mikrofalówka Samsung
Kuchenka mikrofalowa

Jaką mikrofalówkę kupić? - Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką mikrofalówkę kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką mikrofalówkę kupić? - RankingProducentCena
1.
Amica AMGF17M2B
AmicaAktualna Cena
2.
Amica AMMF20M1W
AmicaAktualna Cena
3.
Beko MGF20210B
BekoAktualna Cena
4.
Samsung MG23J5133AT
SamsungAktualna Cena
5.
Samsung MG23K3575AS/EO
SamsungAktualna Cena

Mikrofalówka nie służy jedynie do odgrzewania potraw, czy przygotowywania dań gotowych. W każdym domu dobra kuchenka mikrofalowa się przyda i nie powinna kojarzyć się z niezdrowym jedzeniem, czy szkodliwymi falami – to mit. Potrafi po prostu wiele ułatwić – w ciągu minuty podgrzać mleko, przydaje się kiedy pojawia się wiele gości i nie mamy czasu i miejsca na gotowanie wszystkiego w tym samym momencie. Dobra mikrofalówka pozwoli poza tym na rozmrażanie (kilogram mięsa – 2 minuty!), a nawet gotowanie w błyskawicznym tempie. Dzisiaj postaramy się pomóc w odpowiedzi na pytanie jaką mikrofalówkę kupić?

Wybierając kuchenkę mikrofalową należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, nie radzę w tym wypadku kierować się ceną – dobrą mikrofalówkę można kupić za mniej niż 500 zł, z kolei drogi sprzęt jest często skomplikowany, a czasem nie dorównuje np. pod względem bezpieczeństwa, czy funkcjonalności tańszym modelom.

Jaka więc będzie najlepsza kuchenka mikrofalowa? Na początek przyjrzeć należy się pojemności i to nie tylko tej zadeklarowanej. Rzeczywisty rozmiar nie zawsze pokrywa się z tym co podaje producent, najprościej będzie zwyczajnie porównać ze sobą wnętrza kilku modeli. Producenci stosują różne sztuczki by zawyżyć pojemność mikrofalówki, dodają do niej różne zakamarki i powierzchnie, z których podczas użytkowania i tak nie można skorzystać. Nie warto kupować kuchenek mikrofalowych poniżej 20l, okażą się one niefunkcjonalne, odpowiednie do podgrzewania tylko małych porcji jedzenia, nie zmieści się w niej nawet gotowa pizza, czy zapiekanka.

Pamiętać należy jednak, że zależność zwykle jest prosta – im większa jest mikrofala, tym więcej będzie pobierać prądu. Zwracamy więc uwagę na moc urządzenia i staramy się wybierać spośród tych bardziej oszczędnych, a więc o większej mocy, które w krótszym czasie podgrzeją, czy ugotują posiłek. Dobrym wyborem będą mikrofalówki o mocy 900 – 1000 W.

Kolejna rzecz – funkcjonalność. Zapoznajmy się z funkcjami mikrofalówki i wybierzmy taką, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Jeśli lubimy zdrową kuchnię – szukajmy opcji grilla (również przydatnego podczas przygotowywania dań gotowych – np. pizzy, która dzięki grillowi będzie miała chrupką skórkę) i gotowania na parze, jeśli często pieczemy ciasta – możemy rozejrzeć się za kuchenką mikrofalową, która ma opcję pieczenie – spód ciasta można podpiec w minutę. Przydatną funkcją podczas pieczenia, ale też np. podczas suszenia grzybów, czy owoców jest termoobieg. Producenci nowoczesnych mikrofalówek deklarują wręcz, że ich produkty mogą zastąpić klasyczne, duże piekarniki. Przygotowywanie potraw w mikrofalówce nie jest niebezpieczne i niezdrowe, a obiegowe opinie na ten temat nie znajdują naukowego potwierdzenia. Potrawy w mikrofalówce gotują się krótko, zachowują witaminy i wartości odżywcze, a także są pełne smaku.

Wybierając dobrą kuchenkę mikrofalową radzę skupić się na modelach, w których sterowanie jest proste, najlepiej elektroniczne, na którym wszystkie parametry będziesz mógł szybko i precyzyjnie ustawić kilkoma kliknięciami. Takie kuchenki zwykle mają sporo programów automatycznych. Pokrętła nie są najlepszym wyjściem i zwykle dużo czasu minie zanim można „wyczuć” mikrofalówkę – wszystko odbywa się metodą prób i błędów.

Nowsze modele mają funkcje jeszcze bardziej zaawansowane – np. same dobierają czas pracy na podstawie masy produktu i wybranej funkcji, można tworzyć własne tryby i wgrywać w pamięć urządzenia użyty czas i tryb. Wszystko zależy od waszych potrzeb, tego jak często i w jakim celu mikrofalówka będzie używana. Ostatnią rzeczą, na którą radzę zwrócić uwagę, to dołączone akcesoria – podstawka, talerz, ruszt, pojemnik do gotowania na parze, talerz przyrumieniający. Jeśli mikrofalówka posiada jakąś funkcję – ważne by był też odpowiedni sprzęt umożliwiający jej użycie, w przeciwnym razie akcesoria będziecie musieli dokupić osobno, a więc całkowity koszt urośnie.

Jaką mikrofalówkę kupić? - Ranking 2022

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką mikrofalówkę kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką mikrofalówkę kupić? - RankingProducentCena
1.
Amica AMGF17M2B
AmicaAktualna Cena
2.
Amica AMMF20M1W
AmicaAktualna Cena
3.
Beko MGF20210B
BekoAktualna Cena
4.
Samsung MG23J5133AT
SamsungAktualna Cena
5.
Samsung MG23K3575AS/EO
SamsungAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • mikrofalówka
 • mikrofalówki
 • najlepsza mikrofalówka
 • jaka mikrofalówka
 • najlepsze mikrofalówki

Jaką mikrofalówkę kupić? - Opinie 8 szt.

 1. Super wyglądają mikrofalówki Samsung. Trochę trzeba było wydać, ale w kuchni się pięknie komponuje no i działa bez zarzutów i ma wiele przydatnych opcji.

 2. Te nowe mikrofalówki, to mega wypas. Tak wygodne i tak funkcjonalne, nigdy się nie spodziewałam! Kiedyś mikrofalówka to było zło konieczne, a teraz można sobie w niej gotować na parze! Ja mam Zelmer i chociaż faktycznie Samsungi zapowiadają się lepiej i lepiej prezentują, to takie urządzenie jak mam i tak znacznie przewyższa moje oczekiwania.

 3. Mówi się dużo o tym, że korzystanie z mikrofalówki jest szkodliwe.. Ja tam czasem z niej korzystam i tak nie uważam. Wszystkiego można używać z rozsądkiem i ja tak właśnie robię. Mam małą mikrofalówkę, która w kuchni jest zabudowana i bardzo fajnie wygląda. Kupiona za 200 zł już kolejny rok działa.

 4. Mamy już prawie rok 2016 a ja jeszcze nie mam mikrofalówki w domu :d Zawsze to urządzenie wydawało mi się zbędne, ale ostatnio znalazłem kilka zastosowań i postanowiłem kupić. Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie mikrofalówka firmy Zelmer. Wygląda bardzo dobrze, ma bardzo dobre opinie i wszystkie sensowne do zastosowania funkcje.

 5. Z wyglądu i z funkcji najlepsze kuchenki mikrofalowe robi Amica. Zresztą bardzo się rozwinęli pod kątem małego AGD. Jest w czym wybierać, a poza tym cenowo są bardzo konkurencjne.

 6. Dla mnie dobra mikrofala ważniejsza chyba niż inne agd w kuchni 🙂 Przede wszystkim musi być pojemna, łatwa w obsłudze, z grillem i funkcją rozmrażania. Teraz mam Amicę (dokładnie jest to model AMGF20E1GFB) i w sumie jak najbardziej sobie chwalę, spora moc, gril kwarcowy, opóźnienie startu itp., więc generalnie mega funkcjonalnie i o to mi właśnie chodziło.

 7. Z dobrych mikrofalówek to najlepiej Sharp, Albo jeszcze nasza Amica, choć nie wszystkie modele.
  Teraz: Nigdy Samsung! Wystrzegać się. Jeśli macie starszą wersje Samsunga – sprzed kilku lat, to potwierdzam. To były dobre mikrofalówki.
  Niestety Samsung poszedł w wymyślny „dizajn”. Stara się też aby ich produkt wyglądały ładnie na tle konkurencji. Ale niestety od kilu lat Samsung zmienił dostawcę Magnetronów.
  Magnetron – to to działo, które zasilane bardzo wysokim napięciem (powyżej 3 tys. V) emituje właśnie mikrofale. Niestety obecnie Samsung stosuje mało znane magnetrony kiepskiej firmy.
  (co ma zaletę bo są tańsze i szybciej nakłaniają też użytkownika do wymiany modelu na nowy) Tracą swoją emisję, powoli już po roku użytkowania, w dodatku są nie ekonomiczne. Mniejsza sprawność emisji przy takim samym poborze prądu w stosunku do lepszych magnetronów.
  Firma ta spoczęła na lurach – a może odnotowała dużą sprzedaż i sądzą, że skoro jest liczącym się graczem to może zarobić jeszcze więcej.
  Opinie potwierdzone na 100% – sam jestem elektronikiem rozumiem problem, a znajomy pracuje w serwisie AGD. Na temat konstrukcji Samsungów z ostatnich lat mówi: badziew nad badziewiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here