środa, 12 czerwca, 2024
Home Blog Jaki mikser kuchenny wybrać?

Jaki mikser kuchenny wybrać?

by RTVAGD.net
4 komentarze
Mikser kuchenny

Osoby, których pasją jest gotowanie, Ci którzy mnóstwo czasu spędzają na przygotowywaniu ulubionych potraw doskonale wiedzą jak ważną sprawą jest dobre wyposażenie kuchni. Bez nowoczesnych sprzętów nawet najlepszy kucharz może czuć się zagubiony. Dlatego też poniżej kilka praktycznych wskazówek dotyczących tego , jak wybrać najlepszy mikser kuchenny.

Miksery inaczej nazywane są także robotami ręcznymi, to dzięki nim ciasto naleśnikowe można wyrobić w kilka chwil a ubicie piany z białek jest równie szybkie jak proste. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem takiego urządzenia to przede wszystkim musicie odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie. Do czego taki mikser ręczny będzie Wam służył najczęściej?

Jeżeli lubicie wcześniej wspomniane naleśniki to ręczny mikser będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli jednak macie bardziej precyzyjne plany na wykorzystywanie miksera to lepiej będzie wybrać wersję stacjonarną (dla lubiących świat wielofunkcyjny najlepszym rozwiązaniem będzie robot planetarny). Niemniej jednak zarówno jedne jak i drugie urządzenie powinno mieć dołączoną wygodną misę. Dzięki niej nie będziemy musieli szukać żadnych pojemników i co równie ważne nic nie będzie nam się wylewać i pryskać po całej kuchni.

Dobry mikser kuchenny to przede wszystkim moc silnika. Najlepsze są te urządzenia, które mają powyżej 400 W. Jeżeli nasz mikser ma mniejszą moc to nie będzie mógł pracować tak długo jak urządzenie z wyższą mocą. W praktyce oznacza to, że będziemy musieli robić częste przerwy w pracy. Kolejnym ważnym parametrem są obroty. Doświadczone osoby z pewnością wiedzą, że z inną prędkością ubija się pianę z białek a jeszcze z inną miksuje się warzywa. Dobry mikser powinien mieć co najmniej kilka prędkości. Bardzo przydatną funkcją jest także opcja „turbo”, która pozwala na szybkie włączenie największych obrotów.

Używając miksera ręcznego na pewno będziemy rozdrabniali czy mieszali wiele produktów żywnościowych, dlatego też ważną kwestią będzie ilość dołączonych końcówek a także sposób ich zakładania. Urządzenie musi być proste w obsłudze i jednocześnie bardzo bezpieczne. Mikser powinien mieć funkcję zabezpieczającą przed wypadnięciem końcówki czy przed przegrzaniem silnika.

Podsumowując im większa moc miksera tym lepiej dla nas i im więcej końcówek tym urządzenie będzie bardziej funkcjonalne. Kupujcie dobre miksery ręczne znanych marek, nie jest to drogie urządzenie, dlatego warto zainwestować te kilkadziesiąt złotych więcej.

Jaki mikser kuchenny wybrać? - Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w z tematu Jaki mikser kuchenny wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Zapraszamy do przejrzenia naszych i Waszych propozycji.

Ranking Jaki mikser kuchenny wybrać? Producent Cena
1MPM MMR-15MPMAktualna Cena
2Bosch CleverMixx MFQ24200BoschAktualna Cena
3Mikser ręczny Amica MDT 1016 Darmowa dostawa od 99 zł!AmicaAktualna Cena
4Bosch MFQ 3561WBoschAktualna Cena
5Sencor SHM 5408RS RóżowySencorAktualna Cena

4 komentarze

dobierajka.pl 22 grudnia 2018 - 01:55

Jaki mikser kupić? Dobry mikser nie jest tani, ale dobrze dobrany będzie odpowiednio spełniał swoją funkcję.

Reply
Kate 10 marca 2016 - 09:42

Mam mikser w Philipsa. Ostatnio musiałam kupić nowy, bo mój niestety się spalił (ale był już stary i wysłużony, dlatego mu to wybaczyłam). Teraz zdecydowałam się kupić mały mikser, z którego mogę korzystać jak nie potrzebuję dużo miksować i nie potrzebuję większej mocy. Fajny poręczny mikser powinien znaleźć się w każdej kuchni, więc warto sobie taki kupić 🙂

Reply
Tomko 19 grudnia 2015 - 14:53

Masz rację, mikser w domu musi być. Ja jestem zwolennikiem sprzętu prostego, ale porządnego. Bez sensu czasem do różnych sprzętów agd w tym mikserów dodawane jest mnóstwo różnych końcówek, dodatków, itp. Oczywiście te podstawowe być muszą, ale lepiej kosztem wyposażenia dodatkowego zakupić dobry mikser kuchenny od dobrego producenta. Takie jest moje zdanie 😛

Reply
Paulina 6 października 2014 - 22:08

Dobry mikser ręczny w kuchni jest niezbędny! Dla mnie bardzo ważne jest, aby idealnie leżał w dłoni oraz aby był solidnie wykonany. No ale z drugiej strony jak się nie używa często miksera, to można pewnie kupić sobie taki tani, bo po co drogi mikser, który użyjemy raz na 2 miesiąca 😀

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net