wybór miejsca w którym będzie stała nasza zmywarka. Jest to tak ważne dlatego, że na rynku mamy dostępne zmywarki wolnostojące oraz zmywarki do zabudowy. Jeśli zdecydujemy się na tą drugą opcję to automatycznie będzie wiązało się to z drobnym remontem. Jeżeli chodzi o fizyczne parametry takich urządzeń to możemy wybierać z pośród mniejszych zmywarek mających 45 centymetrów szerokości, ale możemy również wybrać urządzenie o szerokości 60 centymetrów. Nasza decyzja powinna być podyktowana nie tylko ceną i metrażem kuchni. Te większe zmywarki nie są o wiele droższe a pozwalają na umieszczenie na przykład dwunastu kompletów naczyń. W przypadku dużej rodziny lub wtedy gdy często przyjmujemy gości większy model bardziej sprawdzi. Jeśli natomiast taki sprzęt ma obsłużyć tylko trzyosobową rodzinę to mniejsza wersja w zupełności powinna wystarczyć.

Jeżeli chodzi o pojemność to wspomniane wcześniej komplety naczyń to nic innego jak zestaw, który podczas posiłku zużywa jedna osoba. Dzięki takiemu przeliczeniu łatwo będziemy mogli sprawdzić jak często nasz sprzęt będzie używany. Wracając natomiast do parametrów technicznych to bardzo ważną sprawą jest klasa energetyczna naszej zmywarki, najlepszym wyjściem jest wybór urządzenia o poborze prądu w klasie AA. Musimy zwrócić uwagę na to, że pobór mocy może być różny w zależności od tego na jakim etapie programu jest nasza zmywarka. Inny pobór może mieć podczas suszenia naczyń, a inny podczas krótkiego mycia mało zabrudzonych kompletów. Jeśli już o programach mowa to poszczególne urządzenia mogą ich mieć od kilku do kilkunastu. To my sami wybieramy program do zmywania i dlatego sprawdzajmy ile czasu będzie on trwał i ile przy tym zużyje się wody i prądu. Najczęściej podzielone jest to według prostych kategorii, mamy na przykład program do bardzo mocno zabrudzonych naczyń, lub też program do mycia delikatnych szkieł jakimi są na przykład kieliszki. Nasza zmywarka może mieć elektroniczny wyświetlacz informujący nas o czasie jaki pozostał do zmywania, może mieć także sygnał dźwiękowy i blokadę przeciwko otwieraniu drzwiczek.

Wybierając konkretny model sprawdzajmy także czy będzie możliwość zakupu na przykład dodatkowego koszyczka na sztućce oraz jak można będzie rozkładać poszczególne naczynia. Gdzie indziej wkłada się duże garnki a gdzie indziej małe deserowe talerzyki. Porównajmy to z naszą zastawą i sprawdźmy czy wszystko uda nam się pomieścić.

Zmywarka - Ranking 2017

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Zmywarka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Zmywarka Producent Cena
1Bosch SPS53E18EUBoschAktualna Cena
2Bosch SPS53M88EUBoschAktualna Cena
3Bosch SMS46MI04EBoschAktualna Cena
4Beko DFS05011XBekoAktualna Cena
5Goddess DTC656MW8GoddessAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • ranking zmywarek 2014
 • jaka zmywarke kupic 2014
 • ranking zmywarek
 • jaką zmywarkę kupić 2015
 • zmywarki ranking 2014

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Zmywarka - Opinie i komentarze

 1. Wika 14 kwietnia 2014 at 21:00

  Zmywarek wybór jest ogromny. My trochę poszukaliśmy, trochę poczytaliśmy i najlepsza zmywarka jaką znaleźliśmy w swojej kategorii cenowej to była zmywarka Hotpoint-Ariston. Używamy jej już jakieś kilka miesięcy i sprawdza się świetnie. Kosztowała około 1600 złotych, ale warto było wydać te kilkaset złotych więcej, żeby mieć lepszy sprzęt na lata.

 2. Gość wDom 20 września 2014 at 23:30

  Sam osobiście polecam zmywarki Electrolux może dlatego, że sam mam taką i nie mam z nią żadnych problemów, ale jeżeli miałbym Ci polecać jaką masz kupić to nie mam zielonego pojecia ponieważ wszystko się zmienia i na rynku jest wiele nowych dobrych modeli.

 3. Adam 25 stycznia 2016 at 20:58

  Świetną zmywarką jest Amica ZWM64. Jest z powiększoną pojemnością, funkcją opóźnionego startu, zmywaniem strefowym. Na prawdę super!

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *