myjka parowa
myjka parowa

Jaką myjkę parową wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką myjkę parową wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką myjkę parową wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Kärcher Parownica Kärcher SC 3 EasyFix 2) 1.513-124.0
blankAktualna Cena
2.
Karcher SC 1 EasyFix Premium Home Line 1.516-375.0
blankAktualna Cena
3.
Ariete Vapori 4137
blankAktualna Cena
4.
Kärcher SC 1 EasyFix żółty
blankAktualna Cena
5.
Kärcher odkurzacz parowy SC 1 żółty
blankAktualna Cena

Wśród wielu sprzętów, które umożliwiają skuteczne i komfortowe sprzątanie, zdecydowanie należy wyróżnić myjkę parową. Dzięki niej w szybki i wygodny sposób można usunąć wszelkie zabrudzenia z różnorodnych powierzchni. Jak jednak wybrać najlepszą myjkę parową? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym tekście.

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, ale za pomocą nowoczesnych sprzętów można sobie nieco ułatwić ten obowiązek. Jednym z takich urządzeń jest myjka parowa, dzięki której sprawnie wyczyścimy rozmaite powierzchnie bez użycia dodatkowych detergentów. Gorąca para usuwa zabrudzenia, niszczy bakterie, wirusy i alergeny. To ekologiczny i bardzo skuteczny sposób czyszczenia.

Przed zakupem warto jednak przeanalizować możliwości tego urządzenia. A zatem, jaką myjkę parową kupić? Zapoznajmy się z tym sprzętem.

Rodzaje myjek parowych

Oferta myjek parowych jest obecnie bardzo bogata. Urządzenia te doskonale nadają się do codziennego sprzątania różnorodnych powierzchni w domu. Myjki parowe możemy podzielić na:

Ręczna myjka parowa – niewielkie urządzenie, które możemy obsługiwać jedną ręką. Najlepiej sprawdzi się podczas usuwania zabrudzeń z umywalek czy sprzętów AGD. Ręczny model może być również idealną myjką parową do okien. Ale zastosowań może być bardzo dużo, bo jest to sprzęt bardzo uniwersalny.

Mop parowy – świetnie sprawdzi się podczas sprzątania powierzchni płaskich. Jeśli interesuje Cię myjka parowa do podłogi czy myjka parowa do płytek, to zdecydowanie rozwiązanie, które powinieneś rozważyć.

Parownica – najbardziej zaawansowane urządzenie, którym możemy wyczyścić rozmaite powierzchnie. To bardzo funkcjonalny sprzęt. Sprawdzi się jako myjka parowa do fug, do okien, podłóg czy armatury, ale też jako myjka parowa do samochodu czy myjka parowa do tapicerki.

Warto dodać, że obok myjek parowych znajdziemy również myjki ciśnieniowe, które idealnie sprawdzą się podczas czyszczenia balkonów, rowerów czy samochodów.

Co można myć myjką parową?

Jak już wspominaliśmy, myjka parowa sprawdzi się podczas czyszczenia rozmaitych powierzchni. To łatwy w obsłudze i funkcjonalny sprzęt. Dzięki niemu możemy wyczyścić podłogi, panele, płytki, fugi, wanny, WC, okna, lustra, szafki, sprzęt AGD, a nawet dywany i tapicerki. Z jego pomocą możemy również usunąć zagniecenia z ubrań.

Myjka parowa wyposażona jest w zbiornik na wodę oraz grzałkę. Po włączeniu urządzenia woda podgrzewa się i wydziela się para. Dobra myjka parowa posiada specjalne końcówki, dopasowane do różnych powierzchni.

Jak wybrać najlepszą myjkę parową?

Jaką myjkę parową wybrać? To pytanie zadaje sobie każdy, kto planuje zakup takiego urządzenia. Aby wybrać dobrze, należy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry sprzętu.

Moc – to bardzo ważny parametr. Od mocy urządzenia zależy jego wydajność. Wpływa ona na szybkość nagrzewania. Im szybciej sprzęt się nagrzewa, tym szybciej można rozpocząć sprzątanie. Największą mocą mogą pochwalić się parownice – to nawet 2500 W. Mopy parowe oferują moc na poziomie od 700 do 2000 W.

Pojemność zbiornika na wodę – im większy zbiornik, tym dłużej możemy pracować. W przypadku myjek ręcznych warto jednak wybrać model z mniejszym zbiornikiem i regularnie go uzupełniać. Większy pojemnik sprawi bowiem, że urządzenie nie będzie już tak poręczne. Od pojemności zbiornika zależy waga oraz zwrotność sprzętu. To ważne w przypadku mopów parowych i parownic.

Rodzaj zasilania – w ofercie dostępne są myjki parowe na baterie, wyposażone w akumulator oraz zasilane sieciowo. Ten wybór należy dostosować do własnych potrzeb. Model zasilany sieciowo umożliwi pracę, bez przerw, jednak przewód może nam ograniczać swobodę ruchów. Warto wówczas zwrócić uwagę na długość przewodu. Model na baterie czy akumulator należy natomiast regularnie ładować, a czas pracy na jednym ładowaniu będzie ograniczony. W przypadku tego rodzaju urządzeń nie musimy jednak przejmować się długością kabla.

Długość kabla – dotyczy to, oczywiście, modeli zasilanych sieciowo. Przewód powinien być wystarczająco długi. Dzięki temu posprzątamy całe mieszkanie bez konieczności przełączania urządzenia.

Waga – waga myjki parowej ma duży wpływ na komfort jej użytkowania. Bez wątpienia, najlepsza myjka parowa powinna być lekka i wygodna. To wpłynie również na jej zwrotność.

Materiał, z którego została wykonana – tworzywo, z którego została wykonana myjka powinno być solidne i wytrzymałe. W innym razie urządzenie może częściej ulegać rozmaitym awariom.

Zabezpieczenia – dobra myjka parowa powinna mieć zabezpieczenie przed przegrzaniem. Warto wybrać model z automatycznym wyłączeniem, kiedy zbiornik wody jest pusty. Większość urządzeń posiada specjalne kontrolki pracy, które informują między innymi o tym, kiedy urządzenie jest gotowe do pracy.

Dodatkowe wyposażenie – warto zwrócić uwagę, jakie końcówki oraz wkłady znajdują się w zestawie. Do przydatnych końcówek zaliczymy te do czyszczenia dywanów, fug, drewna, gresu, kabin prysznicowych, mebli, grzejników, okien, sprzętów AGD, tapicerek czy luster. Większość producentów oferuje możliwość dokupienia poszczególnych części.

Dodatkowe funkcje – na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych, zaawansowanych modeli myjek parowych. Dzięki nim możemy na przykład wyprasować ubrania. Niektóre modele oferują dodatkową dezynfekcję czyszczonych powierzchni.

Cena – cena produktu uzależniona jest od rodzaju urządzenia, marki czy stopnia zaawansowania. Ręczna myjka parowa to koszt rzędu 100-500 złotych. Dobry mop parowy kosztuje około 300 złotych. Za parownicę zapłacimy około 600 złotych.

Podczas wyboru najlepszej myjki parowej zwróćmy uwagę na system jej obsługi. Uruchamianie urządzenia oraz ustawianie systemu pracy powinno być szybkie i intuicyjne. Bez wątpienia, wpłynie to na komfort użytkowania sprzętu.

Myjka parowa Karcher

Karcher to specjalista w dziedzinie sprzętów ułatwiających sprzątanie. Oferta myjek parowych tej firmy jest bardzo bogata. Największą popularnością cieszą się parownice z serii EasyFix. Urządzenia te można dostosowac do własnych potrzeb. Dzięki nim można wyczyścić niemal każdą powierzchnię bez użycia detergentów. Wysoka temperatura usuwa większość drobnoustrojów.

W linii EasyFix możemy wyróżnić kilka modeli. Najmniejszy z nich – SC1 służy do szybkiego czyszczenia małej łazienki lub kuchni. Model SC2 posiada szeroki wachlarz zastosowań. Z jego pomocą można wyczyścić niemal wszystkie dostępne powierzchnie. Zapewnia 2-stopniową regulację pary dostosowaną do różnych powierzchni oraz poziomu zabrudzeń. Parownica SC3 to model nowej generacji wyposażony w specjalny system automatycznego odkamieniania. Charakteryzuje się najkrótszym czasem nagrzewania. Jest gotowa do pracy po 30 sekundach. Dodatkową zaletą tego modelu jest możliwość uzupełniania zbiornika z wodą w trakcie pracy, bez konieczności czekania na wystudzenie bojlera. W ofercie mamy jeszcze model SC4 oraz SC5. Pierwszy z nich posiada dodatkowe żelazko do prasowania ubrań. Drugi ma dwa zbiorniki, dzięki czemu można pracować dłużej, bez przerw na studzenie bojlera.

Wszystkie urządzenia marki Karcher wyróżniają się wysoką jakością i skutecznością. Wyposażone są w dodatkowe akcesoria oraz specjalne końcówki, które ułatwiają sprzątanie różnych powierzchni.

Myjka parowa Vileda

Vileda jest jednym z wiodących na rynku producentów sprzętu do czyszczenia, w przystępnych cenach. Myjka parowa Vileda umożliwia czyszczenie różnych powierzchni, bez użycia detergentów. Gorąca para skutecznie usuwa brud, wirusy i bakterie. Myjką tej firmy można umyć między innymi podłogi drewniane, panele czy płytki, ale również maty  podłogowe czy dywany. Specjalna konstrukcja oraz dodatkowe końcówki pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Myjka parowa Perfect Cleaning Steam posiada lekką konstrukcję i jest łatwa w obsłudze. Waży 2,5 kilograma i ma moc 1550 W. Zbiornik na wodę ma pojemność 400 ml. Przegub w urządzeniu umożliwia swobodną rotację 180 stopni. Model ten zasilany jest sieciowo. Zaletą myjki Vileda jest szybkość nagrzewania. Urządzenie gotowe jest do pracy po 15 sekundach od uruchomienia.

Myjka parowa Clatronic

Clatronic oferuje dobre urządzenia w niskich cenach. Na uwagę zasługuje myjka parowa DR 3653. Ten odkurzacz parowy szybko i skutecznie usuwa zanieczyszczenia oraz tłuszcz. Urządzenie pracuje pod ciśnieniem 3,5 bara. Zbiornik na wodę ma pojemność 250 ml.

Do zestawu dołączone są dodatkowe nasadki –  do czyszczenia okien, nasadka uniwersalna, kątowa, nasadka z włókniną oraz szczotka. Znajdziemy tu również obrotową dyszę parową, pojemnik z miarką oraz lejek. Myjka marki Clatronic została wyposażona w specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem i wytworzeniem nadmiernego ciśnienia. Sprzęt waży niespełna 2 kilogramy.

Myjka parowa Ariete

Ciekawe urządzenie oferuje nam również marka Ariete. Vapori Jet to kompaktowy oczyszczacz parowy o mocy 900 W. Z jego pomocą wyczyścimy płytki ceramiczne, fugi, kabiny prysznicowe, płyty kuchenne, piekarniki oraz wiele innych powierzchni. Dołączone do urządzenia końcówki pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Vapori Jet umożliwia również odświeżanie ubrań.

Urządzenie zostało wyposażone w blokadę w przycisku podawania pary oraz specjalny zawór, który można odkręcić dopiero po spadku ciśnienia w urządzeniu. To chroni użytkownika przed przypadkowym kontaktem z parą. Oczyszczacz parowy Ariete posiada aluminiowy bojler o pojemności 250 ml. To bardzo poręczny sprzęt, który ułatwi codzienne porządki. Za pomocą specjalnej szczotki do tkanin (znajdującej się w zestawie) można bez obaw czyścić delikatne powierzchnie, w tym również meble, ubrania czy zasłony.

Ariete Vapori Jet jest gotowy do pracy po 4 minutach od włączenia. Waży nieco ponad kilogram. Posiada kabel o długości 3 metrów.

Myjka parowa BISSELL

Dobrymi opiniami użytkowników cieszy się również parownica BISSELL Steam Shot 2635N o mocy 1000 W. Wyposażona jest w długi przewód – 4,8 m oraz długi wąż – 0,8 m. Dzięki temu możemy wygodnie wyczyścić większą powierzchnię, bez konieczności przełączania kabla. Urządzenie to posiada regulację strumienia pary. Zbiornik na wodę ma pojemność 0,4 l. W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, które ułatwiają sprzątanie.

Zaletą urządzenia jest niewielka waga – 2,3 kg. Sprzęt nagrzewa się w ciągu 2 minut od uruchomienia. Gotowość do pracy sygnalizowana jest przez wskaźniki umieszczone na bokach myjki. BISSELL Steam Shot skutecznie wyczyści krany, umywalki, toalety oraz różnego rodzaju powierzchnie płaskie.

Myjka parowa Biedronka

W ofercie popularnego marketu Biedronka również co jakiś czas pojawia się całkiem dobra myjka parowa marki Hoffen. Gorąca para pod ciśnieniem 3,2 bara usuwa uporczywe zabrudzenia oraz dezynfekuje czyszczone powierzchnie, między innymi płytki, kuchenki czy tapicerkę. Powiększony zbiornik wody umożliwia dłuższą pracę (do 10 minut). W zestawie znajduje sę szereg dodatkowych akcesoriów. Myjka parowa z Biedronki posiada zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem i poparzeniem.

W zestawie znajduje się giętka końcówka przedłużająca, dysza rozpylająca, końcówka tapicerska z nakładką z mikrofibry, okrągła szczotka do silnych zabrudzeń, końcówka kątowa, miarka oraz lejek.

Myjka parowa Lidl

Myjkę parową znajdziemy także w ofercie Lidla. Urządzenie marki Silvercrest ma moc 1100 W nadaje się do czyszczenia armatur, umywalek, luster, płytek, felg oraz do odświeżania tapicerek i tkanin. Czyści trudno dostępne miejsca i skutecznie usuwa brud. Z pomocą tej myjki usuniemy zabrudzenia ze szkła, ceramiki, kamienia, metali czy emalii. To małe, poręczne urządzenie, które nagrzewa się w 3 minuty od uruchomienia.

Myjka parowa z Lidla wyposażona jest w zbiornik o pojemności 250 ml. W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, między innymi okrągła szczotka, dysza do tapicerki, końcówka do mycia okien, powłoka z tkaniny, miarka oraz lejek. Przewód zasilający ma długość 4 metrów.

Jaką myjkę parową wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaką myjkę parową wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaką myjkę parową wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Kärcher Parownica Kärcher SC 3 EasyFix 2) 1.513-124.0
blankAktualna Cena
2.
Karcher SC 1 EasyFix Premium Home Line 1.516-375.0
blankAktualna Cena
3.
Ariete Vapori 4137
blankAktualna Cena
4.
Kärcher SC 1 EasyFix żółty
blankAktualna Cena
5.
Kärcher odkurzacz parowy SC 1 żółty
blankAktualna Cena

Jaką myjkę parową wybrać? - Opinie 2 szt.

  1. Kiedyś myślałam, że taka myjka jest mi zbędna. Jednak dostałam ją na urodziny (chyba model, który był dostępny w Lidlu) i jestem zadowolona. Wiadomo, nie korzysta się z niej codziennie, ale do większych porządków naprawdę fajnie się sprawdza. Już nie mówiąc o tym, że fugi myje wyśmienicie.

  2. Używam od lat myjkę parową Kärcher. Jest sporych rozmiarów, więc gdybym nie miała komórki lokatorskiem na piętrze to na pewno bym nie korzystała bo w domu nie ma gdzie trzymać takiego sprzętu. Ale sama myjka świetna. Doskonale można nią wysprzątać w zasadzie wszystko. Łóżko, sofę, fugi, okna, kafelki…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here