poniedziałek, 13 maja, 2024
Home Blog Recenzja ekspresu do kawy Sage Barista Express Impress

Recenzja ekspresu do kawy Sage Barista Express Impress

by RTVAGD.net
0 Opinia
Ekspres do kawy Sage Barista Express Impress

Przywykliśmy do wygody, jaką oferują automatyczne ekspresy do kawy. Wybierasz rodzaj kawy, wciskasz przycisk i już po chwili cieszysz się gotowym napojem. Jednak kawosze – wyznawcy prawdziwej, esencjonalnej kawy o głębokim, wielowymiarowym smaku doskonale wiedzą, że najlepsze kawy wychodzą z ekspresów kolbowych – ciśnieniowych. Postanowiliśmy przyjrzeć się nowemu modelowi Sage Barista Express Impress. Czy jego dobre recenzje to fakt, czy raczej chwyt marketingowy?

Sage Barista Express Impress wygląda jak z profesjonalnej kawiarni

Pierwszym co rzuca się w oczy jest wyjątkowy design ekspresu Barista Express Impress. Eleganckie wykończenie, dbałość o detale i charakterystyczny rustykalny wygląd (manometr ze wskazówką wskazujący poziom ciśnienia) zamknięte są w solidnej konstrukcji ze stali nierdzewnej.

Ekspres do złudzenia przypomina te, jakie widuje się w profesjonalnych kawiarniach. A wiesz co jest w nim najlepsze? Że nie tylko wygląda podobnie, ale też oferuje kawę na niemal takim samym poziomie. Każdy kawosz doskonale wie, że kawy z ekspresów automatycznych, chociaż smaczne, nie mogą równać się z tymi, jakie wychodzą z profesjonalnych ekspresów ciśnieniowych. I tak – rodzaj kawy to połowa sukcesu, ale za drugą odpowiada właśnie solidny, profesjonalny sprzęt. A okazało się, że tutaj właśnie mamy z takim do czynienia.

Wracając do tematu designu ekspresu Sage Barista Express Impress – urządzenie będzie dobrze prezentować się zarówno w nowoczesnych kuchniach, jak i klasycznych, rustykalnych. Nie da się ukryć, że wygląda świetnie! Obawiasz się, że opisywany sprzęt nie zmieści się w Twojej kuchni? Nie musisz! Wymiary ekspresu wynoszą 40 x 33 x 33 cm, dzięki czemu bez problemu umieścisz go na blacie – nawet mimo ograniczonej przestrzeni roboczej.

Ekspres do kawy Sage Barista Express Impress

Ekspres do kawy Sage Barista Express Impress

Miłość od pierwszego wejrzenia to nie wszystko! Poznaj funkcje ekspresu Sage Barista Express Impress

Ustaliliśmy już, że nowa propozycja od kultowej marki Sage urzeka wyglądem. Jednak tak jak w przypadku ludzi – to co najbardziej wartościowe jest wewnątrz. Tutaj mamy idealny przykład tego, że wygląd i jakość mogą jak najbardziej iść w parze!

Sage Barista Express Impress o mocy 1850W umożliwia szybkie i łatwe przygotowanie esencji z mielonej kawy. Producent opracował specjalne systemy (strona producenta: https://www.sageappliances.com/pl/pl), które pomagają w perfekcyjnym odmierzaniu i zaparzaniu kawy. Wygodniejsze staje się również jej ubicie w kolbie. Jakie jeszcze zalety skrywa Sage Barista Express Impress?

Inteligentny młynek stożkowy

Urządzenie wyposażone jest w młynek stożkowy, który zapewnia równomierne mielenie ziaren kawy, co pozwala wydobyć jej doskonały smak. Co ważne – maszyna oferuje aż 25 ustawień grubości mielenia! Dla Ciebie to całkiem nowe możliwości smakowania kawy.

Dlaczego piszemy, że młynek jest inteligentny? Otóż automatycznie oblicza on porcję na podstawie danych zapamiętanych z ostatniego mielenia, co zapewni Ci dużą wygodę przy kolejnym użyciu. W ten sposób zyskujesz pewność, że każda filiżanka kawy będzie miała odpowiednią ilość ziaren i będzie smakowała idealnie.

Waga zintegrowana z młynkiem

Waga zintegrowana z młynkiem pozwala na dokładne odmierzenie ilości ziaren kawy potrzebnej do przygotowania kawy.

Idealna pojemność zbiornika na wodę

Zbiornik na wodę ma pojemność 2 litrów, co umożliwia przygotowanie większej ilości kawy bez konieczności częstego uzupełniania wody. Masz gości i nie chcesz przerywać procesu zaparzania, żeby dolać kończącą się wodę? Pojemny, dwulitrowy zbiornik pozwoli Ci na zaparzenie kilku pysznych kaw za jednym zamachem.

Funkcja ręcznego spieniania mleka

Sage Barista Express Impress został również wyposażony w najlepszą i rekomendowaną przez baristów funkcje ręcznego spieniania mleka. Dzięki odpowiedniej mocy możesz ubić pożądaną piankę szybko przy jednoczesnych zachowaniu pełnej kontroli nad procesem i poziomem spieniania. Gwarantuje to mocna para o temperaturze 130°c. Teraz cappuccino, latte czy flat white będą cieszyć aksamitną, pożądaną pianką, którą uzyskasz w maksymalnie krótkim czasie.

Zachowujesz pełną kontrolę nad temperaturą parzenia

Temperatura parzenia kawy jest niezwykle ważna, ponieważ ma wpływ na smak i aromat esencji. Sage Barista Express Impress daje Ci pełną kontrolę temperatury podczas parzenia kawy, co pozwala uzyskać idealną temperaturę esencji. Maszyna została wyposażona w nowoczesny Thermocool z systemem kontroli temperatury PID. Dzięki niemu ekspres dostarcza wodę o temperaturze 93°C. To gwarancją wydobycia z kawy tego co najlepsze. Z kolei system ubijania kawy Impress™ Puck pozwoli Ci na osiągnięcie wymarzonego efektu aksamitnej gęstej pianki na Twoim ulubionym espresso.

Spory pojemnik na kawę

Ekspres ma wbudowany pojemnik na kawę o pojemności 250 gramów. Dzięki niemu przechowywanie kawy będzie wygodniejsze, a Ty nie będziesz już przeszukiwać kuchennych szafek w poszukiwaniu opakowania z ziarnami. Masz wszystko pod ręką! Warto też dodać, że pojemnik jest bardzo szczelny, dzięki czemu aromat kawy nie wietrzeje.

Dużo dodatkowych akcesoriów

Kupując ekspres możesz liczyć również na wiele dołączonych do niego akcesoriów. Po otwarciu kartonu z ekspresem Twoim oczom ukażą się również:

  • Kolba wykonana ze stali nierdzewnej o średnicy 54 mm
  • Dzbanek do mleka ze stali nierdzewnej o pojemności 480 ml
  • Sitka z pojedynczym oraz podwójnym dnem (1 i 2 filiżanki)
  • Uchwyt do filtra wody i filtr
  • Narzędzie do precyzyjnego wyrównywania kawy Razor™
  • Tabletki do czyszczenia
  • Klucz imbusowy
  • Narzędzie czyszczące do dyszy pary
  • Tarcza czyszcząca i szczotka do czyszczenia
  • Proszek do odkamieniania

Mniej sprzątania!

Nie lubisz rozsypanych drobinek kawy, które odbierają Ci przyjemność z porannego rytuału parzenia? W tym urządzeniu młynek i tamper działają w zamkniętym obiegu. To oznacza mniej rozsypanej kawy i mniej sprzątania. Sprawdziliśmy, że nawet podczas wyjmowania kolby spod młynka, zmielona kawa nie wysypuje się na zewnątrz!

Ekspres do kawy Sage Barista Express Impress

Ekspres do kawy Sage Barista Express Impress

Jeszcze kilka słów o systemie grzewczym…

Poza wymienionymi funkcjami warto dodatkowo przybliżyć temat systemu grzewczego, jaki został wykorzystany w ekspresie Sage Barista Express Impress. Ekspres wyposażony jest we włoską pompę o mocy 15 barów, opisany wyżej system Thermocool oraz system kontroli temperatury PID. Dodatkowo, wewnątrz maszyny znajduje się termo cewka o mocy 1600 W, która w połączeniu ze zintegrowanym układem przepływu wody ze stali nierdzewnej precyzyjnie kontroluje temperaturę wody. Mamy tu zatem do czynienia z prawdziwym „Mercedesem” wśród systemów grzewczych w ekspresach do kawy.

Minusy? Dość wysoka cena, ale za dobry ekspres na lata niestety trzeba zapłacić. Jeśli więc jesteś pasjonatem kawy i chcesz mieć w swoim domu urządzenie, które pozwoli Ci cieszyć się jej doskonałym smakiem i aromatem, to Sage Barista Express Impress z pewnością jest wart Twojej uwagi. Dla nas zdał egzamin na szóstkę!

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net