Zgrzewarka próżniowa
Zgrzewarka próżniowa do żywności

Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie - Ranking Producent Cena
1.
LUND 67882
blankAktualna Cena
2.
Profi Cook PC-VK 1080
blankAktualna Cena
3.
Severin FS 3610
blankAktualna Cena
4.
FoodSaver FFS005X
blankAktualna Cena
5.
Waco Zgrzewarka Próżniowa Do Folii Pakowarka V106A
blankAktualna Cena

Dobra zgrzewarka próżniowa do żywności to jedno z najlepszych i najważniejszych narzędzi kuchennych w dzisiejszych czasach. Dzięki niej można kupować produkty spożywcze hurtowo i oszczędzać czas poświęcany na zakupy i pieniądze. Chociaż zgrzewarka próżniowa domowa nie jest jeszcze bardzo popularnym w Polsce urządzeniem, jej niebywały sukces w pozostałych częściach świata wyjątkowo dobrze rokuje. Przed wyborem domowego AGD, jakim jest dobra zgrzewarka próżniowa należy mieć chociaż podstawowe pojęcie o dostępnych opcjach i specyfikacji tego rodzaju urządzeń. Na rynku istnieje wiele dostępnych modeli w różnych wariantach cenowych – warto wybrać właściwy dla swoich potrzeb i kuchni. Warto zaznaczyć, że wysoka cena zgrzewarki nie określa jej jako najlepszej. Czasem nieco tańsze urządzenie spełni swoją rolę znacznie lepiej niż produkt z najwyższej półki.

W jaki sposób działa zgrzewarka próżniowa domowa?

Każda dobra zgrzewarka próżniowa wykorzystuje znane większości osób z lekcji fizyki – działanie próżni. Aby osiągnąć taki stan, tlen jest usuwany z opakowania, takiego jak szczelny pojemnik próżniowy lub specjalna torba do zgrzewania. Po jej zamknięciu i szczelnym zgrzaniu, dzięki wyssaniu powietrza, produkty spożywcze pozostają nawet do pięciu razy dłużej świeże niż w tradycyjnych workach do mrożenia. Wynika to z faktu braku możliwości rozwoju bakterii odpowiedzialnych za rozkład w warunkach beztlenowych. Te same korzyści można otrzymać zgrzewając próżniowo bardzo ważne dokumenty, paragony i szlachetną biżuterię. Bez tlenu nie dojdzie do zjawiska tzw. utlenienia. Srebrna biżuteria nie zaciemnieje a druk na dokumentach pozostanie tak samo intensywny nawet przez wiele lat.

Do czego przydaje się zgrzewarka próżniowa?

Większość ludzi kupuje zgrzewarki próżniowe wyłącznie do celów spożywczych, są też inni, którzy używają ich do przechowywania produktów nieżywnościowych. Zgrzewarka próżniowa pozwala na długotrwałe zachowanie świeżości i ułatwia przechowywanie takich produktów jak: świeże warzywa, wszystkie rodzaje mięsa, ryby, suszone warzywa, kawę, grzyby i owoce. Teoretycznie, pakować próżniowo można każdy produkt spożywczy. Wyjątkowe właściwości próżni, pozwalają na długotrwałe przechowywanie żywności, bez ryzyka jej zepsucia. Brak tlenu gwarantuje długotrwałą przydatność do spożycia produktów zapakowanych w zgrzewarce próżniowej.

Najsprytniejsze sposoby na dopasowanie dobrej zgrzewarki próżniowej

Aby idealnie dopasować zgrzewarkę  próżniową do potrzeb swojego domu, warto posiłkować się kilkoma niezwykle istotnymi kwestami jakimi są: wielkość wolnej przestrzeni na blatach kuchennych, liczba członków rodziny, posiadany budżet i przydatne opcje zgrzewarki, które będą miały zastosowanie w kuchni.

Wielkość kuchni jest niezwykle istotnym elementem, który może sugerować wybór odpowiedniego urządzenia. Zgrzewarka zajmuje trochę miejsca na kuchennym blacie, dlatego już przed zakupem warto sprawdzić ile przestrzeni można przeznaczyć na jej postawienie. To może wyznaczać od razu optymalną wielkość urządzenia. Czasami klienci kupują zgrzewarkę próżniową, która jest większa niż posiadane miejsce w kuchni – w rezultacie cierpią z powodu złego doboru i narzekają na brak miejsca „roboczego” do codziennego przygotowywania posiłków. Długość dostępnych na rynku zgrzewarek próżniowych może liczyć od 30 cm do nawet 120 cm!

Liczba członków rodziny jest również ważna dla dokonania właściwego wyboru zgrzewarki próżniowej. Jeśli cała rodzina liczy dwie lub trzy osoby, można spokojnie zdecydować się na zakup niewielkiego urządzenia. Z kolei większa, cztero i więcej osobowa rodzina może wymagać większej zgrzewarki, które będzie znacznie ekonomiczniejszym wyborem w przypadku rodzin wielodzietnych i kilkupokoleniowych.

Najlepsza zgrzewarka próżniowa do żywności wiąże się z wydatkiem. Budżet przeznaczony na to urządzenie jest więc kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze zgrzewarki. Aktualny rynek oferuje naprawdę szeroki zakres cen urządzeń zgrzewających, dlatego tez najpierw należy określić ile środków chce się przeznaczyć w maszynę do zgrzewania i wybierać właściwy model z zawężonego pola wyboru.

Najlepsza zgrzewarka próżniowa domowa – dostępne rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zgrzewarek próżniowych. Jeśli planuje się kupić zgrzewarkę do swojej osobistej kuchni to warto postawić na zakup zgrzewarki listwowej czyli bezkomorowej. Ten typ urządzenia jest w zupełności wystarczający przy pakowaniu od kilku do kilkunastu produktów w ciągu dnia. Najlepsza zgrzewarka listwowa zapewnia pełną dowolność w zakresie kształtów i wielkości pakowanych artykułów. Ten typ urządzenia jest zwykle tańszy i prostszy w użyciu niż zgrzewarki dedykowane do celów komercyjnych. Mają tę zaletę, że są kompatybilne z większością rodzajów worków. Najlepiej nadają się do okazjonalnego użytku w kuchni lub domu. Niektóre są na tyle małe, że można je trzymać w rękach podczas pracy.

Jeśli jednak zapotrzebowanie na próżniowe pakowanie żywności jest znacznie większe lub dobra zgrzewarka próżniowa będzie używana w gastronomii, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia komorowego. Pracuje ono znacznie szybciej a worki dedykowane do zgrzewania są również nieco tańsze niż w przypadku urządzenia bezkomorowego. Tak więc, zgrzewarka komorowa jest najbardziej przydatnym narzędziem do celów komercyjnych. Jest też znacznie większa. Wykorzystuje pompy o większej mocy, przez co mogą one usuwać znacznie szybciej powietrza z pojemnika, wykonywać wiele uszczelnień naraz i ułatwiać próżniowe pakowanie mięsa wraz z jego naturalnymi sokami lub innymi płynami np. zalewą, marynatą. Wiele z nich pozwala również dostosować odpowiedni poziom ssania. W porównaniu do pierwszego typu zgrzewarki, urządzenia komorowe są zazwyczaj cięższe, większe i znacznie droższe. Dlatego najlepsze zastosowanie znajdują w celach komercyjnych.

Każdy z wymienionych rodzajów zgrzewarek próżniowych działa w ten sam sposób – wypompowuje całe powietrze z opakowania, a następnie bezpiecznie uszczelnia worek lub pojemnik przed przedostawaniem się powietrza zewnętrznego i wilgoci.

Dobra zgrzewarka próżniowa do pakowania żywności – 8 najważniejszych cech

 1. Przed zakupem warto pomyśleć o cechach zgrzewarki próżniowej. Szybką i łatwa obsługę gwarantuje wybór modelu automatycznego. Warto również zwrócić uwagę na system zamykania pokrywy zgrzewarki, który ma wpływ na zachowanie szczelności.
 2. Dobra zgrzewarka próżniowa do żywności powinna być wyposażona w specjalny system bezpieczeństwa, który nie pozwala na działanie urządzenia w przypadku przegrzania.
 3. Niektóre, najlepsze zgrzewarki próżniowe do żywności mają adapter, do którego można przymocować specjalny wąż i użyć go do uszczelnienia innych pojemników, takich jak pojemniki próżniowe, które zostały specjalnie zaprojektowane do celów uszczelnienia próżnią i dalszego przechowywania lub zamrożenia. Taka opcja świetnie się sprawdza w przechowywaniu świeżych sezonowych warzyw i owoców przeznaczonych do zamrażarki. Dzięki zastosowaniu próżni, będą mogły dużo dłużej zachować wyjątkowy smak i zapach lata.
 4. Wiele osób zastanawia się jaka zgrzewarka próżniowa do żywności będzie dla nich najwygodniejsza. Niestety nie ma zgrzewarek bezobsługowych. Każda z nich wymaga chociażby minimalnego nakładu pracy. Ponieważ żywność jest przechowywana w szczelnej torbie, najpierw trzeba dokonać zakupu zapasów odpowiednich worków do zgrzewania. Następnie, przed zapakowaniem żywności, należy odciąć odpowiedni rozmiar worka z długiej rolki z tworzywa sztucznego. Większość producentów wymaga używania toreb plastikowych marki własnej, ponieważ  inne torby o nieco innej specyfikacji i wymiarze mogą nie zgrzać się lub nawet stopić (chociaż po zdobyciu większego doświadczenia można zacząć eksperymentować z różnymi markami toreb).
 5. Kucharze, którzy używają metody sous vide, lub osoby, które przygotowują porcje obiadowe dla rodziny na cały tydzień i zwykle zamrażają gulasze lub inne posiłki z sosami, mogą skupić się na wyborze urządzenia z specjalnym z trybem uszczelniania na mokro. Dzięki temu można wlać sosy lub zalewy do torby, zanim powietrze zostanie odessane, a worek hermetycznie zamknięty.
 6. Niektóre najlepsze modele zgrzewarek próżniowych mają tzw. tryb pulsacyjny, który usuwa powietrze z worka w krótkich seriach. Jest to idealne rozwiązanie do hermetycznego przechowywania żywności, która może łatwo pękać lub rozpadać się, takiej jak herbatniki lub warzywa liściaste (np. szpinak).
 7. Inne czynniki, które należy zweryfikować przy wyborze urządzenia jakim jest dobra zgrzewarka próżniowa, to łatwość czyszczenia i ilość wymaganej konserwacji. Warto sprawdzić jak lekki i łatwy jest model brany pod uwagę.
 8. Jednostką, która mierzy moc ciśnienia pompy, którą tworzona jest próżnia jest „Hg”. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na to oznaczenie. Im wyższa wartość Hg, tym sprawniej urządzenie będzie odsysało powietrze z worka.

Jaką zgrzewarkę próżniową wybrać?

Z pewnością taki model, który spełni indywidualne oczekiwania. Warto wziąć pod uwagę potrzeby gospodarstwa domowego, oszacować przestrzeń w kuchni i określić do jakich celów zgrzewarka ma być wykorzystywana (a jest ich naprawdę sporo). Warto również zwrócić uwagę na budowę urządzenia – jeśli jest wykonane ze stali nierdzewnej nie powinno być trudne w utrzymaniu czystości i nie będzie sprawiało kłopotów przy okresowej konserwacji.

Uszczelnianie próżniowe jest świetne przy przygotowywaniu posiłków – na tydzień lub nawet na cały miesiąc. To znacznie ułatwia planowanie dań dla całej rodziny i zaoszczędza dużo czasu. Nadmiar ugotowanego obiadu, można podzielić na porcję i zapakować próżniowo, dzięki dobrej zgrzewarce. Po zakupie zgrzewarki próżniowej, z pewnością wiele osób dopiero zacznie eksperymentowanie w kuchni, dzięki chociażby możliwości gotowania metodą sous vide. To co ciekawe – zgrzewarka, oprócz zastosowania kuchennego posłuży w wielu innych sytuacjach, jak  chociażby spakowanie leków i opatrunków na podróż i innych drobnych, podręcznych rzeczy, które łatwo mogą się zgubić i zniszczyć.

Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie - Ranking Producent Cena
1.
LUND 67882
blankAktualna Cena
2.
Profi Cook PC-VK 1080
blankAktualna Cena
3.
Severin FS 3610
blankAktualna Cena
4.
FoodSaver FFS005X
blankAktualna Cena
5.
Waco Zgrzewarka Próżniowa Do Folii Pakowarka V106A
blankAktualna Cena

Jaką zgrzewarkę próżniową kupić? Ranking i opinie - Opinie 27 szt.

 1. Zgrzewarka próżniowa to super sprzęt! Dostałam taką na urodziny od dzieci. Dużo gotuję i im pakuję, ale sposób zgrzewania jest najlepszy! Produkty naprawdę długo zachowują świeżość. Można je też bez obaw przetransportować. Moja zgrzewarka to model od Severin.

 2. Kupiłam swój sprzęt w Lidlu, kiedy w tamtym roku były promocje. Wydaje mi się, że na lepszy sprzęt nie mogłam trafić. Naprawdę cudownie działa. To dobra zgrzewarka próżniowa, która jest skuteczna i dzięki której zachowuje jakość i świeżość produktów i potraw.

  • Mamy ją w domu. Co prawda w normalnej cenie, bo od razu się skusiliśmy, ale warto było. Często podróżujemy za granicę i pakowanie próżniowe jedzenia świetnie się sprawdza. Uważam, że dobra zgrzewarka próżniowa jest do kupienia za niewielkie pieniądze. Trzeba jedynie pamiętać, że materiał szybko się kończy… 🙂

 3. Model ADLER AD 4484 polecam dla osób, które chcą kupić sprzęt dobrej jakości. Najlepsza zgrzewarka próżniowa, którą można kupić w tym przedziale cenowym. Jak dla mnie nie ma lepszej, chociaż można powiedzieć, że wszystkie są podobnej jakości, bo czym to niby ma się różnić? Ta zgrzewa naprawdę świetnie, jeszcze nigdy nic się nie rozwaliło,.

 4. My trochę wydaliśmy kasy na zgrzewarkę ale jestem bardzo zadowolona! Kupiliśmy model PROFI COOK PC-VK. Worki mają 30 cm więc nawet więcej jedzenia można zapróżniować. Dobra zgrzewarka próżniowa nigdy nie zawodzi. Można jedzenie wziąć w podróż, do walizki, żadnych problemów 🙂

 5. Widzę, że dużo osób powyżej poleca zgrzewarki firmy Food Server a więc także zakupiłem i zacząłem testować ten sprzęt. Jak na razie działa bez problemu.

 6. Jaki model zgrzewarki firmy food saver polecacie do domowego użytku ? Będzie używana około 2x w tygodniu, żeby nie była jakaś droga.

 7. A my polecamy także zgrzewarkę FOODSAVER . Mamy model FFS016X. Bardzo fajna zgrzewarka, prosta instrukcja, na potrzeby gospodarstwa domowego idealna

 8. Ja zakupiłem profesjonalną zgrzewarkę FoodSaver FFS006X. Zgrzewarka na co dzień używana w sklepie do pakowania produktów. Działa prawidłowo, dobra jakość wykonania, czytelny panel sterowania, POLECAM !!!

 9. my tez posiadamy zgrzewarkę tej firmy a dokładnie Zgrzewarkę próżniowa FoodSaver (FFS0016X). Bardzo dobrze wysysa powietrze. Polecam, w przeciwieństwie do tańszych zgrzewarek, które posiadają komentarze o „słabej pompie” ta jest dobra.

 10. W domu często korzystamy ze zgrzewarki w ten sposób nie marnujemy żadnego jedzenia. zakupiliśmy Zgrzewarkę próżniową FoodSaver a dokładniej model FFS014X w cenie niecałych 300 zł. Zgrzewarka spisuje się znakomicie. Ten produkt powinien znaleźć się w każdej kuchni. Łatwy w obsłudze, bardzo solidne zgrzewy. Szybko można dojść do wprawy w pakowaniu.

 11. Bardzo polecam FoodSaver FFS017X Jestem mile zaskoczona jakością a ceną za którą jest produktu. Wszystko na 6+.Naprawdę warto dołożyć do porządnego urządzenia

 12. Do domowego używania jak najbardziej mogę polecić FoodSaver VS1190X. Idealny produkt do kuchni. działa bez zarzutu. prosty w obsłudze i bardzo dobrze wykonany

 13. Jak zgrzewarka to tylko Food Saver właśnie mamy model FFS005X. Genialny sprzęt. Ratujemy u nas w domu dzięki niej wiele żywności. Ale co dla nas istotniejsze to może być bez problemu używana przez dzieci – jest prosta w obsłudze i żywność zachowuje swój smak czy strukturę 😉

 14. Ja natomiast mogę polecić model FoodSaver FFS014X, jest nam bardzo potrzebna na co dzień przedłuża trwałość owoców ,serów i wędlin. Super !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here