Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym
Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym

Ekspres do kawy z młynkiem to wielofunkcyjne urządzenie, za pomocą którego możemy zarówno zmielić kawę w ziarnach, jak i przygotować aromatyczny napój kawowy. Wśród ekspresów do kawy z młynkiem znaleźć można urządzenia wyposażone w dwa rodzaje młynka do mielenia kawy ziarnistej: młynek stalowy i ceramiczny. Który z nich warto wybrać i na co zwracać uwagę przy zakupie ekspresu?

Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem – nie tylko do klasycznego espresso!

Ciśnieniowe ekspresy do kawy z młynkiem to wielofunkcyjne i nowoczesne urządzenia, za pomocą których praktycznie bez żadnego wysiłku każdemu z nas uda się przygotować domową kawę, której nie powstydziłby się nawet najlepszy włoski barista. Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem możemy używać zarówno z kawą już zmieloną, jak i jej odpowiednikiem w ziarnach. Ta druga opcja pozwala na uzyskanie najbardziej aromatycznego napoju, gdyż ziarna są mielone bezpośrednio przed przyrządzeniem napoju.

Ekspres do kawy ciśnieniowy pozwala nam przygotować w kilka chwil klasyczne espresso, caffé latte, kremowe cappuccino i wiele innych napojów na bazie kawy oraz mleka. Niektóre modele umożliwiają dodatkowo zagotowanie wody na herbatę, a także samo spienienie mleka, które następnie możemy wykorzystać do przygotowania słodkiego kakao lub gorącej czekolady dla dzieci. Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem to idealny wybór dla osób, które chcą w domowym zaciszu cieszyć się znakomitym smakiem i aromatem kawy oraz poświęcić minimum wysiłku do jej przygotowania.

Ekspresy do kawy z młynkiem ceramicznym czy stalowym?

Aktualnie do wyboru mamy wiele modeli ekspresów z młynkiem. Ekspresy ciśnieniowe pozwalają na uzyskanie w kilka chwil aromatycznego i smacznego napoju kawowego. Jako że jest to dość kosztowny w zakupie sprzęt, jego wybór powinien być dobrze przemyślany.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanego w urządzeniu młynka do kawy. Nowoczesne ekspresy do kawy mogą być wyposażone w młynek stalowy lub ceramiczny. Zdecydowanie najlepszym wyborem są urządzenia z młynkiem ceramicznym, który jest trwalszy oraz wydajniejszy. Inną istotną zaletą, którą młynek ceramiczny góruje nad młynkami stalowymi, jest cichsza praca, którą docenią zwłaszcza osoby kochające poranny spokój i ciszę.

Inne ważne cechy dobrego ekspresu z młynkiem

Kolejnym istotnym elementem jest ciśnienie wytwarzane przez urządzenie. Tutaj prym zdecydowanie wiodą ciśnieniowe ekspresy do kawy z młynkiem Siemens, które mogą pochwalić się ciśnieniem sięgającym aż 19 Bar. Należą do nich modele Siemens EQ.9.

Jeśli natomiast szczególnie lubujemy się w napojach na bazie kawy i mleka warto wybrać urządzenie wyposażone w zintegrowany dzbanek do spieniania mleka. Dzięki jego obecności za pomocą jednego przycisku wygodnie przygotujemy takie napoje, jak cappuccino, caffé latte czy gorącą czekoladę.

Wybierając ekspres z młynkiem warto zwrócić także uwagę na liczbę automatycznych programów. Dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem powinien bowiem oferować wszystkie najpopularniejsze rodzaje kawy, które przygotujemy za pomocą jednego przycisku. Istotną funkcją jest także możliwość dostosowania ilości napoju do rozmiarów filiżanki. Wszystkie te możliwości oferuje każdy ekspres z młynkiem Siemens z serii EQ.9.

Ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym - Opinie 1 Opinia

  1. Odkąd zacząłem interesować się robieniem kawy i robię ją samodzielnie w domu, kupiłem nowy ekspres. Prawdą jest, że ekspres do kawy z młynkiem ceramicznym to najlepszy sprzęt jaki może być. Jeżeli chodzi o młynek ceramiczny to sprawia on, że nie tylko jakość kawy jest lepsza, ale również można spodziewać się zdecydowanie lepszej wytrzymałości i taki ekspres jest w stanie wytrzymać powyżej 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here