Garnek do gotowania mleka

Garnek do gotowania mleka

Garnek do gotowania mleka

Gotowanie mleka to czynność nie tyle trudna, co często denerwująca. Żeby mleka nie przypalić, czy by nie wykipiało należy albo cały czas je mieszać albo wykazać się ogromną czujnością. Warto dlatego zaopatrzyć się w specjalny, niewielki garnek do gotowania mleka, który będziemy wykorzystywać w tym celu (choć garnek do mleka można wykorzystać również np. do roztopienia czekolady, gotowania budyniu).

Do gotowania mleka można wybrać zwykły garnek aluminiowy lub emaliowany, taki który łatwo umyć i który ma powłokę do której mleko łatwo nie będzie przywierać. Specjalny garnek do mleka, to jednak sprytny wynalazek, warto się nad nim zastanowić.

Garnek do gotowania mleka ma budowę banalną – podwójna ścianka i dno – tyle wystarczy by uchronić przed kuchenną katastrofą. Do podwójnej ścianki garnka nalewamy wodę, która będzie “kontrolowała” mleko. Mleko będzie gotowe w momencie, kiedy zawrze woda – wówczas temperatura mleka będzie tylko odrobinę niższa niż wody, a i tak wystarczająca by mleko uznać za “zagotowane”.

Mleko nie posiada temperatury wrzenia, to zawarta w mleku woda się gotuje (i powoduje kipienie). Mleko jest złożone z tłuszczy i białek, dlatego para wodna nie może swobodnie się unosić, co sprawia, że w momencie wrzenia od razu dochodzi do kipienia. W garnku do gotowania mleka z podwójnym dnem, samo mleko dzięki wodzie dookoła nigdy nie osiąga temperatury 100%, nigdy więc nie wykipi.

Wybór dobrego garnka do gotowania mleka nie wymaga wielkiego zastanawiania – wszystkie są zwykle skuteczne, trwałe lub mniej, jak wszystkie garnki, ale patent zawsze działa. Mimo to poniżej prezentujemy najlepsze garnki do mleka dostępne w sklepach internetowych.

Garnek do gotowania mleka - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najpopularniejszych produktów w kategorii Garnek do gotowania mleka. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Ranking Garnek do gotowania mleka Cena
1Ambition garnek do mleka 14 cm 1,8 l VIKOS 81260Aktualna Cena
2DE BUYER Garnek z płaszczem wodnym 1,5 l D-3437-16Aktualna Cena
3Orion Garnek do gotowania mleka Win, 1,5 l Garnek do gotowania mleka Win, 1,5 lAktualna Cena
4Stalgast Mini naczynie na mleko 620 ml 546015Aktualna Cena
5Stalgast Mini naczynie na mleko 145 ml 546017Aktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • garnek do gotowania mleka
 • garnek do mleka
 • jaki garnek do gotowania mleka
 • aluminiowy czajnik do gotowania na ogniu
 • garnki do gotowania mleka

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Garnek do gotowania mleka - Opinie i komentarze

 1. asia
  Billa 27 listopada 2014 at 21:07

  Dla mnie must have, nie potrafię ugotować mleka porządnie, a jem codziennie rano 🙂 Mam specjalny przypalony garnek, ale o takim rozwiązaniu nie słyszałem – genialne, na pewno kupię jak tylko trafię do odpowiedniego sklepu. Zastanawia mnie też, czy taki garnek do gotowania mleka jest dużo cięższy i na ile trwały. Poza tym, czy to nie jest problematyczne, że w środku cały czas jest wilgoć. Pewnie nie tak łatwo umyć ten garnek.

 2. asia
  Alicja 23 października 2015 at 12:31

  Ja w kuchi spędzam dużo czasu ale jeszcze nie słyszałam o takim garnku do mleka. W sumie to umiem ugotować bardzo dobrze mleko więc nie mam problemu i nie widzę potrzeby w posiadaniu takiego garnka ale może warto właśnie mieć oddzielne naczynia do gotowania poszczególnych produktów. Muszę się zastanowić 🙂

 3. asia
  Alex 18 września 2017 at 22:57

  Garnek do mleka to rewelacja. Nigdy mnie nie zawiódł. Wykipienia nie pamiętam, więc to chyba prawda. Ale na pewno nic się nie przypali. Ani mleko, ani budyń, ani czekolada. Niestety wyrzuciłem, bo oparzyłem się wodą nalaną do tej przstrzeni z gwizdkiem i obawiałem się, że zrobią tak dzieci. Teraz dzieci podrosły i ponownie szukam takiego garnka, bo ciężko zagotować budyń na kuchence indukcyjnej bez przypalania, więć w końcu uda mi się go zrobić.

 4. asia
  Wojtek 18 lutego 2018 at 14:53

  Poszukuję garnka do gotowania mleka większego, by sporządzić jogurt jednorazowo porcję 3 l. Zatem garnek ten winien mieć pojemność min. 3,5 l. Czy znajdę taki garnek?

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *