sobota, 13 kwietnia, 2024
Home Blog Jaką maszynę do lodów kupić?

Jaką maszynę do lodów kupić?

by RTVAGD.net
5 komentarzy
Maszyna do lodów krups

Maszyna do robienia lodów domowych, to marzenie każdego miłośnika tego deseru. Lody domowe są nieporównywalnie lepsze i zdrowsze, niż kupne – ale niestety, bez odpowiedniego sprzętu zwyczajnie nie da się ich zrobić.

Maszynka do lodów jest właściwie urządzeniem wielofunkcyjnym, używając jej można nie tylko zrobić tradycyjne lody, ale też sorbety, koktajle, mrożone jogurty, czy po prostu zmrozić napoje, czy chłodnik.

Słów kilka o zasadzie działania. Maszyna schładza lody dzięki misie z podwójnym dnem lub wkładowi, w postaci dysku, w którym znajduje się specjalny płyn, który należy przed użyciem zamrozić. Wkład musi znajdować się w zamrażarce przez 24 godziny, dlatego w sezonie najprościej jest go trzymać w niej przez cały czas. Nie zajmuje on bardzo dużo miejsca, ale pamiętajcie, że będziecie musieli wygospodarować w zamrażarce dodatkowe miejsce. Jeśli wkład znajduje się w misie – nie będzie to dodatkowym obciążeniem, ponieważ również w niej przechowywać będziecie zrobione lody.

Do zmrożonej misy wkładamy schłodzone składniki, z których przygotowywać będziemy lody – możliwości jest mnóstwo. Maszyna do robienia lodów przeciętnie kręci lody od 20-60 minut, nadając im odpowiednią konsystencję, po tym etapie możemy do masy wmieszać jeszcze dodatki – owoce, czekoladę, bakalie. Na koniec misę należy na kilka godziny włożyć znów do zamrażarki, aby lody odpowiednio stwardniały.

Po co o tym piszę? Żebyście nie myśleli, że maszyna do lodów to coś, dzięki czemu lody powstaną w ekspresowym tempie! Minusem jest też to, że lodów domowej roboty nie można zbyt długo przechowywać. Nie zawierają one spulchniaczy i innych dodatków, które utrzymują w kupnych lodach odpowiednią konsystencję. Nie jest to urządzenie bez wad, ale ich cena nie jest bardzo wysoka, można więc skusić się nawet na zakup na jeden sezon.

Maszyna do lodów domowych – na co zwracać uwagę podczas zakupu?

  • rozmiar misy – trudności może przysporzyć zbyt duża misa, którą trudno będzie zmieścić w zamrażarce.
  • pojemność – przedział to 0,5-1,5 litra i lepiej wybierać te większe urządzenia. Pracy jest tyle samo, a 0,5l lodów, to porcja maksymalnie dla 3 osób.
  • moc – jak najwyższa, inaczej urządzenie może się przegrzewać lub niedokładnie mieszać.
  • wielkość maszyny do lodów
  • otwór do wlewania przygotowanej mieszanki na lody – większy będzie zdecydowanie bardziej praktyczny
  • mieszadło – możemy wybrać model z obrotową misą lub mieszadłami, tak czy inaczej – ważne by mieszadło było solidne i posiadało spore otwory, dzięki czemu masa będzie idealnie gładka
  • dodatkowe funkcje – nie ma tu zbyt wielkiego pola do popisu, jednak niektóre modele posiadają wyświetlacz, który zważy nasze lody, oszacuje ilość porcji, czy poinformuje o etapie robienia lodów.
  • dodatkowe wyposażenie – łyżki do nakładania, pokrywa do misy.

Jaką maszynę do lodów kupić? - Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w z tematu Jaką maszynę do lodów kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Zapraszamy do przejrzenia naszych i Waszych propozycji.

Ranking Jaką maszynę do lodów kupić? Producent Cena
1Clatronic ICM 3650ClatronicAktualna Cena
2Clatronic ICM 3594ClatronicAktualna Cena
3G3Ferrari G20144G3FerrariAktualna Cena
4Unold Gelato 48855UnoldAktualna Cena
5Clatronic ICM 3764ClatronicAktualna Cena

5 komentarzy

Aga 28 czerwca 2019 - 11:28

Wraz z córkami wybrałyśmy maszynkę Unold 48894, trochę inny niż zaproponowany tutaj i w Media Expert udało nam się dostać lepszą cenę niż podają w sieci, o około 300zł 😮 Sprzedawca był bardzo uprzejmy i sam nam powiedział o tym, że jest tak niska cena w stosunku do ceny rynkowej. Lody wychodzą naprawdę super i ilość wariantów wręcz przytłacza. Moje córki zaczęły już kombinować z tymi słodkościami, więc nie ma nudy. Bardzo cicho działa, jest pojemna i wygodna, co najważniejsze nie generuje kosztów. Polecam!

Reply
Jamya 11 lipca 2019 - 22:16

Super 😮 Jest jeszcze ta promocja w Media Expert? Jeśli tak to też chcę kupić. Jutro tam idę

Reply
Arek36 1 czerwca 2018 - 18:59

Już widzę jak ktoś kupuje maszynkę do lodów za 500 zł jeśli za 100 zł będzie niemal identyczna a nikt lodów na handel nie robi w tej kwocie cenowej.

Reply
Katarzyna 10 marca 2016 - 09:17

Wcześniej lody „domowe” robiłam samodzielnie w domu, bez żadnych pomocnych sprzętów. Jednak dostałam niedawno taką maszynę i jestem taka szczęśliwa! To super urządzenie i w dodatku bardzo proste w obsłudze. Domowe lody można zrobić na wiele sposobów i nie męcząc się tak jak ja wcześniej. Mam maszynę z Krupsa właśnie i działa bardzo dobrze, jest łatwa w utrzymaniu i nie zabiera w kuchni zbyt dużo miejsca.

Reply
Ewa 31 grudnia 2014 - 08:14

Mi najbardziej przeszkadzają gabaryty tej nieszczęsnej miski. Mam bardzo mały zanrażalnik, w którym dosłownie nic się nie mieści. Zastanawiam się, czy może istnieją maszyny mrożące na tyle mocno, że ten etap można pominąć. Z wkładem jakoś bym sobie poradziła, ale domrażanie lodów w wielkiej misce całkowicie odpada. A bardzo mi zależy na domowych lodach, proszę powiedzcie, czy mam inne opcje?

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net