mikrofalówka Samsung
Kuchenka mikrofalowa

Jaką mikrofalówkę kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką mikrofalówkę kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką mikrofalówkę kupić? - Ranking Producent Cena
1.
Sharp YC-MS02E-S
blankAktualna Cena
2.
Amica AMGF20M1W
blankAktualna Cena
3.
Amica AMGF17M2B
blankAktualna Cena
4.
Samsung MG23F301TAS
blankAktualna Cena
5.
Amica AMG20M70V
blankAktualna Cena

Mikrofalówka nie służy jedynie do odgrzewania potraw, czy przygotowywania dań gotowych. W każdym domu dobra kuchenka mikrofalowa się przyda i nie powinna kojarzyć się z niezdrowym jedzeniem, czy szkodliwymi falami – to mit. Potrafi po prostu wiele ułatwić – w ciągu minuty podgrzać mleko, przydaje się kiedy pojawia się wiele gości i nie mamy czasu i miejsca na gotowanie wszystkiego w tym samym momencie. Dobra mikrofalówka pozwoli poza tym na rozmrażanie (kilogram mięsa – 2 minuty!), a nawet gotowanie w błyskawicznym tempie. Dzisiaj postaramy się pomóc w odpowiedzi na pytanie jaką mikrofalówkę kupić?

Wybierając kuchenkę mikrofalową należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, nie radzę w tym wypadku kierować się ceną – dobrą mikrofalówkę można kupić za mniej niż 500 zł, z kolei drogi sprzęt jest często skomplikowany, a czasem nie dorównuje np. pod względem bezpieczeństwa, czy funkcjonalności tańszym modelom.

Jaka więc będzie najlepsza kuchenka mikrofalowa? Na początek przyjrzeć należy się pojemności i to nie tylko tej zadeklarowanej. Rzeczywisty rozmiar nie zawsze pokrywa się z tym co podaje producent, najprościej będzie zwyczajnie porównać ze sobą wnętrza kilku modeli. Producenci stosują różne sztuczki by zawyżyć pojemność mikrofalówki, dodają do niej różne zakamarki i powierzchnie, z których podczas użytkowania i tak nie można skorzystać. Nie warto kupować kuchenek mikrofalowych poniżej 20l, okażą się one niefunkcjonalne, odpowiednie do podgrzewania tylko małych porcji jedzenia, nie zmieści się w niej nawet gotowa pizza, czy zapiekanka.

Pamiętać należy jednak, że zależność zwykle jest prosta – im większa jest mikrofala, tym więcej będzie pobierać prądu. Zwracamy więc uwagę na moc urządzenia i staramy się wybierać spośród tych bardziej oszczędnych, a więc o większej mocy, które w krótszym czasie podgrzeją, czy ugotują posiłek. Dobrym wyborem będą mikrofalówki o mocy 900 – 1000 W.

Kolejna rzecz – funkcjonalność. Zapoznajmy się z funkcjami mikrofalówki i wybierzmy taką, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Jeśli lubimy zdrową kuchnię – szukajmy opcji grilla (również przydatnego podczas przygotowywania dań gotowych – np. pizzy, która dzięki grillowi będzie miała chrupką skórkę) i gotowania na parze, jeśli często pieczemy ciasta – możemy rozejrzeć się za kuchenką mikrofalową, która ma opcję pieczenie – spód ciasta można podpiec w minutę. Przydatną funkcją podczas pieczenia, ale też np. podczas suszenia grzybów, czy owoców jest termoobieg. Producenci nowoczesnych mikrofalówek deklarują wręcz, że ich produkty mogą zastąpić klasyczne, duże piekarniki. Przygotowywanie potraw w mikrofalówce nie jest niebezpieczne i niezdrowe, a obiegowe opinie na ten temat nie znajdują naukowego potwierdzenia. Potrawy w mikrofalówce gotują się krótko, zachowują witaminy i wartości odżywcze, a także są pełne smaku.

Wybierając dobrą kuchenkę mikrofalową radzę skupić się na modelach, w których sterowanie jest proste, najlepiej elektroniczne, na którym wszystkie parametry będziesz mógł szybko i precyzyjnie ustawić kilkoma kliknięciami. Takie kuchenki zwykle mają sporo programów automatycznych. Pokrętła nie są najlepszym wyjściem i zwykle dużo czasu minie zanim można „wyczuć” mikrofalówkę – wszystko odbywa się metodą prób i błędów.

Nowsze modele mają funkcje jeszcze bardziej zaawansowane – np. same dobierają czas pracy na podstawie masy produktu i wybranej funkcji, można tworzyć własne tryby i wgrywać w pamięć urządzenia użyty czas i tryb. Wszystko zależy od waszych potrzeb, tego jak często i w jakim celu mikrofalówka będzie używana. Ostatnią rzeczą, na którą radzę zwrócić uwagę, to dołączone akcesoria – podstawka, talerz, ruszt, pojemnik do gotowania na parze, talerz przyrumieniający. Jeśli mikrofalówka posiada jakąś funkcję – ważne by był też odpowiedni sprzęt umożliwiający jej użycie, w przeciwnym razie akcesoria będziecie musieli dokupić osobno, a więc całkowity koszt urośnie.

Jaką mikrofalówkę kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką mikrofalówkę kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką mikrofalówkę kupić? - Ranking Producent Cena
1.
Sharp YC-MS02E-S
blankAktualna Cena
2.
Amica AMGF20M1W
blankAktualna Cena
3.
Amica AMGF17M2B
blankAktualna Cena
4.
Samsung MG23F301TAS
blankAktualna Cena
5.
Amica AMG20M70V
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • mikrofalówka
 • mikrofalówki
 • najlepsza mikrofalówka
 • jaka mikrofalówka
 • najlepsze mikrofalówki

Jaką mikrofalówkę kupić? - Opinie 8 szt.

 1. Super wyglądają mikrofalówki Samsung. Trochę trzeba było wydać, ale w kuchni się pięknie komponuje no i działa bez zarzutów i ma wiele przydatnych opcji.

 2. Te nowe mikrofalówki, to mega wypas. Tak wygodne i tak funkcjonalne, nigdy się nie spodziewałam! Kiedyś mikrofalówka to było zło konieczne, a teraz można sobie w niej gotować na parze! Ja mam Zelmer i chociaż faktycznie Samsungi zapowiadają się lepiej i lepiej prezentują, to takie urządzenie jak mam i tak znacznie przewyższa moje oczekiwania.

 3. Mówi się dużo o tym, że korzystanie z mikrofalówki jest szkodliwe.. Ja tam czasem z niej korzystam i tak nie uważam. Wszystkiego można używać z rozsądkiem i ja tak właśnie robię. Mam małą mikrofalówkę, która w kuchni jest zabudowana i bardzo fajnie wygląda. Kupiona za 200 zł już kolejny rok działa.

 4. Mamy już prawie rok 2016 a ja jeszcze nie mam mikrofalówki w domu :d Zawsze to urządzenie wydawało mi się zbędne, ale ostatnio znalazłem kilka zastosowań i postanowiłem kupić. Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie mikrofalówka firmy Zelmer. Wygląda bardzo dobrze, ma bardzo dobre opinie i wszystkie sensowne do zastosowania funkcje.

 5. Z wyglądu i z funkcji najlepsze kuchenki mikrofalowe robi Amica. Zresztą bardzo się rozwinęli pod kątem małego AGD. Jest w czym wybierać, a poza tym cenowo są bardzo konkurencjne.

 6. Dla mnie dobra mikrofala ważniejsza chyba niż inne agd w kuchni 🙂 Przede wszystkim musi być pojemna, łatwa w obsłudze, z grillem i funkcją rozmrażania. Teraz mam Amicę (dokładnie jest to model AMGF20E1GFB) i w sumie jak najbardziej sobie chwalę, spora moc, gril kwarcowy, opóźnienie startu itp., więc generalnie mega funkcjonalnie i o to mi właśnie chodziło.

 7. Z dobrych mikrofalówek to najlepiej Sharp, Albo jeszcze nasza Amica, choć nie wszystkie modele.
  Teraz: Nigdy Samsung! Wystrzegać się. Jeśli macie starszą wersje Samsunga – sprzed kilku lat, to potwierdzam. To były dobre mikrofalówki.
  Niestety Samsung poszedł w wymyślny „dizajn”. Stara się też aby ich produkt wyglądały ładnie na tle konkurencji. Ale niestety od kilu lat Samsung zmienił dostawcę Magnetronów.
  Magnetron – to to działo, które zasilane bardzo wysokim napięciem (powyżej 3 tys. V) emituje właśnie mikrofale. Niestety obecnie Samsung stosuje mało znane magnetrony kiepskiej firmy.
  (co ma zaletę bo są tańsze i szybciej nakłaniają też użytkownika do wymiany modelu na nowy) Tracą swoją emisję, powoli już po roku użytkowania, w dodatku są nie ekonomiczne. Mniejsza sprawność emisji przy takim samym poborze prądu w stosunku do lepszych magnetronów.
  Firma ta spoczęła na lurach – a może odnotowała dużą sprzedaż i sądzą, że skoro jest liczącym się graczem to może zarobić jeszcze więcej.
  Opinie potwierdzone na 100% – sam jestem elektronikiem rozumiem problem, a znajomy pracuje w serwisie AGD. Na temat konstrukcji Samsungów z ostatnich lat mówi: badziew nad badziewiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here