Maszynka do makaronu
Maszynka do makaronu

Oryginalne włoskie potrawy to prawdziwy rarytas wśród dań z całego świata. Najbardziej charakterystycznym elementem tej kuchni są oczywiście makarony. Jeżeli jesteśmy miłośnikami takich potraw to zarówno w sklepach jak i w restauracjach można znaleźć bardzo bogate menu. Z drugiej strony nie ma to jak domowa kuchnia. Jeżeli kochasz gotować, jeśli jednym z Twoich ulubionych dań jest makaron w różnym postaciach, to sam możesz go przygotować. Jak to zrobić? Oczywiście możemy skorzystać z metod naszych mam i babć, ale możemy również zakupić specjalne urządzenie, które pomoże nam przygotować prawdziwy włoski makaron. Sekret tej potrawy tkwi w grubości ciasta, maszynka do makaronu pomoże nam osiągnąć najlepszy efekt.

Jeśli zamierzasz kupić maszynkę do makaronu, to przeczytaj poniższe wskazówki i sprawdź na co zwracać uwagę. Przede wszystkim możemy wybrać maszynki do makaronu ręczne lub elektryczne. Rodowity Włoch poleciłby nam maszynki do makaronu ręczne, związane jest to z tradycją i pozwala na kontrolowanie całego procesu przygotowawczego. Maszynka do makaronu powinna być wykonana ze stali nierdzewnej, tylko ten materiał zapewni jej długą żywotność. Podstawowa wersja takiego urządzenia pozwoli nam przygotować tylko dwa typu makaronu. Będą to cienkie dwumilimetrowe niteczki oraz siedmiomilimetrowy makaron spaghetti. Jeżeli planujemy naszą maszynkę do makaronu wykorzystywać także do przygotowania ravioli czy innych makaronów to sprawdzajmy jakie nakładki oferuje producent. Sekret dobrego włoskiego makaronu to bardzo cienkie ciasto, maszynki do makaronu dostępne na naszym rynku mają swobodną regulację grubości. Dzięki tej opcji możemy samodzielnie dobierać grubość ciasta. Ręczna maszynka do makaronu powinna stabilnie stać na podłożu, dlatego też musi mieć antypoślizgowe nóżki lub specjalne przyssawki.

Jeżeli jednak interesuje Cię maszynka do makaronu elektryczna, to najczęściej dostępna moc silnika waha się w granicy 100- 180 W. Jest to przedział, który zapewnia cichą i wydajną pracę. Elektryczne maszynki do makaronu mają także to udogodnienie, że oprócz wałkowania i krojenia ciasta posiadają funkcję mieszania i wyrabiania. Wybierając takie urządzenie również zwracajmy uwagę na dostępne nakładki, dzięki którym będzie można przygotować makaron typu muszelki, nitki, wstążki a także ciasto na pierogi czy faworki.

Maszynka do makaronu – Ranking

Artykuł dotyczy:

  • maszynka do makaronu
  • maszynka do makaronu opinie

Jaka maszynka do makaronu najlepsza? - Opinie 3 szt.

  1. Gdybym tylko miała więcej miejsca w kuchni..! Uwielbiam kuchnię włoską, także taki świeży makaron robiłabym bardziej niż chętnie. Ale niestety, mam przestrzeń tylko na sprzęty niezbędne, makaron będzie więc nadal paczkowany.
    A swoją drogą, pamiętam jak moja babci i bez maszynki sobie robiła, ciasto po prostu wałkowała i cięła na wstążki grubsze lub cieńsze. Takie grube, to właściwie pracy malutko, a wyglądają po ugotowaniu doprawdy imponująco.

  2. Zawsze marzyłam o takiej maszynce. Kiedyś miała taką moja babcia, która robiła na niej domowy makaron. Bardzo jej zazdrościłam, szczególnie, że w kuchni chciałam jej dorównać. Ostatnio trafiłam na bardzo dobrą maszynkę do makaronu. Piszę bardzo dobrą bo nie wszystkie takie niestety są. Kupiłam ją za około 300 zł, bardzo dobrze się trzyma, jest wysoka dzięki czemu można komfortowo pracować.

  3. Dla mnie taka maszynka do makaronu to super rozwiązanie. Pamiętam, jak taką maszynkę miała moja babcia, która co tydzień robiła makarony, wtedy jedliśmy pyszne zupy z domowym makaronem – to był SMAK! Sama kupiłabym dla siebie taką maszynkę, jednak nie mam wystarczającej ilości miejsca w kuchni, dlatego zakup musi poczekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here