ekspres przelewowy do kawy
Ekspres przelewowy Philips

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Bosch CompactClass TKA3A033
blankAktualna Cena
2.
Electrolux EKF3700
blankAktualna Cena
3.
Melitta AromaFresh RWT 1021-04
blankAktualna Cena
4.
Ariete Vintage Collection 1342/04
blankAktualna Cena
5.
Philips Daily Collection HD7459/20
blankAktualna Cena

Ekspres przelewowy to urządzenie, które jest niezastąpione w kuchni kawosza. Dzięki niemu można uzyskać kawę o znacznie lepszym smaku, niż zaparzając ją „po turecku” lub wykorzystując kawę rozpuszczalną. Ekspresy przelewowe dobiera się w zależności od tego, jak dużo osób w domu pije kawę. Jeśli jest to tylko jedna lub dwie osoby, wystarczy niewielki model, natomiast na większe okazje, warto zaopatrzyć się w ekspres przelewowy o większej pojemności dzbanka.

Dobry ekspres przelewowy do kawy – jaka moc?

Moc ekspresu przelewowego wpływa na to, jak długo będzie trwało przygotowanie dzbanka kawy. Niewielka moc nie jest problemem wtedy, gdy z ekspresu korzysta jedna czy dwie osoby, ale zaparzanie większej ilości kawy na przykład w biurze może trwać zbyt długo. Moc dobrego ekspresu przelewowego to zwykle od 1000 W do 1300 W. Przydatną opcją w ekspresie jest możliwość wyboru tego, jak dużo kawy chcemy przygotować – ustala się to za pomocą pokrętła.

Jak działa ekspres przelewowy do kawy?

Działanie urządzenia jest bardzo proste – każdy ekspres przelewowy posiada zbiornik na wodę, która jest podgrzewana do idealnej temperatury 96 stopni, a następnie przepuszczana przez zmieloną kawę.

Aby pozbyć się fusów, zmielona kawa jest umieszczana na filtrze, który może być stały lub wymienny. W tym drugim rozwiązaniu, dodatkowym kosztem użytkowania ekspresu, jest zakup filtrów.

Następnie kawa spływa do naczynia – może być to zarówno jeden kubek, jak i więcej, w zależności od budowy urządzenia. W ekspresie z filtrem wymiennym, wsypujemy zmieloną kawę bezpośrednio do papierowego stożka.

O wiele lepszym rozwiązaniem są ekspresy do kawy z filtrem stałym, które czyści się raz na jakiś czas. Nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jednocześnie filtra stałego i jednorazowego, co zagwarantuje najwyższą jakość i higienę.

Większe modele od razu przelewają kawę do dużego, podgrzewanego dzbanka, co pozwala na utrzymanie jej temperatury. Pamiętaj, że im dłużej kawa będzie podgrzewana, tym gorszy będzie jej smak.

Ekspres przelewowy z młynkiem

Jeżeli sam ekspres przelewowy do kawy to za mało, by rozkoszować się jej aromatem i macie potrzebę zapatrzenia świeżo zmielonej kawy, to można zainwestować w ekspres przelewowy z młynkiem. Oczywiście młynek do kawy można posiadać również jako oddzielne urządzenie w kuchni.

Jeżeli ekspres przelewowy posiada wbudowany młynek, to wystarczy do podajnika wsypać ziarna kawy i włączyć odpowiedni program. Następnie ekspres mieli kawę na odpowiednią grubość (w zależności od rodzaju naparu) i usuwa fusy do podajnika.

Ranking ekspresów przelewowych z młynkiem

Ekspres przelewowy z młynkiem
Ekspres przelewowy z młynkiem Melitta AromaFresh RWT 1021-04
➾Szczegóły TOP1: Melitta AromaFresh RWT 1021-04

Inne opcje w dobrym ekspresie przelewowym

Przydatną opcją w ekspresie przelewowym jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, lampka kontrolna i wyłączanie ekspresu po skończeniu parzenia. Dzięki temu jego użytkowanie jest znacznie łatwiejsze. Niektóre modele posiadają mniej lub bardziej zaawansowany programator, umożliwiający przygotowanie odpowiedniego rodzaju kawy i wybranie jej mocy.

Większość osób przed zakupem nie zwraca uwagi na to, jak często trzeba będzie konserwować ekspres przelewowy. Przykładowo – jeśli wybierz do dużego biura mały model, co kilka zaparzeń kawy, trzeba będzie dolewać do niego wody, dosypywać kawy i czyścić tackę. Urządzenie musi być dostosowane do tego, jak często masz zamiar parzyć kawę.

Oprócz filtrów i kawy, do ekspresu należy dokupić specjalny środek do usuwania kamienia. Gdy ekspres używany jest bardzo często, odkłada się w nim nalot, mogący doprowadzić do zepsucia.

Nowoczesne modele posiadają opcję czyszczenia za pomocą wybrania odpowiedniego trybu. Pozwala to na znacznie prostsze i szybsze doprowadzenie ekspresu do idealnego stanu, niż rozbieranie go i czyszczenie ręczne.

Przydaje się także opcja podgrzewania filiżanek za pomocą pary lub prądu, dzięki czemu, pianka na kawie utrzyma się jeszcze dłużej. Ekspres powinien mieć także opcję spieniania mleka, dzięki któremu można zaparzyć takie odmiany kawy, jak cappuccino czy latte macchiato.

Wszystko zależy oczywiście od Twoich upodobań odnośnie do smaku i aromatu kawy. Jeśli chcesz wybrać najlepszy ekspres przelewowy do kawy, nie kieruj się ceną – tanie modele, na przykład te na kapsułki, są bardzo drogie w użytkowaniu. Kawa ziarnista wysokiej jakości jest znacznie tańsza i często można dostać ją w promocji w dużych sklepach.

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać?
Ranking
Producent Cena
1.
Bosch CompactClass TKA3A033
blankAktualna Cena
2.
Electrolux EKF3700
blankAktualna Cena
3.
Melitta AromaFresh RWT 1021-04
blankAktualna Cena
4.
Ariete Vintage Collection 1342/04
blankAktualna Cena
5.
Philips Daily Collection HD7459/20
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • ekspresy przelewowe do kawy ranking

Jaki ekspres przelewowy do kawy wybrać? - Opinie 3 szt.

  1. Zawsze chciałam dobry ekspres przelewowy, ale w moim domu nie pije się zbyt dużo kawy, dlatego zawsze było coś ważniejszego do kupienia. Ostatnio byłam w sklepie i znalazłam przez przypadek naprawdę super ekspres przelewowy. Kupiłam. W końcu mam pyszną kawę 🙂

  2. Nie jestem jakimś przesadnym kawoszem ani miłośnikiem kawy, ale muszę powiedzieć, że mając taki ekspres przelewowy jestem szczęśliwa! Kupiłam go niedawno, z Philipsa i jestem bardzo zadowolona. Jakość i smak kawy zdecydowanie inni, goście też są zachwyceni bo kawa smakuje pysznie. Nie zajmuje dużo miejsca, jest prosty w obsłudze.. Myślę, że warto sobie taki ekspres kupić 🙂

  3. W przypadku ekspresu do domu gdzie pije się kawę, to wydaje mi się, że właśnie ekspres przelewowy do kawy będzie najlepszym rozwiązaniem. Przelewowa kawa jest bardzo dobra, jeżeli oczywiście wybierze się dobrej jakości ziarno. Takie ekspresy nie są drogie, a jakość kawy bardzo dobra! Od razu można wyczuć różnicę, jaka jest w takiej kawie zaparzonej w ekspresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here