najlepszy malakser - ranking i opinie
Malakser Bosch

Jaki malakser wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki malakser wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki malakser wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Bosch MCM4100
blankAktualna Cena
2.
MPM Kasia Plus MRK-11
blankAktualna Cena
3.
Bosch MUM4405
blankAktualna Cena
4.
Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85.704SI
blankAktualna Cena
5.
Bosch OptiMUM Mum9B34S27
blankAktualna Cena

Malakser to robot kuchenny pozwalający na znaczne przyśpieszenie wielu czynności. Nowoczesne roboty kuchenne tego typu mogą zastąpić kilka innych urządzeń, jak mikser, robot kuchenny czy maszynka do mielenia mięsa.

Główną funkcją malaksera jest przede wszystkim miksowanie i jednoczesne mieszanie produktów, co pozwala znacznie szybciej przygotować potrawy. Siekanie jest bardzo dokładne i szybkie. To nie koniec możliwości malaksera – dzięki niemu, można także:

 • Siekać zioła i warzywa
 • Trzeć warzywa (podobnie, jak na tartce)
 • Wyrabiać ciasto
 • Robić soki owocowe
 • Kruszyć lód

Dobry malakser powinien posiadać szeroki wybór ostrzy, które pozwalają na wykonywanie różnych rodzajów prac. Funkcjonalności malaksera są znacznie ciekawsze niż zwykłego miksera, ponieważ to urządzenie jednocześnie może wymieszać przygotowywane produkty.

Duży czy mały malakser?

Wielkość malaksera należy dopasować do potrzeb użytkownika. Dla dużej rodziny, słusznym wyborem będzie jak największy malakser, wyposażony w bardzo dużą misę. Dla singla znacznie lepiej sprawdzi się niewielki sprzęt, który pozwoli na przykład przygotować jedną porcję sałatki i będzie prosty w umyciu. Alternatywnym rozwiązaniem jest ręczny blender, który jednak nie ma opcji mieszania produktów.

Czym różni się robot kuchenny od malaksera?

Podział robotów kuchennych jest dość skomplikowany i dlatego trudno jednoznacznie ocenić, które urządzenie jest malakserem, a które jest mikserem, blenderem lub robotem kuchennym. Malakser różni się tym, że ma opcję siekania i rozdrabniania produktów w pojemniku kielichowym. Niektóre roboty kuchenne składają się zarówno z modułu malaksera, jak i blendera, a także posiadają misę wyposażoną w mieszalnik planetarny.

Najlepszy malakser do 500 zł

Wybierając najlepszy malakser do 500 zł, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania urządzenia, oraz mocą jego silnika. Moc około 800 W jest wystarczająca w przypadku urządzeń do standardowego zastosowania w domu. Dzięki niej można łatwo zmielić mięso i kruszyć lód. Do bardziej wymagających zastosowań (na przykład domowy wyrób wędlin), konieczne będzie zakupienie droższego robota.

Malakser w cenie do 500 zł powinien oferować także takie opcje, jak szeroki wybór noży i przystawek, a także regulacja szybkości obrotów. Niektóre malaksery mają tylko jedną, średnią szybkość, co nieco zmniejsza wygodę korzystania. Regulacja obrotów może być zarówno płynna, jak i skokowa, z określoną ilością przejść.

W tanich malakserach można znaleźć także dodatkową opcję turbo, która przez chwilę znacznie przyśpiesza działanie silnika urządzenia. Przydaje się ona, gdy chcemy szybko zmiksować twarde produkty. Znacznie chętniej korzysta się z urządzeń, które pozwalają na mycie poszczególnych elementów w zmywarce. Miłym dodatkiem do malaksera jest pojemnik, pozwalający zgromadzić wszystkie elementy w jednym miejscu. Należy zwrócić uwagę na to, że duża ilość dodatkowych noży, mieszadeł i ubijaków nie zawsze przekłada się na funkcjonalność, szczególnie, gdy nie będziemy ich wykorzystywać. Lepszym wyborem jest malakser wyposażony w mniejszą ilość mieszadeł, ale z możliwością późniejszego dopasowania do naszych potrzeb.

Rodzice małych dzieci powinni zwrócić uwagę na to, czy w zestawie z malakserem, znajdują się te elementy, które będą najczęściej wykorzystywane przy przygotowywaniu przecierów. W takiej sytuacji, nie ma potrzeby wykorzystywania urządzenia o bardzo dużej mocy – z owocami i gotowanymi warzywami, poradzi sobie nawet malakser o mocy 400 W.

Malakser do 1000 zł

W wyższej cenie można znaleźć wiele interesujących urządzeń, wyposażonych w zaawansowane opcje. Droższy sprzęt zapewnia wyższą wygodę użytkowania i zwykle znajdziemy w nim większą misę. Umożliwia ona jednorazowe przygotowanie większej ilości produktów. W malakserach w cenie około 1000 złotych można spodziewać się elementów wykonanych ze stali nierdzewnej (a nie z plastiku).

Bardzo dużym plusem jest możliwość dokupienia znormalizowanych elementów, rozszerzających funkcje malaksera. Mogą być to na przykład dodatkowe noże, końcówki do mieszania lub dodatkowe haki. Są one przydatne także na wypadek tego, gdy zgubimy jakiś element lub ulegnie on zniszczeniu.

W droższych malakserach można znaleźć także znacznie mocniejszy silnik, lepiej radzący sobie z wymagającymi zadaniami. Wybierając droższy malakser, zwróćmy uwagę na to, czy posiada on w zestawie dużą i małą miskę. Jeśli dostępna jest tylko duża, problemem będzie przygotowanie potraw z mniejszej ilości składników.

Najnowocześniejsze roboty kuchenne, pozwalają także na ustawienie temperatury podczas przygotowywania produktów.

Malakser – jaka firma?

Najpopularniejszymi producentami malakserów tego typu, są powszechnie znane firmy małego AGD, takie, jak Bosh, Philips, Braun czy MPM. Istnieje także bardzo dużo tanich firm z Chin, które produkują sprzęt AGD, ale ich jakość oraz dostępność części zamiennych, to kwestia szczęścia. Jeśli chcemy kupić dobry, trwały malakser, najlepszym wyborem jest zakup produktu renomowanej firmy.

Jaki malakser wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki malakser wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki malakser wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Bosch MCM4100
blankAktualna Cena
2.
MPM Kasia Plus MRK-11
blankAktualna Cena
3.
Bosch MUM4405
blankAktualna Cena
4.
Kenwood Titanium Chef Baker XL KVL85.704SI
blankAktualna Cena
5.
Bosch OptiMUM Mum9B34S27
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • malakser
 • malaksery kuchenne
 • melakser

Jaki malakser wybrać? - Opinie 5 szt.

 1. Moja mama ma taki zestaw, dość duży i bardzo rozbudowany. Moim zdaniem w kuchni sprawdza się to bardzo dobrze. Każda część może się przydać do czegoś innego. Ja niestety w swojej kuchni nie mam miejsca na takie duże sprzęty.

 2. Dobry malakser to podstawa w każdej kuchni. Ja co prawda nie gotuję codziennie i nie jestem mistrzynią kuchni ale lubię to! Bardzo dużo przygotowuję drobnych rzeczy, lubię surówki. Więc jak już robię coś to staram się to robić najlepiej. Jaki malakser wybrać? Wy na to pytanie odpowiadacie doskonale! Teraz już wiem, jaki wybrać i jaki kupić.

 3. Mam taki duży malakser z Boscha i jestem z niego bardzo zadowolona. To sprzęt, który zastępuje naprawdę wszystko. Nie trzeba żadnych dodatkowych blenderów czy innych sprzętów. Wystarczy dobrze go ulokować, bo zajmuje sporo miejsca, ale już nic innego nie musimy kupować. Tym bardziej, że w sklepach jest spory wybór i niektóre malaksery są naprawdę super wyposażone.

 4. Polecam bardzo dobry malakser z Lidla. Zdecydowanie najlepszy jaki do tej pory posiadałam. Jest duży, ma świetny wygląd, bardzo skutecznie wszystko robi. Bardzo fajna misa, malakser działa doskonale już drugi rok. Myślę, że każdy może sobie go kupić, widziałam, że teraz jest nowy model ale bardzo podobny.

 5. W kuchni jestem królową, tak mówi mój narzeczony. Posiada bardzo dobry malakser KENWOOD i nie zamieniłabym go na żaden inny. Jest on poręczny, może stać na widoku w kuchni, bo wygląda super elegancko. Wspaniale działa. Nie ma z niczym problemu. Z żadnymi produktami jakie można robić. Warto wydać na niego trochę więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here