suszarka do warzyw owoców i grzybów
suszarka do warzyw, owoców i grzybów

Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów? - Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów? - RankingProducentCena
1.
Zelmer ZFD1005
ZelmerAktualna Cena
2.
SENCOR SFD 851GR
SENCORAktualna Cena
3.
Zelmer ZFD2350W
ZelmerAktualna Cena
4.
byZoo DH02
byZooAktualna Cena
5.
MPM MSG-10
MPMAktualna Cena

Dobra suszarka owoców, warzyw, grzybów sprawdzi się w każdej kuchni – można na niej suszyć warzywa, owoce, grzyby, ale też mięso, czy ryby – choć akurat dwa ostatnie nie cieszą się w Polsce dużą popularnością.

Aby wybrać najlepszą suszarkę do warzyw i owoców należy sprawdzić jej funkcje, moc, parametry, a także obejrzeć jakie zastosowano w niej rozwiązania techniczne.

Główna część suszarki, to sita, na których układa się warstwami przeznaczone do suszenia produkty. Ważne aby sita okrywane były szczelną pokrywą! Całość umieszczana jest na mechanizmie grzewczo-wentylacyjnym, który zwykle ustawić można na kilka trybów. Wybierając suszarkę do warzyw, owoców i grzybów zwróćcie uwagę na ilość sit – dostępne są modele posiadające od 3 do 10 sit. Zastanowicie się do czego będziecie używać suszarki, kupujcie urządzenie „na miarę” – aby jednocześnie nie marnować energii i wybrać urządzenie optymalnej wielkości, na którym bez problemu będziecie mogli umieścić potrzebną ilość produktów. Jeśli nie możecie się zdecydować na konkretną ilość sit – wybierajcie modele, które można powiększać. Do własnych potrzeb dobierzcie też średnicę sit oraz wysokość przestrzeni między nimi.

Jeśli potrzebujcie bardziej skomplikowanego modelu, jeśli wasze potrzeby wykraczają poza tradycyjne suszenie grzybów – możecie zdecydować się na suszarkę wyposażoną w specjalne pojemniki i miski, w których suszyć będzie mogli nawet zupy – tworząc dania instant, które spełnią się np. w podróży.

Jeśli chodzi o obudowę wybierajcie suszarki przezroczyste, w których w łatwy sposób można kontrolować stopień wysuszenia. Po drugie warto wybierać obudowy, które będzie można rozłożyć i umyć.

Jeśli kupujecie suszarkę do warzyw, owoców i grzybów przez Internet, nie możecie jej dokładnie obejrzeć zwróćcie też uwagę na podaną przez producenta pojemność. Standardowe, idealne do użytku domowego suszarki mają ok. 10-11 litrów. Suszarki 15 litrowe, to już naprawdę duże urządzenia.

Następna rzecz, to moc – domowe suszarki do owoców, warzyw i grzybów posiadają max. 400 W, a zaczynają się w okolicy 250 W. Jest to przedział optymalny, nie wybierajcie suszarek, których moc poza niego wykracza.

Na koniec – dodatkowe funkcje. Efektem suszenia ma być równomierne wysuszenie owoców, można to osiągnąć na różne sposoby i producenci stosują bardzo różne rozwiązania.

  • Funkcja powietrza obiegowego , czyli nawiew, dzięki któremu temperatura rozkłada się równomiernie w całym urządzeniu – bardzo tradycyjne rozwiązanie.
  • Sterowanie mikroprocesorem – efekt ten sam, bardziej zaawansowane technologia.
  • Obrotowe sita – poza gorącym strumieniem powietrza, dodatkowe zabezpieczenie przed „nie dotarciem do zakamarków”.

Warto wybierać modele posiadające termoregulator, dzięki któremu sami będziecie mogli zdecydować o szybkości suszenia. Ciekawe funkcje dostępne w suszarkach, które na pewno mogą się przydać, to termostat utrzymujący stałą temperaturę, czy timer, który będzie kontrolował czas za was. Dla bezpieczeństwa warto też zwrócić uwagę, czy suszarka do owoców, warzyw i grzybów posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów? - Ranking 2021

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów? - RankingProducentCena
1.
Zelmer ZFD1005
ZelmerAktualna Cena
2.
SENCOR SFD 851GR
SENCORAktualna Cena
3.
Zelmer ZFD2350W
ZelmerAktualna Cena
4.
byZoo DH02
byZooAktualna Cena
5.
MPM MSG-10
MPMAktualna Cena

Jaka suszarka do warzyw, owoców i grzybów? - Opinie 3 szt.

  1. Ja suszarkę potrzebowałem do suszenia grzybów, dopiero później przyszło mi do głowy, że można ją wykorzystywać do przeogromnej ilości rzeczy. Najbardziej jestem zadowolony z suszonych pomidorów, rodzynek i owoców egzotycznych. Mango w sklepie nie jest bardzo drogie, ale jakbym chciał kupić suszone – no to już grubszy dodatek. A tu suszę mango za marne grosze. W planach mam też śliwki, ale muszę wymyślić najpierw jakby je tu wstępnie uwędzić w bloku 🙂

  2. Kupiłam taką suszarkę w zeszłe wakacje. Na jesień suszyłam w niej wszystko co się da. Świeże warzywa z ogrodu aby mieć później na zimę do wielu dać czy zup, suszyłam w niej też grzyby czy owoce, na chrupki. Moim zdaniem to bardzo dobre urządzenie, sprawdzi się w każdym dobry, w którym dużo się gotuje i zwraca uwagę na to, żeby nic się nie zmarnowało. Nie żałuję wydanych pieniędzy, bo korzystałam z suszaki już kilkanaście razy od kupienia.

  3. Kiedyś miałam taką wielką suszarkę, w której babcia suszyła jabłka. U nas w domu jadło się je w dużych ilościach, bo mieliśmy kilka drzew w ogrodzie. Teraz taka suszarka do warzyw, owoców i grzybów w moim domu sprawdza się przede wszystkim do tych ostatnich. Sezon grzybowy w tym roku był bardzo obfity, więc jest co suszyć. ja wybrałam suszarkę z piętrami, bo taka jest moim zdaniem najlepsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here