Depilator
Jaki depilator wybrać?

Jaki depilator kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki depilator kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki depilator kupić? - Ranking Producent Cena
1.
Braun IPL PL5117
blankAktualna Cena
2.
Braun IPL PL3132
blankAktualna Cena
3.
Braun Silk-épil 9 9-710
blankAktualna Cena
4.
Philips Lumea Advanced BRI921/00
blankAktualna Cena
5.
Esperanza Aruba Fioletowy (EBG003V)
blankAktualna Cena

Depilacja nie jest najprzyjemniejszą czynnością, jednak producenci oferują coraz bardziej zaawansowane urządzenia, wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, które czynią ten zabieg znacznie mniej bolesnym. Jak wybrać najlepszy depilator?

Współcześnie depilacja wcale nie musi wiązać się z nieprzyjemnym bólem. Do wyboru mamy całą gamę różnorodnych sprzętów, które umożliwiają szybkie i skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia, a nieprzyjemne doznania są zminimalizowane. Jaki depilator wybrać, aby cieszyć się gładką skórą bez bólu? Spieszymy z pomocą. Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach.

Depilator czy golarka?

W pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie, czego od tego urządzenia oczekujemy. Najczęstszym dylematem kobiet jest wybór pomiędzy golarką a depilatorem. Warto zatem poznać różnice pomiędzy tymi dwoma sprzętami.

Golarka elektryczna dokładnie i równomiernie przycina włoski tuż nad powierzchnią skóry. W ofercie znajdziemy golarki elektryczne z różnymi nakładkami, umożliwiające usuwanie owłosienia z różnych partii ciała. Golarka elektryczna jest dokładna, bezpieczna i posłuży nam znacznie dłużej niż maszynka jednorazowa.

Depilator usuwa włoski wraz z cebulkami, dlatego efekt „golenia” jest znacznie dłuższy (nawet do 3 tygodni). Urządzenie to wyposażone jest w pęsety lub obrotowe dyski. Usuwanie owłosienia za pomocą depilatora trwa dłużej niż golenie przy pomocy golarki elektrycznej, ale i efekty są trwalsze. Wyrywanie włosków depilatorem nie jest najprzyjemniejsze, jednak widoczne, trwałe efekty rekompensują te nieprzyjemne doznania. Poza tym, w ofercie znajdziemy depilatory wyposażone w rozmaite nakładki (łagodzące, chłodzące czy masujące), które dodatkowo minimalizują te bolesne odczucia. Dobry depilator pozwoli zapomnieć o częstym goleniu. Warto dodać, że po depilator najlepiej sięgać po kąpieli.

Rodzaje depilatorów

Przed zakupem odpowiedniego urządzenia warto zapoznać się z ofertą. Jeśli zastanawiasz się, jaki depilator kupić, dowiedz się, jakie modele masz do wyboru.

 • Depilator klasyczny – to urządzenie, które posiada głowicę zbudowaną z pęset lub dysków. Podczas pracy głowica depilatora obraca się i wówczas pęsety/dyski otwierają się i zamykają, chwytając włoski.
 • Depilator laserowy – to urządzenie emitujące pojedynczą wiązkę światła, która ma określoną długość fali. Brodawka (część włosa odpowiedzialna za jego wzrost) wchłania powstałą energię. W efekcie temperatura w miejscu działania lasera błyskawicznie rośnie, a brodawka zostaje uszkodzona lub trwale zniszczona. Więcej przeczytasz w osobnym artykule: depilator laserowy.
 • Depilator IPL – to urządzenie wyposażone w lampę, która emituje światło (fale o różnej długości). Podczas naświetlania konkretnego obszaru ciała fale wchłaniane są przez cebulki włosów, czego efektem jest ich uszkodzenie. Wzrost włosa zostaje zahamowany.
 • Depilator z elektrolizą – wykorzystuje prąd elektryczny do depilacji. To bezpieczne urządzenie. Energia jest niewielka, ale skutecznie niszczy mieszki włosowe. Końcówka depilatora z elektrolizą przypomina igłę. Podczas zabiegu najczęściej delikatnie nakłuwa się skórę, ale na niewielką głębokość, więc nie jest to bolesne. Specjaliści uważają, że depilacja za pomocą elektrolizy jest skuteczniejsza od laserowego zabiegu. Potrzeba jednak kilku serii, aby trwale pozbyć się owłosienia.

Depilator z głowicą z pęset czy depilator z głowicą z dysków?

W tym tekście skupimy się na najbardziej powszechnym rodzaju depilatorów, mianowicie na urządzeniach klasycznych. Jak już wspomnieliśmy, w ofercie znajdziemy depilator z głowicą z pęset oraz depilator z głowicą z dysków. Czym się różnią?

Depilator z głowicą z pęset sprawdzi się szczególnie w przypadku niewielkich, rzadszych włosków. Pęsety rozmieszczone są w dość dużych odległościach od siebie, dlatego mogą nie poradzić sobie z gęstym owłosieniem. W ofercie znajdziemy depilatory z głowicą od 18 do 40 pęset. Im ich więcej, tym depilacja jest skuteczniejsza, a także szybsza. Warto jednak dostosować ten wybór do własnych potrzeb. Jeśli na przykład masz wrażliwą skórę i rzadkie włoski, możesz spokojnie wybrać depilator z mniejszą liczbą pęset.

Depilator z głowicą z dysków potrafi chwycić więcej włosków jednocześnie niż depilator z pęsetami. To sprawia, że jest szybszy i dokładniejszy. Tego rodzaju urządzenia polecane są szczególnie kobietom, które mają gęste owłosienie. Na rynku spotkamy depilatory wyposażone w dyski ceramiczne oraz dyski metalowe. Te pierwsze są bezpieczniejsze i delikatniejsze dla skóry (często są hipoalergiczne), drugie mogą wywoływać alergie oraz podrażnienia na delikatnej skórze. W ofercie znajdziemy również depilatory z dyskami pokrytymi warstwą srebra – delikatne i łagodne dla skóry. Depilator może posiadać od 21 do 48 dysków.

Jaki depilator kupić?

Dobry depilator powinien spełniać kilka funkcji. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

 • Regulacja prędkości – to bardzo ważna kwestia. Dobry depilator powinien umożliwiać dostosowanie prędkości depilacji do rodzaju włosków oraz do wrażliwości na ból. Szybkie obroty gwarantują dokładną, ale bardziej bolesną depilację. Wolniejsze sprawdzą się w delikatnych partiach ciała. Zdecydowana większość dostępnych na rynku modeli posiada 2 stopnie prędkości. Znajdziemy również w ofercie depilatory bez przełącznika prędkości. Warto jednak wybrać urządzenie oferujące taką możliwość.
 • Rodzaj zasilania – do wyboru mamy trzy rodzaje depilatorów: zasilane sieciowo, zasilane akumulatorowo oraz zasilane sieciowo i akumulatorowo. Należy dopasować ten wybór do indywidualnych potrzeb. Jeśli depilatora będziesz używać w domu i masz wygodny dostęp do gniazdka, lepiej wybierz urządzenie oferujące możliwość zasilania sieciowego. Zasilanie akumulatorowe sprawdzi się szczególnie w podróży. Najbardziej optymalną opcją wydaje się depilator z możliwością zasilania zarówno sieciowego, jak i akumulatorowego. Jeśli jednak decydujesz się na model zasilany wyłącznie akumulatorowo, koniecznie sprawdź czas pracy baterii. Najlepiej, aby wynosił minimum 30-40 minut.
 • Obudowa – najlepiej, aby obudowa depilatora była ergonomiczna. Jeśli wybierzemy urządzenie dobrze dopasowane do kształtu dłoni, depilacja będzie bardziej komfortowa i znacznie łatwiejsza.

W ofercie znajdziemy depilatory w cenie już od 50 do 100 złotych. Droższe modele potrafią kosztować nawet 400-700 złotych.

Depilator – dodatkowe funkcje

Nowoczesne urządzenia oferują szereg dodatkowych funkcji. Jeśli interesuje Cię najlepszy depilator, dokładnie sprawdź, co oferuje wybrany przez Ciebie model. Czego możesz się spodziewać i na co warto zwrócić uwagę?

 • Depilator z ruchomą głowicą – ta opcja zapewni dokładniejsze usuwanie włosków. Ruchoma głowica idealnie dopasuje się do kształtu ciała i chwyci każdy włosek.
 • Depilator z funkcją podnoszenia włosków – specjalny mechanizm unosi włoski przed usunięciem, co znacznie ułatwia zabieg.
 • Depilator z funkcją podświetlenia – urządzenie oświetla depilowaną partię ciała. To sprawia, że zabieg jest dokładniejszy i łatwiejszy.
 • Depilator z nawiewem powietrza – podobnie jak nasadka chłodząca, chłodzi skórę, dzięki czemu ból jest zminimalizowany.
 • Depilator z funkcją „silence” – sprawia, że urządzenie pracuje znacznie ciszej, co podnosi komfort zabiegu.
 • Depilator z funkcją depilacji na mokro – depilacja na mokro jest mniej bolesna. Można jednocześnie chłodzić nogi (czy inne partie ciała) zimną wodą i usuwać włoski. Tego typu urządzenia mają wodoodporną obudowę, co ułatwia również ich czyszczenie. Po użyciu wystarczy opłukać depilator pod bieżącą wodą.

Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych urządzeń, oferujących szereg dodatkowych funkcji. Tego rodzaju modele są droższe od standardowych. Niewątpliwie, warto wybrać depilator z opcjami, z których rzeczywiście będziemy korzystać.

Depilator – dodatkowe wyposażenie

Dobry depilator wyposażony jest w rozmaite nasadki. Do najczęściej spotykanych zaliczymy:

 • Depilator z nasadką masującą – nasadka masująca delikatnie masuje skórę i przygotowuje ją do depilacji. Może być również stosowana po zabiegu. Niektóre urządzenia wyposażone są w specjalne rolki masujące, które masują skórę podczas depilacji. Najnowsze modele zamiast rolek masujących oferują masaż ultradźwiękowy.
 • Depilator z nasadką golącą – to wygodna opcja. W zależności od potrzeb możemy wykorzystać urządzenie jako depilator lub jako golarkę.
 • Depilator z nasadką do miejsc intymnych – specjalna nasadka osłania część pęset, dzięki czemu usuwanie włosków z wrażliwych partii ciała jest mniej bolesne.
 • Depilator z nasadką chłodzącą – nasadka ta chłodzi skórę i sprawia, że zabieg jest mniej bolesny. Część modeli posiada w zestawie specjalną chłodzącą rękawicę.
 • Depilator z nasadką do peelingu – nasadkę do peelingu stosuje się zazwyczaj po depilacji, by zapobiec nieprzyjemnemu wrastaniu włosków w skórę. Wybrane modele zamiast specjalnej nasadki mają w zestawie rękawicę do peelingu
 • Minidepilator – ma znacznie mniejsze rozmiary niż standardowe urządzenie, dzięki czemu można nim łatwiej manewrować. Tego rodzaju depilator posiada zazwyczaj specjalną nasadkę do bezpiecznej i delikatnej depilacji wrażliwych miejsc.

Wybór urządzeń do usuwania zbędnego owłosienia jest bardzo duży. Warto przed zakupem dobrze przeanalizować dostępną ofertę, aby wybrać najlepszy depilator dla nas, który będzie nam służył przez długi czas.

Jaki depilator kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki depilator kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki depilator kupić? - Ranking Producent Cena
1.
Braun IPL PL5117
blankAktualna Cena
2.
Braun IPL PL3132
blankAktualna Cena
3.
Braun Silk-épil 9 9-710
blankAktualna Cena
4.
Philips Lumea Advanced BRI921/00
blankAktualna Cena
5.
Esperanza Aruba Fioletowy (EBG003V)
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • najlepszy depilator
 • dobry depilator
 • yhs-ddc_bd
 • ranking depilatorów
 • depilatory ranking

Jaki depilator kupić? - Opinie 2 szt.

 1. Najlepiej kupić w zestawie moim zdaniem, czyli na przykład jak ma model Braun LS5560. Słyszałam też że dziewczyny sobie chwalą Philips;a, ale ja mam model Braun i nie narzekam 😉

  Pozdr.

 2. Się zastanawiam czy nie wydać trochę więcej kasy i kupić depilator laserowy, który ostatnio chyba zrobił się bardzo popularny. Ale nie jestem pewna czy do będzie dobry depilator dla mnie, czy się sprawdzi i czy nie będą to pieniądze źle wydane…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here