Oczyszczacze powietrza Sharp – dlaczego warto?

Zmagasz się z astmą? Masz problemy z oddychaniem, alergię, zwierzęta lub małe dzieci w domu? A może po prostu chcesz mieć pewność, że powietrze, którym oddychasz w swoim domu, jest zdrowe?

Niestety z uwagi na rosnące zanieczyszczenie powietrza coraz trudniej jest znaleźć w Polsce region, w którym dosłownie – odetchniesz pełną piersią. Jednak profesjonalny oczyszczacz powietrza z powodzeniem poradzi sobie nie tylko ze smogiem, ale również wieloma innymi zanieczyszczeniami: sierścią zwierząt, wirusami, bakteriami i innymi mikrocząsteczkami. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza Sharp!

Do czego służy i jak działa oczyszczacz powietrza Sharp?

W rodzinie profesjonalnych oczyszczaczy powietrza marki Sharp znajdziesz urządzenia o różnym stopniu zaawansowania, skuteczności i funkcjach dodatkowych. W zależności od wyboru oferowanych przez producenta funkcji możesz mieć wpływ nie tylko na skuteczność działania oczyszczacza, ale również komfort związany z jego obsługą.

Zanim przejdziemy do opisania zalet płynących z korzystania z oczyszczaczy Sharp, a także przedstawienia ich najlepszych funkcji, warto w pierwszej kolejności przybliżyć, jak działają tego typu urządzenia.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

W dość dużym skrócie zasada działania oczyszczaczy powietrza opiera się na synergicznej współpracy wentylatorów i filtrów. Dzięki pracy obracających się wentylatorów powietrze jest zasysane do urządzenia, przepuszczane przez system filtrów, a oczyszczone powietrze wypuszczane z powrotem do pomieszczenia.

Jednak tak duże uproszczenie nie oddaje w pełni możliwości nowoczesnych urządzeń marki Sharp. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii przefiltrowane powietrze może być dodatkowo nawilżane i jonizowane, co przynosi realne korzyści dla zdrowia i samopoczucia użytkowników oczyszczacza.

Największe zalety oczyszczaczy Sharp

Do największych zalet oczyszczaczy Sharp można zaliczyć przede wszystkim cichą, wydajną pracę. Możliwość nawilżania powietrza, jaką oferują niektóre z modeli marki Sharp, ma wpływ nie tylko na poprawę nawilżenia górnych dróg oddechowych (szczególnie ważne w okresie grzewczym), ale również polepszenie kondycji cery, zmniejszenie efektu suchych oczu i poprawę jakości snu.

Oczyszczacze Sharp z funkcją jonizacji Plasmacluster wykorzystują ujemne jony do oczyszczania cząsteczek smogowych, ale również neutralizacji pleśni, grzybów, roztoczy, bakterii i wirusów. To sprawia, że wypuszczane przez urządzenie powietrze jest czyste i zdrowe.

Używanie oczyszczaczy powietrza w sezonie zwiększonej zachorowalności na wirusy, przeziębienia i grypy może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się patogenów chorobowych w powietrzu. To cecha, którą szczególnie docenią rodzice małych dzieci. Oczyszczacze powietrza Sharp można również wykorzystywać w żłobkach i przedszkolach.

Z uwagi na fakt, że oczyszczacz powietrza powinien być włączony przez cały czas przebywania w pomieszczeniu, dodatkową zaletą urządzeń marki Sharp jest ich wysoka klasa energetyczna. Wiele z modeli zostało również wyposażonych w specjalny tryb nocy lub tryb czuwania. Dla jeszcze większej wydajności możesz wybrać oczyszczacz Sharp z trybem automatycznym, który dostosuje parametry pracy do warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Jednak do najważniejszych zalet związanych z wyborem urządzeń marki Sharp zaliczane są ich zaawansowane systemy filtracyjne. Dowiedz się o nich więcej!

Filtracja powietrza w oczyszczaczach Sharp

W oczyszczaczach powietrza Sharp wykorzystywane są wydajne filtry. To filtr węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy i filtr HEPA.

Filtr HEPA skutecznie usuwa z powietrza szkodliwe pyły PM2.5 i PM10 – główne składniki smogu, będące niezwykle toksyczne dla naszego organizmu. Co więcej, filtry HEPA efektywnie usuwają z powietrza roztocza, pyłki roślin, sierść zwierząt i inne alergeny. Na filtrze HEPA zatrzymuje się również pleśń i zarodniki grzybów. Mogą również eliminować drobinki kurzu. Są skuteczne w usuwaniu z powietrza wirusów i bakterii. Neutralizują z powietrza 99,97% cząsteczek, których wymiary mogą wynosić nawet do 0,3 mikrona!

W oczyszczaczach powietrza Sharp zastosowana jest dodatkowa funkcja jonizacji. Plasmacluster, wspomaga działanie filtrów HEPA w neutralizacji alergenów i patogenów.

Oczyszczacze powietrza Sharp – najważniejsze funkcje

Oczyszczacze powietrza Sharp to nowoczesne, ciche i wydajne urządzenia. Poza skutecznością, na szczególną uwagę zasługują ich nowoczesne funkcje.

Funkcja nawilżania powietrza

Stopień wilgotności powietrza ma realny wpływ na Twoje samopoczucie. Wilgotne powietrze nawilża śluzówki, wpływa pozytywnie na górne drogi oddechowe i skórę. Decydując się na zakup oczyszczacza Sharp z funkcją nawilżania, nie musisz inwestować w oddzielny nawilżacz! Dodatkowy pojemnik na wodę umieszczony w oczyszczaczu pozwoli Ci wykorzystać dwie funkcjonalności w jednym czasie: oczyszczanie i nawilżanie powietrza.

Jonizacja Plasmacluster

Innowacyjna technologia jonizacji Plasmacluster wykorzystuje fizykę do poprawy jakości powietrza. Jonizator w oczyszczaczach Sharp emituje jony ujemne do bezpiecznego i całkowicie naturalnego zwalczania alergenów, wirusów i bakterii. Jonizacja skutecznie neutralizuje również brzydkie zapachy.

Tryb Ion Shower

Kolejną z funkcji godnych uwagi jest intensywny tryb oczyszczania powietrza. Wykorzystasz go np. po ugotowaniu obiadu lub innej czynności, która wpłynęła na rozprzestrzenienie się w pomieszczeniu nie zawsze pożądanych zapachów. Tryb Ion Shower przez 60 minut tworzy niezwykle silny, efektywny strumień jonów, które w szybkim czasie neutralizują zapachy i oczyszczają powietrze. Oczekujesz gości, przygotowywałeś jedzenie i zapachy rozeszły się po całym mieszkaniu? Włącz tę funkcję i pozbądź się zapachu!

Tryb automatyczny

Jeżeli chcesz, żeby Twój oczyszczacz powietrza był niemal bezobsługowy, wybierz model Sharp z trybem automatycznym. To opcja, która pozwala na autonomiczną pracę urządzenia. Oczyszczacz samodzielnie dostosowuje prędkość pracy do warunków w danym pomieszczeniu. Jest to możliwe dzięki systemowi czujników, które monitorują jakość powietrza.

Komu są polecane oczyszczacze Sharp?

Tak naprawdę czyste, nawilżone, świeże powietrze jest polecane każdemu – bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i styl życia. Jednak istnieją pewne grupy, które z oczyszczaczy powietrza skorzystają najbardziej. To między innymi:

 • osoby zmagające się z chorobami układu oddechowego,
 • alergicy,
 • małe dzieci,
 • właściciele zwierząt futerkowych,
 • osoby mieszkające w rejonach o dużej gęstości smogu,
 • osoby z problemami dermatologicznymi,
 • zmagający się z bezsennością,
 • osoby niezwykle wyczulone na nieprzyjemne zapachy,
 • ci, którzy chcą ograniczyć sprzątanie w domu (oczyszczacz zmniejsza poziom kurzu osiadającego na powierzchniach),
 • palacze.

Popularne modele oczyszczaczy powietrza Sharp

Sharp UA-HG50E-L

Model Sharp UA-HG50E-L to ultrawydajny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania. Wyróżnia go kilka trybów pracy i zasięg umożliwiający oczyszczenie dużych pomieszczeń. Ma 3 filtry: węglowy, wstępny i HEPA H13.

 • Główne funkcje: filtracja, nawilżanie, jonizator, elektroniczny wskaźnik zanieczyszczenia, 3 tryby pracy.
 • Dodatkowe funkcje: automatyczny wyłącznik, czujniki: temperatury, kurzu i wilgotności, dodatkowy czujnik zapachu.
 • Wydajność oczyszczania: do 38 m2.

Sharp UA-HD40E-L

Cichy, wydajny i niewielki – oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-L umożliwia skuteczne oczyszczanie i nawilżanie powietrza na mniejszych przestrzeniach. Świetnie sprawdzi się w kawalerce, ale też w większych pokojach.

 • Główne funkcje: filtracja, nawilżanie, jonizator Plasmacluster, sześć trybów pracy: Auto, Advanced Auto, Pollen, Max, Medium Low.
 • Dodatkowe funkcje: automatyczny czujnik wilgotności powietrza, trzy tryby filtracji, czujniki: temperatury, kurzu i wilgotności.
 • Wydajność oczyszczania: do 26 m2.

Sharp UA-KIN40E-H

Model Sharp UA-KIN40E-H pozwala na jednoczesne oczyszczanie i nawilżanie powietrza. Jest cichy i wydajny. Wyposażony w ultra czułe czujniki i kilka trybów pracy. Jest wyposażony w filtry: HEPA 13, nawilżający, węglowy, wstępny.

 • Główne funkcje: filtracja powietrza, nawilżanie, neutralizacja zapachów, jonizacja, nawilżanie ewaporacyjne, tryb Clean Ion Shower.
 • Dodatkowe funkcje: kilka trybów pracy: automatyczny, nocny, Pollen, manualne. Czujniki: zapachów, wilgotności, pyłu, światła, temperatury. Blokada rodzicielska, wskaźnik stężenia PM2.5, wskaźnik zanieczyszczenia powietrza.
 • Wydajność oczyszczania: do 28 m2.

Sharp UA-PN1E-W

Niedrogi, wydajny i skuteczny. Kompaktowy oczyszczacz Sharp UA-PN1E-W świetnie sprawdzi się np. na biurku czy komodzie w Twoim domowym gabinecie, sypialni, czy pokoju dziecka. Wyposażony w filtr HEPA.

 • Główne funkcje: filtracja powietrza, jonizator, tryb nocny, 3 tryby ręczne.
 • Dodatkowe funkcje: podświetlenie nocne.
 • Wydajność oczyszczania: do 10 m2.

Dodaj komentarz