Alkomat

Dobry alkomat

Alkomat

Sporadyczne spożywanie alkoholu na przykład z jakiejś konkretnej okazji to jeszcze nic złego. Z pewnością każdemu z nas niejednokrotnie zdarzyło się uczcić swój sukces lampką wina czy dobrym koniakiem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że niektórzy z nas po takim głębszym kielichu śmiało siadają za kierownicę. Nie muszę chyba przytaczać żadnych statystyk, żeby wyjaśnić, że takie zachowanie to śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze. W tym czy innym przypadku, aby być pewnym, że możemy prowadzić samochód, warto zaopatrzyć się dobry alkomat.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że możesz prowadzić auto to skorzystaj z prostego i w pełni legalnego sposobu. Kup sobie alkomat i zawsze miej pod kontrolą swoje działania. Takie alkotesty są naprawdę bardzo funkcjonalnymi urządzeniami. Można z nich korzystać nie tylko wtedy gdy siadamy za kierownicę, ale także wtedy gdy zwyczajnie chcemy sprawdzić swój stan upojenia alkoholowego. Niektórzy z Was pewnie uważają, że taki zakup to zbędny wydatek. Żeby zbadać się alkomatem wystarczy udać się na komisariat i gotowe. Otóż nie zawsze jest to takie proste, a jeśli będziemy posiadali własny, dobry alkomat to badanie będzie szybkie i miarodajne.

A zatem jaki alkomat kupić?

Wbrew pozorom wybór alkomatów jest bardzo duży. Mamy do czynienia z profesjonalnymi urządzeniami z najwyższej półki, ale możemy wybrać także sprzęt do domowego użytku. Alkomaty mają zazwyczaj niewielkie rozmiary i mieszą się w jednej dłoni. Jest to bardzo praktyczne bo można je przechowywać zarówno w damskiej torebce, w kieszeni spodni czy też w schowku samochodowym. Jeżeli ktoś z Was po raz pierwszy ma styczność z takim sprzętem to powinien wiedzieć, że alkomat wymaga odpowiedniej kalibracji. W zależności od wybranego urządzenia taka kalibracja będzie musiała być wykonywana po upływie sześciu lub dwunastu miesięcy, albo po wykonaniu określonej liczby pomiarów. Ze względu na dokładniejsze pomiary i na możliwość dłuższej eksploatacji wybieraj alkomaty z elektrochemicznym sensorem. Zwracaj także uwagę na czas pomiaru, na możliwość wymiany czujnika wdechu i ustników, oraz na sygnalizację dźwiękową. Przydatne są także te alkomaty, które mają funkcję zapamiętywania wyników, które posiadają czytelne wyświetlacze LCD i które za pomocą kabla USB można podłączyć do komputera.

Najlepszym wyborem wydaje się być lekki alkomat, zasilany dwoma małymi bateriami i z kalibracją dopiero po dokonaniu 500 pomiarów. A w tym jaki alkomat kupić, powinien pomóc poniższy ranking alkomatów.

Alkomat - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Alkomat. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Alkomat Producent Cena
1SENTECH DA-3000SENTECHAktualna Cena
2Sentech AlcoBlow 105-043SentechAktualna Cena
3OVERMAX AD-02OVERMAXAktualna Cena
4Alcofind AF-35AlcofindAktualna Cena
5CLATRONIC AT 3605CLATRONICAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaki alkomat
 • jaki alkomat kupić
 • najlepszy alkomat
 • dobry alkomat
 • ranking alkomatów

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Alkomat - Opinie i komentarze

 1. rtvagd.net
  Andrzej 13 listopada 2013 at 11:52

  Bardzo przydatne urządzanie 🙂 Ale tak około 200 zł trzeba wydać, żeby mieć z niego pożytek i być w miarę pewnym pomiarów.

 2. rtvagd.net
  Wojtek 10 marca 2016 at 08:55

  Zawsze wydawało mi się, że alkomat jest mi potrzebny.. Niedawno dostałem go jednak na urodziny (mam nadzieję, że to żadna sugestia) i jestem zadowolony i zaskoczony. Urządzenie jest małe, bardzo poręczne, mieści się bez problemu w samochodzie. Ja mam droższy alkomat i działa naprawdę rewelacyjnie. Wydaje mi się, że jest to bardzo dokładne urządzenie.

 3. rtvagd.net
  Adam 22 marca 2016 at 11:52

  Z Santechami to z moich doświadczeń (dokładność pomiaru) bywa różnie. Mnie wystarczy jednorazówka, ale znajomi testują od pół roku Alkohita x50 i na razie nie żalą się na niedokładności. Zresztą, sam na imprezie więcej osób było chętnych na testowanie. W takim przypadku, jak pisze autor, sporadycznego sięgnięcia po kieliszek czy lampkę wina to jednorazówka powinna wystarczyć. No ale wolna wola.

 4. rtvagd.net
  Kamil 14 maja 2016 at 17:15

  Witam,
  Wczoraj byłem na imprezie i kolega dostał na prezent alkomat PROMILER AL-8000 sprawdzaliśmy wiele razy i wyniki były za każdym razem powtarzalne średnio schodziło 0,15 promila na godzinę. Nie wiem gdzie go kupił z tyłu była naklejka z telefonem 570 140 570

 5. rtvagd.net
  Grzesiek 22 czerwca 2016 at 19:09

  Polecam sklep PROMILER, obsługa na mega poziomie satysfakcja gwarantowana, bez żartów ;-)))) Tak na serio oni tam mają mało alkomatów bo sprzedają wyłącznie alkomaty Promiler ale nie ilość ważna tylko jakość. Polecam

 6. rtvagd.net
  Damian 11 października 2016 at 17:46

  A gdzie kupowaliście swój alkomat? Bo ja na stronie alkomaty.net.pl i jestem bardzo zadowolony, polecam.

 7. rtvagd.net
  Piterson 13 września 2017 at 11:24

  Nie ma co patrzeć na rankingi. Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu gdzie sprzedają i serwisują alkomaty tam fachowcy dobiorą alkomat do potrzeb. Osobiście jestem mega zadowolony ze sklepu w Warszawie na Ursynowie.

 8. rtvagd.net
  koko 29 września 2017 at 11:49

  Ja polecam Da-8500E dla mnie najlepszy alkomat, elektrochemiczny i w sumie ma ponad 90% skuteczności wskazanego wyniku ( taką informację uzyskałam w dziale sprzedaży). Ja i tak każdemu polecam sklep w Gdyni – dodatkowo dają pierwszą kalibrację gratis wiec te pare zloty do przodu w kieszeni :)))

 9. rtvagd.net
  Zbychu-wa 9 października 2017 at 13:33

  Ja miałem dylemat, który alkomat kupić. Dobre opinie maja te 2 modele Promiler AL8000 i PRO-X-5.

 10. rtvagd.net
  Olek 19 kwietnia 2018 at 18:39

  Ja kupiłem a stronie wasserman w bardzo atrakcyjnej cenie. Do domu nadaje się wspaniale. Mały, kompaktowy. Używam go już długo i póki co kalibracja w ogóle nie jest potrzeba:)

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *