Odkurzacz piorący jaki najlepszy
Odkurzacz piorący Karcher SE4001

Jaki odkurzacz piorący najlepszy? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki odkurzacz piorący najlepszy?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki odkurzacz piorący najlepszy?
Ranking
Producent Cena
1.
Thomas Aqua+ Pet&Family Plus 788607
blankAktualna Cena
2.
Thomas X10 Parquet MultiClean
blankAktualna Cena
3.
Bosch BWD421PRO
blankAktualna Cena
4.
Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends
blankAktualna Cena
5.
MPM Bora 2400 MOD-47
blankAktualna Cena

Odkurzacze z workami w ostatnich latach tracą na popularności, ponieważ nie są zbyt higieniczne i nie sprawdzają się na przykład w domach, w których mieszkają alergicy. Znacznie lepszym wyborem są odkurzacze wodne, wyposażone w funkcję prania, pozwalające bardzo dokładnie wyczyścić zarówno dywany, jak i tapicerkę mebli.

Odkurzacz piorący składa się zwykle z dwóch pojemników – w jednym znajduje się woda i środki czyszczące, natomiast w drugim odseparowuje się brudną ciecz. Złym wyborem są natomiast odkurzacze piorące, w których wykorzystuje się tylko jedną komorę. W takich odkurzaczach często dochodzi do wydostawania się niebezpiecznych substancji poza sprzęt, przez co zamiast zyskać zdrowie, możemy nabawić się dodatkowych chorób.

Dobry odkurzacz piorący do domu (kanapa, dywan)

Rozmiary odkurzacza piorącego należy dopasować do tego, jak duży jest dom lub mieszkanie. Gdy mieszkasz w małym domu, wybierz jeden z najmniejszych modeli dwukomorowych odkurzaczy piorących, natomiast dla osób, które mieszkają w większych domach, wskazane są duże modele. Niewielki model świetnie nada się do prania tapicerek mebli (na przykład wersalek) i wyczyszczenia dywanu, dzięki czemu te meble nie są składowiskiem kurzu.

Odkurzacz piorący do tapicerki auta

Jeśli chcesz wyprać tapicerkę auta, powinieneś wybrać niewielki odkurzacz piorący o mocy od 100 do 400 W. Najdroższe modele mają silnik o mocy nawet 2300 W i korzystanie z takiego sprzętu jest dość drogie.

Im większy będzie sprzęt, tym trudniejsze będzie nim operowanie w ciasnym wnętrzu auta. W sprzęcie tego typu przydają się kółka, które skręcają się we wszystkich kierunkach, które umożliwiają bardzo wygodne przemieszczanie się z odkurzaczem.

Warto zwrócić także uwagę na to, czy dany odkurzacz piorący posiada odpowiednią ilość końcówek i czy dobrze zbierają one zanieczyszczenia z różnych zakamarków. Tańsze modele odkurzaczy mogą mieć z tym problem, dlatego lepiej zainwestować nieco więcej pieniędzy, na lepszy sprzęt.

Warto pamiętać o tym, że pranie tapicerki samochodowej powinno odbywać się w ciepłe dni, gdy woda będzie mogła bardzo szybko odparować i nie zostanie na tapicerce.

Jaki dobry, profesjonalny odkurzacz piorący?

Profesjonalny odkurzacz piorący powinien oferować dużą siłę ssącą, dzięki czemu będziesz mógł nim łatwiej zebrać wszystkie zanieczyszczenia leżące na podłodze i łatwiej wyprać różne materiały. Wpływa to bezpośrednio na cenę odkurzacza, ale na tym parametrze nie powinno się oszczędzać. Kolejnym ważnym elementem jest pojemność zbiornika odkurzacza – im większy jest metraż, tym więcej zanieczyszczeń zbiera odkurzacz i więcej wody potrzebuje, by się ich pozbyć.

W przypadku wybrania za małego odkurzacza, w stosunku do dużej powierzchni mieszkaniowej, problemem będzie konieczność bardzo częstego opróżniania jego worka. Z drugiej strony, niektóre odkurzacze wodne i piorące są tak duże, że trudno wykorzystuje się je w niewielkich mieszkaniach.

Kolejnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, jak duża jest pojemność zbiornika w odkurzaczu. Niektóre modele mają zbiornik o niewielkiej pojemności, przez co są mniejsze, ale korzystanie z nich, jest znacznie mniej wygodne. Problem polega na tym, że w takim odkurzaczu trzeba bardzo często wymieniać wodę.

Największy plus profesjonalnych odkurzaczy piorących polega na tym, że pozwalają one bardzo dokładnie wyprać dywan i pozostawić go w stanie suchym. Tak dużą moc ma przede wszystkim sprzęt wysokiej klasy, który kosztuje znacznie więcej, niż odkurzacze do zastosowań amatorskich. Firmy zajmujące się profesjonalnie sprzątaniem zwykle korzystają z drogich, markowych odkurzaczy i korzystają z najlepszych środków czyszczących. Pozwala to na uzyskanie najlepszego efektu, o który trudno wtedy, gdy korzystasz z najtańszego odkurzacza piorącego. Jak widzisz – na jakość prania składa się wiele czynników i im więcej pieniędzy wydasz na odkurzacz i proszki, tym lepszy efekt uzyskasz.

Jakie plusy i minusy mają odkurzacze piorące?

Największym plusem dobrego odkurzacza piorącego jest to, że bardzo dokładnie czyści wszystkie powierzchnie i pozwala zarówno na czyszczenie na sucho, jak i na mokro. Dzięki temu można bardzo dokładnie wyczyścić dywany, które w przeciwnym razie mogą stać się siedliskiem kurzu i roztoczy, groźnych dla alergików.

Przed zakupem takiego sprzętu może nieco odstraszać jego cena, ponieważ odkurzacz jest znacznie droższy od zwykłego i jego eksploatacja pochłania więcej pieniędzy. Odkurzacz ma większą masę i gabaryty, a po praniu, należy go dokładnie wyczyścić. Mimo tych wad, takie odkurzacze są o wiele higieniczniejsze, a to argument nie do przecenienia.

Ceny odkurzaczy piorących zaczynają się mniej więcej od 700 złotych – o tańszych modelach mówi się, że raczej namaczają dywany, a nie piorą je. Należy zwrócić uwagę także na ceny proszków do prania dywanów, ponieważ ich ceny są także dosyć duże.

Regularne stosowanie odkurzacza piorącego jest wskazane, jeśli w domu jest osoba chorująca na alergię. W takiej sytuacji, zakup drogiego sprzętu jest jak najbardziej usprawiedliwiony.

Jaki odkurzacz piorący najlepszy? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki odkurzacz piorący najlepszy?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki odkurzacz piorący najlepszy?
Ranking
Producent Cena
1.
Thomas Aqua+ Pet&Family Plus 788607
blankAktualna Cena
2.
Thomas X10 Parquet MultiClean
blankAktualna Cena
3.
Bosch BWD421PRO
blankAktualna Cena
4.
Thomas Cycloon Hybrid Pet&Friends
blankAktualna Cena
5.
MPM Bora 2400 MOD-47
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • ranking odkurzaczy piorących
  • odkurzacz piorący dywany i tapicerkę
  • odkurzacz piorący ranking

Jaki odkurzacz piorący najlepszy? - Opinie 4 szt.

  1. Zawsze zastanawiałam się czy taki odkurzacz piorący jest rzeczywiście dobre. W firmie, w której pracuje jest coś takiego i dobrze rzeczywiście sobie radzi. Jednak nie wiem czy w domu odpowiednio by się przydał. Wydaje mi się, że to na pewno nie jest taki odkurzacz, który można byłoby trzymać w domu. Więc nie wiem.. Fajny ale nie da mnie 🙂

  2. Koniecznie zaznaczcie w następnym artykule, że odkurzacze pionowe skradają serca gospodyń domowych, ja sama zastanawiam się nad Hoover’em. Koleżanka ma i chwali sobie, że tak gładko chodzi i lekki jest.. ah marzenia, muszę namówić do tego męża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here