jaka sokowirówka najlepsza
Sokowirówka

Jaka sokowirówka najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka sokowirówka najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka sokowirówka najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Sencor SJE 741SS
blankAktualna Cena
2.
Łucznik JC-2018 Fresh&Juicy
blankAktualna Cena
3.
Bosch MES3500
blankAktualna Cena
4.
Bosch MES 25C0
blankAktualna Cena
5.
Philips Viva Collection HR1855/70
blankAktualna Cena

Sokowirówki pośród urządzeń do przygotowywania świeżego soku są najpopularniejsze – najtańsze i proste w obsłudze. Sok powstający w sokowirówkach jest klarowny, z niewielką ilością cząstek owoców i miąższu. Zostaje on wyciskany z owoców za pomocą sita z nożami i wykorzystuje siłę odśrodkową, która sprawia, że sok spływa do pojemnika poniżej przez dziurki, z kolei „sucha” część owoców zostaje wyciśnięta do pojemnika na odpady. Opiszemy wady i zalety sokowirówek. Zastanowimy się jaka sokowirówka będzie najlepsza do naszych potrzeb. Na końcu wpisu zostanie opublikowany ranking sokowirówek, który powinien dodatkowo pomóc w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Główną zaletą sokowirówek jest ich wydajność i ergonomiczność. Nie nadają się jednak do wyciskania soku z wszystkich owoców i warzyw – nie uda nam się wycisnąć soku z malin, jeżyn, jagód i warzyw liściastych. Również sok z cytrusów lepiej wycisnąć w wyciskarce. Zresztą soki z wyciskarek posiadają więcej błonnika, są więc jego spożywanie jest bardziej wskazane.

Głównymi minusami sokowirówek jest ich głośne działanie oraz dość utrudnione czyszczenie – konieczność rozkręcania i skręcania urządzenia i sporo trudno dostępnych zakamarków – warto więc przyjrzeć się mu dokładnie podczas dokonywania zakupu. Minusem jest również ograniczony czas pracy sokowirówki i fakt, że w trakcie wyciskania tą techniką sok się napowietrza, przez co witaminy szybko ulegają utleniania – należy więc wypić sok zaraz po wyciśnięciu.

Jaka sokowirówka będzie najlepsza? Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na sitko i sposób jego mocowania. Koniecznie powinno być ono spore, wykonane ze stali nierdzewnej, bez elementów plastikowych. Kiepskiej jakości, za małe sitko znacznie utrudni wyciskanie soku i będzie wymagało czyszczenia tych elementów w przerwach, by sok w ogóle można było wyciskać i by oddzielony miąższ nie łączył się z sokiem. Dobrym wyborem będzie sito wykonane z mikrosiatki, które zwiększa przepuszczalność, a więc jesteśmy w stanie uzyskać większą ilość soku.

Dobrze również jeżeli otwór do którego wkładane są owoce do wyciśnięcia był odpowiednio duży – mniej więcej wielkości pomarańczy, abyśmy nie musieli kroić owoców przed wyciskaniem. Zwróćcie również uwagę na wielkość pojemnika na odpady – powinien być dość duży i przezroczysty by móc kontrolować jego stan w trakcie wyciskania. W końcu – wybierajcie dobre sokowirówki, które można czyścić w zmywarkach. Nie tylko dlatego, że to wygodne, ale również dlatego, że soki mocno barwią i sokowirówki trudno dokładnie wyczyścić. Najnowsze, dobre sokowirówki ze średniej półki będą posiadały wszystkie wymienione przeze mnie opcje.

Zastanów się także, czy sokowirówka, to urządzenie dla Ciebie – tzn. z jakich owoców zamierzasz wyciskać sok i w jakim celu. Warto rozważyć zakup wyciskarki do soków zamiast sokowirówki, która do niektórych owoców po prostu bardziej się nadaje. Zastanów się również nad wielkością urządzenia, czyli nad tym jak dużo soku będziesz wyciskać jednorazowo. Pamiętaj również, że sokowirówka jest dużo wygodniejsza i działa szybciej, więc bardziej nadaje się do wyciskania dużych ilości soku.

Sokowirówki o których piszę przeznaczone są do użytku domowego, jeśli szukasz sokowirówki do lokalu powinieneś zainwestować w dużo wytrzymalsze (ale też droższe) urządzenia profesjonalne.

Jaka sokowirówka najlepsza? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka sokowirówka najlepsza?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka sokowirówka najlepsza? - Ranking Producent Cena
1.
Sencor SJE 741SS
blankAktualna Cena
2.
Łucznik JC-2018 Fresh&Juicy
blankAktualna Cena
3.
Bosch MES3500
blankAktualna Cena
4.
Bosch MES 25C0
blankAktualna Cena
5.
Philips Viva Collection HR1855/70
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • najlepsza sokowirówka
  • sokowirowka
  • jaka sokowirówka
  • sokowirówki ranking
  • jaka sokowirowke kupic

Jaka sokowirówka najlepsza? - Opinie 7 szt.

  1. Wiele osób decyduje się na kupienie sokowirówki w okresie wiosennym, kiedy postanawiają zmienić dietę i lepiej się odżywiać. Wiadomo, że świeżo wyciśnięty sok z owoców jest najlepszy najzdrowszy do picia, dlatego warto mieć takie urządzenie pod ręką. Sama ostatnio postanowiłam się w nie zaopatrzyć i wybrałam markę Adler. Jestem bardzo zadowolona. Jak na tę cenę sprzęt działa bardzo dobrze. Zelmer czy Philips to dobre firmy, ale sądzę, że czasami nie warto przepłacać. Pozdrawiam

  2. Powiem tak, lepiej kupić małe urządzenie, samodzielną sokowirówkę. Musi być dobrej jakości, a jeśli chodzi o sokowirówki w robotach kuchennych, przynajmniej tych w ludzkiej cenie, to zwykle jest to słaby punkt. Nie kupowałbym robota z nastawieniem na sokowirówkę. Natomiast same sokowirówki są dość tanie i raczej działają, nie zajmują dużo miejsca. Polecam generalnie takie wyjście.

  3. super, a moze ktos kupowal Sokowirówke AMICA JK 5012? widze ze jest do jutra w promocji w media Expert i sie zastanawiam, ktoc ma moze jakis komentarz i swoje spostzrezenia?

  4. Ja mimo wszystko uważam, że lepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić dobra wyciskarkę, która zrobi nam o niebo lepsze soki niż wyciskarka. Chociaż jeśli kogoś nie stać to wyciskarka jest na prawdę niezłą alternatywą.

  5. Mam wyciskarkę wolnoobrotową i uważam że jest dużo lepsa od sokowirówek. Ja kupiłam akurat Redmond REDMOND RJ-M920S-E w porównaniu z innymi modelami jest tańszy a różnicy pomiędzy tą a wyciskarką mojej siostry (kosztowała 2000) nie zauważyłam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here