dobra gofrownica
Gofrownica

Jaka gofrownica najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka gofrownica najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka gofrownica najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
MPM MGO13
blankAktualna Cena
2.
Camry CR 3046
blankAktualna Cena
3.
Breville VST072X
blankAktualna Cena
4.
Gastroback 42424
blankAktualna Cena
5.
Adler AD 3036
blankAktualna Cena

Pyszne, chrupiące gofry kojarzą nam się najczęściej z wakacjami. Nie musimy jednak czekać na urlop, by rozkoszować się ich smakiem. Urządzenie do wypiekania tego przysmaku możemy mieć we własnej kuchni. Jak jednak wybrać najlepszą gofrownicę?

Gofrownica to sprzęt, na który właściwie każdy może sobie pozwolić. Warto jednak świadomie wybrać to urządzenie. Podpowiadamy, czym powinna charakteryzować się najlepsza gofrownica i jakie modele spotkamy na rynku. Będziemy wdzięczni za Wasze opinie, propozycje, własne doświadczenia.

Rodzaje gofrownic

W ofercie znajdziemy różnorodne gofrownice. Najprościej możemy podzielić je ze względu na przeznaczenie:

 • Gofrownica profesjonalna do gastronomii – tego rodzaju urządzenie ma najczęściej dużą moc i umożliwia przygotowanie większej liczby gofrów, w krótkim czasie. Gofrownica profesjonalna to solidne urządzenie, dzięki któremu można przyrządzić gofry o różnym kształcie (tradycyjne, w kształcie serca czy na patyku). Najczęściej jest to gofrownica żeliwna, a jej płytki pokryte są specjalną warstwą uniemożliwiającą przywieranie ciasta. W ofercie znajduje się gofrownica na gaz oraz gofrownica elektryczna.
 • Gofrownica domowa – to z reguły kompaktowe urządzenie, o mniejszej mocy. Dzięki niemu możemy przygotować gofry we własnej kuchni. Gofrownica domowa to najczęściej model elektryczny.

Gofrownice dzielimy również ze względu na sposób działania:

 • Gofrownica klasyczna – dla osób, które chcą przyrządzać tradycyjne gofry. Gofrownica klasyczna składa się z dwóch zamykanych płyt, które są specjalnie wyprofilowane. Każda z płytek nagrzewa się do wysokiej temperatury, co umożliwia przygotowanie chrupiących gofrów. Urządzenie to posiada najczęściej lampkę kontrolną, która sygnalizuje gotowość do pracy. Gdy lampka zaświeci się, na płytki wylewamy ciasto i zamykamy urządzenie. Część dostępnych na rynku modeli posiada regulację temperatury.
 • Gofrownica 2w1 – to urządzenie łączące gofrownicę oraz opiekacz. Dzięki niemu można przyrządzić gofry, ale również tosty, mięso czy warzywa. Taki model posiada wymienne płytki, które zmieniamy w zależności od potrzeb. To sprawia, że sprzęt łatwo utrzymać w czystości. Tego typu urządzenie pozwala zaoszczędzić miejsce w kuchni.
 • Gofrownica 3w1 – to kolejna gofrownica z wymiennymi płytkami, z tym, że w tym wypadku do dyspozycji mamy 3 rodzaje płytek. W jednym urządzeniu możemy przygotować gofry, tosty, dania grillowe czy ciasteczka. To wielofunkcyjny model, który umożliwi przyrządzenie różnych przysmaków.
 • Gofrownica bąbelkowa – umożliwia wypiek sześciokątnych gofrów o nietypowej, bąbelkowej strukturze – miękkich w środku, a chrupiących na zewnątrz. Można je podawać zarówno na słodko, jak i na słono. Dobra gofrownica bąbelkowa sprawdzi się w cukierniach, lodziarniach czy kawiarniach.
 • Gofrownica obrotowa – posiada specjalną konstrukcję. Dzięki możliwości obrotu powierzchni grzejnych mamy pewność, że gofry zawsze wyjdą równomiernie przyrumienione.

Jaką gofrownicę kupić?

Na rynku spotkamy całą masę różnorodnych urządzeń. Czym powinna charakteryzować się dobra gofrownica?

 • Moc – to niezwykle istotny parametr. Na rynku znajdziemy gofrownice o mocy od 700 do 1650 W. Od mocy tak naprawdę zależy jakość urządzenia. Moc wpływa również na pobór energii. Dobra gofrownica powinna mieć minimalną moc na poziomie 800 W. Urządzenia o mniejszej mocy mogą nie dopiekać gofrów. Najlepsza gofrownica to ta z mocą od 1000 do 1650 W. Takie modele są droższe, ale warto zainwestować nieco więcej, by cieszyć się dobrym smakiem i jakością ulubionego przysmaku. Gofrownica o większej mocy szybciej przygotuje pyszne, chrupiące gofry, a zużycie energii wcale nie będzie dużo większe.
 • Nieprzywierające płytki – jeśli zastanawiasz się, jaką gofrownicę kupić, na pewno zwróć uwagę na rodzaj płytek. Warto dodać, że w ofercie znajduje się również gofrownica z wymiennymi płytkami. Materiał, z którego zostały wykonane płytki jest bardzo istotny. Trzeba pamiętać, że ma on bezpośredni kontakt z ciastem. Od materiału zależy czy gofry będą przywierać do powierzchni płytek czy gładko od niej odchodzić. Warto zatem wybrać gofrownicę z nieprzywierającą powłoką (na przykład teflonową). Na powierzchni płytek nie powinny znajdować się żadne pęknięcia ani zgrubienia. Dobrze jest wybierać urządzenia, które mają powłokę oznaczoną specjalnym certyfikatem. Bardzo ważne jest również to, by płytki bardzo dokładnie do siebie przywierały. W innym razie gofry zawsze będą niedopieczone.
 • Kształt płytek – klasyczne urządzenia posiadają najczęściej prostokątne płytki, ale znajdziemy w ofercie również płytki w kształcie serduszek. Najmłodszym producenci oferują gofrownice umożliwiające przyrządzanie gofrów na przykład w kształcie ulubionej postaci z bajki. Warto jednak zwrócić uwagę na liczbę wyżłobień i rowków. Im ich mniej, tym łatwiej oczyścić płytki po pieczeniu.
 • Wielkość – wielkość urządzenia należy dostosować do własnych potrzeb. Na rynku spotkamy gofrownice umożliwiające przygotowanie jednocześnie 2, 4 lub 5 gofrów oraz urządzenia dwuczęściowe, które mogą jednorazowo upiec nawet 10 sztuk gofrów.
 • Budowa – dobra gofrownica powinna posłużyć nam przez długi czas. Warto zatem postawić na solidne urządzenie. Na trwałość sprzętu wpływa między innymi materiał, z którego wykonano obudowę. Do wyboru mamy obudowy ze stali lub żeliwa oraz aluminiowe. Gofrownica żeliwna oraz gofrownica stalowa będą bardziej wytrzymałe. Gofrownica z tworzywa sztucznego jest znacznie lżejsza, ale może się odbarwiać i topić pod wpływem wysokiej temperatury. Jeśli zależy nam, by czyszczenie gofrownicy było wygodne, warto wybrać urządzenie z wyjmowanymi płytkami. Niezwykle istotne jest, by obudowa gofrownicy była termoizolowana, zwłaszcza jeśli w przygotowaniu gofrów pomagają dzieci. Niektóre modele mają jedynie uchwyt odporny na wysoką temperaturę. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrana gofrownica posiada antypośligowe nóżki. Ułatwiają one bowiem wyjmowanie gotowych gofrów z urządzenia. Podczas zakupu gofrownicy powinniśmy również sprawdzić, jak wygląda kabel. Dobrze, jeśli jest na tyle długi, by bez trudu podłączyć go do gniazdka w kuchni. Powinien być również gruby i solidny. Wygodnie, jeśli będzie można go zwinąć i zamknąć w specjalnym schowku umieszczonym w obudowie gofrownicy.

Gofrownica – dodatkowe funkcje

Najlepsza gofrownica to, bez wątpienia, ta idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Kupując tego rodzaju urządzenie warto przyjrzeć się funkcjom dodatkowym, które mogą w dużym stopniu ułatwić użytkowanie sprzętu.

Dobra gofrownica powinna być wyposażona w lampki kontrolne – lampkę zasilania oraz temperatury. Pierwsza włącza się tuż po uruchomieniu gofrownicy i świadczy o tym, że urządzenie się nagrzewa. Lampka kontrolna temperatury włącza się natomiast, gdy płytki są odpowiednio nagrzane i można wlać na nie ciasto. Dlaczego to takie ważne? Jeśli wlejemy ciasto na niedostatecznie nagrzane płytki, gofry na pewno nie wyjdą chrupiące.

Przydatną funkcją w gofrownicy jest regulacja temperatury. Specjalne pokrętło umożliwia ustawienie odpowiednich parametrów urządzenia – w zależności, jaki stopień wypieczenia gofrów chcemy uzyskać. Gofrownica profesjonalna do gastronomii umożliwia precyzyjne kontrolowanie stopnia zarumienienia oraz chrupkości.

Gofrownica powinna być wyposażona w termostat, który będzie kontrolował temperaturę, a także zabezpieczy urządzenie przed przegrzaniem. Ciekawą opcją jest możliwość przechowywania gofrownicy w pionie, co pozwoli zaoszczędzić miejsce.

Gofrownica do 100 złotych

Jeśli chcemy kupić dobrą gofrownicę, musimy wziąć pod uwagę wszystkie najistotniejsze parametry techniczne. Nie ma jednak co ukrywać, że im lepsze parametry, tym wyższa cena. W ofercie znajdziemy urządzenia za niecałe 50 złotych, ale ich jakość raczej nie będzie satysfakcjonująca.

Dobra gofrownica do 100 złotych powinna sprawdzić się w warunkach domowych. W tej cenie otrzymamy urządzenie o niezłej mocy (nawet do 1200 W), wyposażone w maksymalnie dwa rodzaje nieprzywierających płytek. Model w tej cenie powinien mieć całkiem solidną obudowę oraz antypoślizgowe nóżki, a nawet regulację temperatury. W tym budżecie znajdziemy także gofrownicę umożliwiającą przygotowanie gofrów w kształcie serc, a nawet niższej klasy gofrownicę bąbelkową.

Jeżeli zależy nam na mocniejszym urządzeniu, wyposażonym w szereg funkcji dodatkowych, musimy nieco zwiększyć budżet. Najdroższe gofrownice kosztują około 200-400 złotych. Niewątpliwie, warto wybrać urządzenie, które będzie dopasowane do naszych potrzeb oraz preferencji.

Jaka gofrownica najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka gofrownica najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka gofrownica najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
MPM MGO13
blankAktualna Cena
2.
Camry CR 3046
blankAktualna Cena
3.
Breville VST072X
blankAktualna Cena
4.
Gastroback 42424
blankAktualna Cena
5.
Adler AD 3036
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • GOFROWNICA
 • robot kuchenny
 • najlepsza gofrownica
 • gofrownice jakie najlepsze
 • gofrownica ranking

Jaka gofrownica najlepsza? - Opinie 26 szt.

 1. Przez moment mi się marzyło o gofrownicy, ale coś mi się zdaje, że by stała w kącie i się kurzyła. Nie ma to jak gofry latem, nad morze, z pysznymi owocami i mnóstwem bitej śmietany, ale co by wyszło w domu? Obawiam się, że nic godnego uwagi, no chyba że bym ćwiczyła codziennie rano, ale dlatego tym bardziej się wstrzymam – lubię swoją figurę mimo wszystko 🙂 A może ma ktoś z was, chętnie bym wysłuchała opinii jakiegoś posiadacza. Przy czym interesują mnie tylko gofrownice robiące gofry prostokątne, grube.

 2. Miałam gofrownicę 🙂 Kupiłam ją ze względu na wspomnienia . Miałam zamiar robić gofry takie jak jadłam nad morzem- pyszne, pachnące, z bita śmietana i jagodami. No ale niestety ani razu mi dobre gofry nie wyszły- pewnie nie trafiłam na idealny przepis. teraz gofrownica jest schowana i czeka na czas kiedy znowu zachce mi sie wspomnieniowych gofrów z bita smietaną.

 3. Zrobienie dobrych gofrów jest tak samo proste jak zrobienie naleśników. Ale podobno niektórzy nawet z naleśnikami mają problem…Co do ciasta na gofry…najważniejsze jest ubicie białka na bardzo sztywną pianę i delikatne wmieszanie jej w ciasto, ja dodaję też łyżeczkę mąki ziemniaczanej i odrobinę wody gazowanej obok mleka. I Gofry wychodzą wyśmienite.

 4. Kiedyś dostałam gofrownice firmy DEZAL na parapetówkę i mam już ją 5 lata, używam jej dość często bo jestem miłośniczką gofrów z nutellą, a przepis na dobre ciasto mam od swojej babci, która co jak co na gotowaniu się znała jak mało kto 🙂

 5. Gofrownica z breville to mój hit ostatnio. W sumie to pierwsza gofrownica jaką mam, wcześniej jakoś się nie składało, ale jestem nią zachwycona. gofry z świeżymi owocami smakują genialnie!

  • mogę się dowiedzieć jaki konkretnie model gofrownicy z breville jest taki dobry? chcę kupić swoją pierwszą gofrownicę i nie mam ochoty wyrzucać pieniędzy w błoto tylko zależy mi na czymś porządnym właśnie

 6. Skuszona pozytywnymi opiniami kupiłam gofrownicę breville, bo moja już ledwo dawała radę. 🙂 i przyznaję, że to był dobry zakup. Trzeba pamiętać, żeby kupując gofrownicę zwracać uwagę na moc a wszystko będzie ok

  • właśnie się nad nią zastanawiam, bo czas chyba najwyższy sprawić sobie taki sprzęt. zbliża się lato więc będą super podwieczorki 🙂

   • dzięki Fi.Ska 🙂 <3 kupiłam ją jakieś kilka dni temu. pierwsze wrażenie, że jest trochę mniejsza niż zakładałam, ale to akurat dobrze bo mam małą kuchnię i mało miejsca. a ogólnie pierwszy test przeszła pomyślnie. 🙂

  • Też ją uwielbiamy od roku. Naprawdę jest ekstra. Co do zarysowan zgadzam się. Nasza poprzednia w niespełna pół roku miała cały teflon porysowana. A breville nadal jak nówka

   • Bo teflonowe są tragiczne. wiem z doświadczenia, szczególnie, gdy domownicy 'zapominają’, jak łatwo zarysować taką powłokę. Dlatego ja wolę dopłacić i mieć coś na lata.

 7. Też wybraliśmy gofrownice Breville DuraCeramic VST072 Świetna gofrownica, dobrze przypieka ciasto, które nie przywiera do powłoki. W tej cenie strzał w dziesiątkę.

 8. Ja także polecam BREVILLE VST072X Najlepsza gofrownica jaką miałam, fanie wygląda i sprawdza się. Gofry wychodzą chrupiące. Polecam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here