Golarka do ubrań
Golarka do ubrań

Jaka golarka do ubrań? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka golarka do ubrań?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka golarka do ubrań? - Ranking Producent Cena
1.
Philips GC026/80
blankAktualna Cena
2.
Xiaomi Deerma Ecosystem MQ813W
blankAktualna Cena
3.
Philips GC026/00
blankAktualna Cena
4.
Łucznik LR-2020
blankAktualna Cena
5.
STEAMONE Golarka do ubrań STEAMONE RP10B Raty RP10B
blankAktualna Cena

Nawet najlepszej jakości ubrania, a w szczególności swetry, blezery, płaszcze czy też narzutki, po jakimś czasie używania brzydko się mechacą. Nie wygląda to estetycznie i sprawia, że nie mamy już ochoty nosić tych strojów, jednakże wcale nie wymaga pozbywania się ulubionego elementu garderoby. Aby przywrócić jego wcześniejszy idealny stan, wystarczy dobra golarka do ubrań, która szybko poradzi sobie z problemem. Na rynku mamy wiele modeli, od tych najprostszych, które kosztują około 15 złotych, do golarek nawet za 70 czy 80 zł. Czym się kierować przy wyborze golarki do ubrań i na jaki model się zdecydować, by był on praktyczny i funkcjonalny oraz trwały, a przede wszystkim dobrze “golił” ubranie i pozbywał się niechcianych kłaczków i kuleczek, które psują jego wygląd?

Czy droga golarka do ubrań jest lepsza od tej taniej?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ chodzi tu w grę kilka czynników. Najważniej znaczenie ma tak naprawdę skuteczność tego urządzenia, a nawet te za kilka złotych potrafią bardzo dobrze pracować. Droga golarka do ubrań zazwyczaj będzie lepszej jakości zarówno pod względem trwałości jak i działania. Najtańsze maszynki do pozbywania się zmechaceń bardzo szybko pękają, rozpadają się i stają się bezużyteczne. Ich noże błyskawicznie mogą się stępić. Nie są również tak efektywne jak te droższe, które ucinają i wciągają do środka pojemniczka zmechacenia dosłownie w kilka sekund.

Przy użyciu tanich sprzętów trzeba się liczyć z tym, że jedno miejsce na ubraniu trzeba będzie golić nawet kilka razy, co może doprowadzić do zniszczenia tkaniny. Bardziej zaawansowane golarki nie wymagają również mocnego dociskania sprzętu do ubrania, co także pozwala zmniejszyć ryzyko powstawania przypadkowych zniszczeń. Wynika z tego, że lepiej jest zainwestować w droższy model, szczególnie od sprawdzonego producenta. Cena będzie także zależała od rodzaju golarki, czyli sposobu jej zasilania.

Rodzaje golarek do ubrań

Golarka sieciowa – działa klasycznie, po podłączeniu do prądu. Można z niej korzystać wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość skorzystania z tradycyjnego zasilania sieciowego. Tego typu golarki charakteryzują się wydajnością i efektywnością, jednakże przy zakupie należy zwracać uwagę na to, czy posiadają one wystarczająco długi kabel, ponieważ to znacznie zwiększa komfort operowania takim sprzętem. Minusem sieciowej golarki do ubrań jest fakt, że nie da się z niej skorzystać tam, gdzie nie ma gniazdka, na przykład na biwaku, wyjeździe pod namiot czy w samochodzie.

Golarka na baterie – nie wymaga podłączenia do sieci, dlatego to doskonałe rozwiązanie na wyjazdy i wszędzie tam, gdzie chcemy skorzystać z możliwości wygładzenia ubrań bez potrzeby dostępu do gniazdka. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że bateria w najmniej spodziewanym momencie może się wyczerpać, więc niezbędne jest zawsze wyposażenie się w zapas. Przy goleniu dużej ilości ubrań, bateria wyczerpuje bardzo szybko. Dobra golarka na baterie to taka na przynajmniej dwa akumulatory. Będzie miała odpowiednia moc, by poradzić sobie z mniejszymi i większymi zmechaceniami.

Golarka z ładowarką – ładowarka pozwala na używanie sprzętu dosłownie wszędzie, bez względu na to, czy mamy dostęp do prądu czy też nie. To idealny wybór na wyjazdy na łono natury, tylko czy wyjeżdżamy na łono natury z golić swetry?

Na jakie elementy golarki do ubrań zwracać uwagę?

Jeden z głównych elementów decydujących o efektywności pracy golarki to ostre noże. Dobre, droższe golarki posiadają wysokiej jakości noże ze stali nierdzewnej, które przez długi czas będą doskonale radzić sobie ze zmechacenia na ubraniach. Należy również wziąć pod uwagę przeznaczenie golarki. Niektóre z nich są w taki sposób stworzone, by golić tylko swetry. Warto więc zainwestować w tę uniwersalna, przeznaczona do każdego rodzaju tkanin. Przed zakupem należy się więc zapoznać ze specyfikacją sprzętu lub zapytać o nią dobre poinformowanego, doświadczonego sprzedawcy. Można również sprawdzić w sieci, czy dany model jest uniwersalny czy też przyda się tylko do golenia jednego typu odzieży.

Dobra golarka do ubrań to także taka, która jest komfortowa i pewnie leży w dłoni. Dlatego należy zwrócić uwagę na jej wielkość i kształt. Jeżeli golarka nie ma rączki, to najwygodniej przy pracy trzyma się sprzęt o zaokrąglonym kształcie. Jak wynika z doświadczeń osób używających golarek do ubrań, co prawda z mniejszego sprzętu korzysta się komfortowo, jednak pracuje się znacznie wolniej niż golarką o większej powierzchni. Wybór więc będzie zależał od osobistych preferencji. Duża golarka na pewno powinna mieć rączkę dla wygodniejszego pozbywania się zmechaceń.

Inne elementy, na które warto zwrócić uwagę to dodatkowy nożyk, duży, łatwo otwierający się pojemnik na zmechacenia oraz szczoteczka do czyszczenia. Co prawda w takim zestawie golarka będzie droższa, ale zdecydowanie opłaca się zainwestować w takie dodatki. Warto również postawić na dobre golarki sprawdzonych firm, które są znane i cenione na rynku. Jak się okazuje, niektóre z tych firm oferują naprawdę dobre i przystępne cenowo golarki do ubrań.

Jaka golarka do ubrań? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka golarka do ubrań?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka golarka do ubrań? - Ranking Producent Cena
1.
Philips GC026/80
blankAktualna Cena
2.
Xiaomi Deerma Ecosystem MQ813W
blankAktualna Cena
3.
Philips GC026/00
blankAktualna Cena
4.
Łucznik LR-2020
blankAktualna Cena
5.
STEAMONE Golarka do ubrań STEAMONE RP10B Raty RP10B
blankAktualna Cena

Jaka golarka do ubrań? - Opinie 2 szt.

  1. Medal temu, kto wymyślił golarkę do ubrań. W sezonie jesienno-zimowym to najpotrzebniejszy sprzęt w domu! Szczególnie jeśli mamy swetry z domieszką sztucznych materiałów, one bardzo szybko się mechacą, a przecież nikt nie lubi chodzić w ubraniach, które mają charakterystyczne kulki. Golarka do ubrań świetnie sobie z tym poradzi. Kilka baterii i można golić swetry prawie w nieskończoność.

  2. Kiedyś wydawało mi się, że w ogóle nie jest mi potrzebna golarka do ubrań. Ale odkąd zaczęłam zmieniać moją szafę i przyglądać się rzeczom, które mają już kilka lat, postanowiłam kupić to małe urządzenie. Mam taką golarkę na baterie, bo w końcu rzadko się tego używa. Jednak wydaje mi się, że w każdym domu taki sprzęt powinien być.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here