Wypiekacz do chleba

Wypiekacz do chleba

Pyszne, domowe pieczywo w domu? Dlaczego nie! Pieczywo w piekarniach jest coraz gorszej jakości i wiele osób decyduje się na samodzielny wyrób chleba. Pomocny w tej czynności będzie dobry wypiekacz do chleba. Oczywiście pieczywo można wypiekać w piekarniku, jednak nie wszystkie rodzaje i często takie pieczywo wychodzi lub nie – kwestia przypadku.

Zaletą automatów do pieczenia chleba jest prostota przygotowania, oszczędność czasu i wielofunkcyjność. Jednak jak wybrać ten najlepszy wypiekacz do chleba? Zwrócić uwagę należy na moc urządzenia, ilość mieszadeł i pojemników oraz pojemność. Urządzenia z jednym mieszadłem stosunkowo szybko się zużywają, upiec można w nich tylko mały chleb, a ciasto nie zawsze jest idealnie wyrobione, zajmują jednak mniej miejsca.

Moc urządzenia do pieczenia chleba powinna wahać się pomiędzy 800-1200 W, aby jednocześnie pracowało wydajnie i nie zużywało zbyt wiele prądu. Mniejsza moc może wpływać na jakość wyrobionego ciasta.

Standardowe automaty do pieczenia chleba posiadają jedną komorę, jeśli jednak planujecie piec różne rodzaje chleba jednocześnie lepiej wybrać te z dwoma komorami. Ważna również jest wielkość pojemników – jeśli chcecie piec duże chleby lepiej kupić automat z jedną komorą, za to większą.

Kolejną ważną rzeczą są funkcje automatu i waga chleba. Na rynku dostępne są automaty pozwalające na pieczenie chleba od 400g do 1300g – jest to waga po upieczeniu. Należy zastanowić się nad potrzebami domowników i na tej podstawie wybrać pojemność urządzenia. Wypiekacze posiadają również różne tryby pieczenie – najprostsze urządzenia mają 3 funkcje, najbardziej zaawansowane kilkanaście. Standardowe urządzenia posiadają ich ok. 12, a dodatkowo można w nich ustawiać stopień przyrumieniania. Dostępne są również wypiekacze posiadające możliwość wypieku bezglutenowego.

Przydatną funkcją jest opóźnienie startu, dzięki czemu urządzenie do pieczenia chleba można zaprogramować tak, by w trakcie śniadania móc cieszyć się ciepłym pieczywem. Można wybrać również urządzenie podtrzymujące ciepło po upieczeniu.

Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na sposób serwisowania urządzeń – wypiekacze niestety są dość awaryjne, dlatego lepiej się zabezpieczyć. Koniecznie serwis powinien odbywać się na terenie Polski! Lepiej wybierać też z tego powodu produkty znanych firm, wtedy będziemy mieć też pewność, że w razie potrzeby będzie można dokupić np. wyrobione mieszadło.

Kupując automat do pieczenia chleba należy wybierać urządzenia posiadające powierzchnię antyadhezyjną, która zapewni nam nieprzywieranie pieczywa i bardzo ułatwi czyszczenie. Automat powinien mieć również szklaną, przezroczystą klapkę, która pozwoli nam kontrolowanie chleba.

Wypiekacz do chleba - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Wypiekacz do chleba. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Wypiekacz do chleba Producent Cena
1Zelmer BM1000 / ZBM1000ZelmerAktualna Cena
2First Austria FA5152First AustriaAktualna Cena
3Zelmer BM1600 / ZBM1600ZelmerAktualna Cena
4Tefal PF220838TefalAktualna Cena
5Moulinex OW6118MoulinexAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • wypiekacz do chleba ranking
 • wypiekacz do chleba opinie
 • automat do pieczenia chleba
 • urządzenie do pieczenia chleba ranking
 • wypiekacze do chleba ranking

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Wypiekacz do chleba - Opinie i komentarze

 1. asia
  Monika 19 maja 2014 at 14:20

  Jakiś czas temu kupiłam wypiekacz moulinexa i praktycznie przestałam kupować pieczywo w piekarni/sklepie.
  Wypiekacz ustawiam wieczorem, a rano budzi mnie zapach świeżego chlebka – pychota 🙂

 2. asia
  Lidka32 6 października 2014 at 21:08

  Maszyna do pieczenia chleba, to rzeczywiście bardzo przydatne urządzenie, przed zakupem wydawało mi się to bardzo zbędnym zakupem, ale teraz po kilkunastu użyciach już mogę napisać, że bardzo jestem zadowolona z zakupu wypiekacza i nie żałuję tego 😀

 3. asia
  Karol 28 lutego 2017 at 14:52

  Ja wybrałam wypiekacz do chleba firmy REDMOND. Sprzęt rewelacja. Dobrze wyrabia ciasto i dobrze dopieka. Polecam

 4. asia
  Iga 9 kwietnia 2018 at 02:35

  Dopisałabym jeszcze panasonica do listy, ma sporo trybów (w tym bezglutenowy), dobry stosunek jakości do ceny i moim zdaniem klasyczny wylgląd co może jest kwestią gustu ale mało jest ładnych wypiekaczy jednak.

 5. asia
  Koko 25 kwietnia 2018 at 19:12

  Też mam panasonica i nie wiem jak tamby się plasował w rankingu ale to fajny sprzęt na pewno warto porównać, poza tym facet w sklepie mi poradził (więc coś jest na rzeczy).

 6. asia
  romb 7 maja 2018 at 17:46

  nie wiedziałem, że panasonic robi takie fajne rzeczy

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *