Chusteczki do suszarki
Chusteczki do suszarki

Co prawda suszarki kondensacyjne są w naszym kraju jeszcze niezbyt popularne, jednakże z pewnością w miarę upływu czasu coraz więcej pań domu będzie chciało nabyć taki sprzęt ze względu na jego liczne atuty. Przede wszystkim dzięki suszarce bębnowej pranie o każdej porze roku może być od razu przyjemnie suche. Ponadto może również pięknie i długo pachnieć, jeżeli wykorzystamy specjalne chusteczki do suszarki. Czy to ich jedyna rola?

Do czego służą chusteczki do suszarki i w jaki sposób się ich używa?

Ich główną rolą jest zapobieganie elektryzowaniu się ubrań. Pokryte one są specjalnym preparatem zawierającym zmiękczacz kationowy z dodatnim ładunkiem elektrycznym. Podczas prania ładunek ten uwalnia się i powoduje że ubrania nie przylegają do siebie, ale także nie gniotą. To znacznie ułatwia późniejsze prasowanie. Nie trzeba także znosić nieprzyjemnych odczuć z noszenia naelektryzowanych rzeczy, które “kopią prądem”. Kolejną funkcją chusteczek do suszarki jest nadanie praniu pięknego zapachu.

Jak używać chusteczek? Wystarczy jedną wrzucić do bębna suszarki razem z praniem. Są one jednorazowe, więc po zakończeniu programu suszenia, po prostu się je wyrzuca.

Gdzie kupić dobre chusteczki do suszarek?

Ze względu na to, że jeszcze niewiele Polek i Polaków używa suszarek do prania, chusteczki do suszarek nie są dostępne w każdym sklepie. Najlepsze są te importowane z USA czy Niemiec, więc warto szukać ich w sklepach z chemią niemiecką czy też ze Stanów Zjednoczonych. W miastach, w których funkcjonują bazary, również bardzo często można spotkać na nich stoiska za zagranicznymi produktami chemicznymi. Najczęściej chusteczki do suszarki są także dostępne w drogeriach pochodzenia zagranicznego, takich jak Rossmann. W internecie także istnieje wiele drogerii oferujących produkty z USA czy Niemiec. Tam chusteczki do suszarki można kupić w naprawdę dobrej cenie. Produkt występuje w opakowaniach od 25 aż do nawet 250 sztuk, więc każdy może znaleźć chusteczki dopasowane do własnych potrzeb jeżeli chodzi o wielkość opakowania.

Jakie zapachy chusteczek do suszarki można spotkać na rynku?

Dobre chusteczki do suszarki spowodują, że dzięki właściwościom antystatycznym, pranie nie będzie się elektryzować, ale zyska także piękny zapach. Do wyboru mamy wiele różnorodnych aromatów, które można dopasować do indywidualnych preferencji. Najczęściej spotykane zapachowe chusteczki do suszarki:

  • lawenda
  • świeże pranie
  • cytrusy
  • wiosenne kwiaty
  • męski

Większość typów chusteczek do suszarek to produkty suche, jednakże w sklepach można spotkać również chusteczki mokre, które mają takie samo działanie.

Warto dodać, że przy zastosowaniu płynu do płukania oraz następnie chusteczki zapachowej do suszarki, właściwości tych produktów w pewnym stopniu znoszą się wzajemnie i pranie nie będzie pachniało tak, jak chusteczki.

Chusteczki zmiękczające do suszarek

Odrębną grupą produktów są zmiękczające zapachowe chusteczki do suszarek. Mają one działanie podobne do płynu do płukania i można je wykorzystać zamiast niego, tyle że wrzucając nie do pralki, a do suszarki. Takie chusteczki produkuje między innymi jedna wiodących marek sprzętu AGD i można je zakupić w sklepach stacjonarnych lub internetowych z takim właśnie sprzętem. Ułatwiają one prasowanie i nadają się do każdego typu tkanin oraz każdego rodzaju suszarki kondensacyjnej.

Czy chusteczki do suszarek do konieczny zakup?

Jeżeli nie zwracamy zbytniej uwagi na to, czy pranie ma świeży lub intensywny zapach albo w domu mieszkają alergicy, którzy nie mogą mieć kontaktu z mocnymi aromatami, to oczywiście zakup chusteczek nie jest koniecznością lub nawet nie jest wskazany. Podobnie jeżeli domownicy noszą ubrania z tkanin, które się nie elektryzują. Tak naprawdę dopiero niewielki odsetek Polaków ma szansę zapoznać się z działaniem tych produktów ze względu na niewielką popularność i wciąż wysoką cenę suszarek bębnowych w naszym kraju. Jeżeli jednak zależy nam na pachnącym praniu nawet kilkanaście dni po wysuszeniu oraz przeszkadza nam jego elektryzowanie się, a także oczywiście używamy suszarki kondensacyjnej, to zdecydowanie warto zainwestować w taki zakup, nawet na próbę. najmniejsze opakowanie chusteczek nie kosztuje więcej niż 10 zł. W drogeriach i sklepach internetowych są również ciekawe i bardzo korzystne promocje na produkty z zakresu chemii domowej.

Artykuł dotyczy:

  • chusteczki do suszarki

Jakie chusteczki do suszarki wybrać? - Opinie 5 szt.

  1. Pierwszy raz widzę takie chusteczki. Widziałam te, które łapią barwnik i dzięki temu nie brudzą i nie farbują się ubrania ale takich do suszarki nie widziałam! Fajnie, że coś takiego jest, bo niekiedy ubrania z suszarki wychodzą bardzo suche, czego nie lubię i nie akceptuję. Teraz będę wiedziała jakie chusteczki do suszarki mam wybierać i z jakimi chodzić suszyć ubrania. Człowiek ciągle się uczy czegoś nowego!

  2. Dla mnie jest to najlepszy produkt jaki miałam do tej pory. Nie muszę się już o nic martwić. Używam dobrych chusteczek do suszarki i takich samych do pralki. Nie miałam jeszcze przypadku, że coś poszło nie tak i że nie zadziałały. Takie chusteczki działają cuda i rzeczywiście zasługują na uznanie. Cieszę się, że wspominacie tutaj też o takich, małych produktach, które są w domu potrzebne, bo się przydają. Lubię takie użyteczne gadżety, z których mogę skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here