Termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy

Termometr bezdotykowy

Podwyższona temperatura ciała to sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś złego. Nigdy nie wolno nam lekceważyć takich znaków a dobry termometr bezdotykowy szybko pozwoli nam rozpoznać pierwsze symptomy. Jeżeli chodzi o osoby dorosłe to one same najczęściej są w stanie zdiagnozować gorsze samopoczucie, a w konsekwencji łatwiej domyślają się przyczyny takiego stanu. Natomiast małe dziecko nie powie nam, że dzieje się coś niepokojącego i to my rodzice musimy wychwycić każdy odmienny stan. Gorączka to wyraźny znak zbliżającej się infekcji wirusowej, ale w przypadku dzieci podwyższona temperatura może być także objawem ząbkowania i przyczyną wielu innych dolegliwości.

Dobry termometr bezdotykowy powinien znaleźć się w każdej domowej apteczce, dzięki niemu można szybko potwierdzić swoje objawy i zacząć dalszą diagnostykę.

Zdecydowanie naszego zainteresowania warte są elektroniczne termometry bezdotykowe. Jest to nowoczesna technologia, która sprawia, że zwykły termometr może spełniać kilka funkcji. Termometry bezdotykowe nie są tak tanie jak popularne kiedyś termometry rtęciowe, ale warto zdecydowanie warto się w taki sprzęt zaopatrzyć. Ich główną zaletą jest dokonywanie higienicznych, szybki i skutecznych pomiarów. Z uwagi na to, że termometr bezdotykowy nie musi być przykładany do ciała, nie musimy obawiać się przenoszenia drobnoustrojów, nie trzeba zmieniać końcówek ani dezynfekować takiego przyrządu. Dzięki podczerwieni bezdotykowy termometr zbliża się do ciała i w ciągu kilku sekund uzyskujemy wiarygodny pomiar.

Wybierając najlepszy termometr bezdotykowy warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. Na przykład elektroniczny termometr może zapamiętywać kilkanaście ostatnich pomiarów, jego czytnik może być podświetlany i dzięki temu nie trzeba zapalać światła a temperatura może być wyrażana w kilku skalach. Elektroniczny bezdotykowy termometr oprócz mierzenia temperatury ciała doskonale nadaje się także do mierzenia temperatury wody, potraw a nawet powietrza. Wystarczy wybrać tylko odpowiednią opcję i gotowe. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dzieci, ale również dla osób starszych, które mają mniej cierpliwości. Pomiaru dokonuje się zaledwie w ciągu kilku sekund, a w razie konieczności badanie można szybko powtórzyć.

Termometr bezdotykowy - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Termometr bezdotykowy. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Termometr bezdotykowy Producent Cena
1Microlife NC 150MicrolifeAktualna Cena
2KARDIO-TEST KT-50PROKARDIO-TESTAktualna Cena
3Geratherm Non contactGerathermAktualna Cena
4Beurer FT09BeurerAktualna Cena
5Hubdic FS300HubdicAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • termometr bezdotykowy ranking
 • jaki termometr bezdotykowy
 • jaki termometr dla dziecka
 • ranking termometrów bezdotykowych
 • termometr bezdotykowy

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Termometr bezdotykowy - Opinie i komentarze

 1. rtvagd.net
  Wiki 1 listopada 2013 at 02:05

  super urządzanie! bardzo ułatwiają pomiar temperatury dziecka 😉

 2. rtvagd.net
  Karola 28 grudnia 2013 at 12:45

  Ja polecam Thermofocus Essentiale – włoski oryginalny – czy najlepszy? nie wiem, ale wiem, że pomiary są powtarzalne i się nie zacina. dodatkowo można skalibrować do pomiaru w ustach, pod pachą lub w odbycie. ma następcę – trochę drogi VISIOFOCUS.
  w Polsce już można oba kupić w aptekach i u dystrybutora bezpośrednio.

 3. rtvagd.net
  Olka 11 stycznia 2014 at 20:44

  ten co zajmuje 3 pozycję mi się najbardziej podoba 🙂

 4. rtvagd.net
  Mie3slaw 3 lutego 2014 at 21:23

  Na 1. miejscu termometr Tech-Med TM-50PRO? Kupiłem go zachęcony m.innymi wysoka oceną na liście rankingowej. Dzisiaj go przysłano i WPADKA! Producent zamiast normalnego, plastykowego etui służącego do bezpiecznego przechowywania tak delikatnego w konstrukcji przyrządu (optyka), dostarcza go w dużym kartonowym pudełku, które nie dość że zajmuje sporo miejsca, to po kilku miesiącach użytkowania rozpadnie się. I co wtedy? Trzeba będzie zawijać termometr w szmatkę?
  I druga ciekawostka: podobno renomowany producent TECH-MED nie wie, że w tego typu przyrządach mogą być stosowane wyłącznie baterie alkaliczne i to dobrych marek, odpornych na wycieki elektrolitu. A tymczasem Tech-Med do kartonowego “etui” z termometrem wkłada zwykłe bateryjki AAA produkcji chińskiej, takie które można znaleźć w tanich plastykowych zabawkach. Totalne nieporozumienie, czy też celowy zabieg producenta? Jest niemal pewne, że po pewnym czasie użytkowania z takich “oryginalnych” baterii dostarczonych przez Tech-Med wycieknie elektrolit i zniszczy przyrząd. Po nie każdy zna poważną wadę nie alkalicznych baterii, zwłaszcza że one są schowane pod plastykowa klapką zabezpieczoną miniaturowym wkrętem (nie zatrzaskiem, lecz śrubką!). Czy chodzi może o to, by ten termometr nie mógł być użytkowany w dłuższym okresie czasu? Odpowiedzialny producent nie popełniłby takich “błędów” konstrukcyjnych. I tu pytanie: dlaczego ten model znajduje się na 1. miejscu?

  • rtvagd.net
   rtvagd.net 5 lutego 2014 at 00:48

   Ranking prezentowany na stronie pochodzi z serwisu Skąpiec.pl i nie jest naszą subiektywną oceną, a jedynie pokazuje produkty kupowane są najchętniej. Jest nam przykro w związku z zaistniałą sytuacją, napiszemy do producenta i wtedy będziemy mogli odnieść się do tych informacji.
   Jak otrzymamy wyjaśnienie od firmy TECH-MED, mailowo prześlemy Panu odpowiedź, prosimy o cierpliwość.

 5. rtvagd.net
  jan 28 lutego 2015 at 12:41

  ja mam u siebie geratherm non contact – dobrze się spisuje i jest bardzo dokładny. A nie był drogi, zapłaciliśmy za niego ok. 80złotych. Jak na razie najlepszy termometr bezdotykowy jaki miałem.

 6. rtvagd.net
  Wanda Różana 27 kwietnia 2015 at 21:52

  Jeśli chodzi o termometry elektryczne to myślę że warto unikać najtańszych modeli. Często mają one za każdym razem inne wyniki pomiaru.

 7. rtvagd.net
  Pola33 12 października 2015 at 20:53

  A ja jestem bardzo zadowolona z termometru bezdotykowego Geratherm. Pomiar jest bardzo szybki i precyzyjny. Termometr sprawdza się zarówno dla małego dziecka jak i u dorosłych. Mogę z czystym sumieniem polecić. Pewnie inne firmy też mają modele, które są bardzo dobre, ale ja nie miałam okazji z nich korzystać, jak będę miała to coś może jeszcze napiszę 🙂

 8. rtvagd.net
  Milena 26 listopada 2015 at 15:45

  Ostatnio interesowała się tematem i dzisiaj kupiłam termometr bezdotykowy multitemp sanity, jest o tyle lepszy od podobnych produktów, że wykorzystuje zaawansowaną technologię podczerwieni, z racji czego jest bardzo dokładny.

 9. rtvagd.net
  ENDRJU 12 czerwca 2016 at 21:02

  Ja kupiłem termometr Haxe HW-2 jest świetny. Testowałem już na paru osobach i na razie nie ma do czego się przycepić!:) Ale ranking termometrów bezdotykowych przydatny! Pozdro

 10. rtvagd.net
  sabina33 27 marca 2017 at 09:15

  Dużo w domu termometrów mieliśmy mogłabym książkę napisać. Teraz używamy Non Contact Geratherm. Bardzo ładna rzecz a przy tym funkcjonalna. Na wynik czeka się parę sekund, podczerwień dobrze wykrywa cel, nie trzeba specjalnie się wyginać z termometrem żeby sygnał się odnalazł. Sam termometr można też stosować przy sprawdzaniu ile stopni ma przedmiot, zupa, czy powietrze w pokoju.

 11. rtvagd.net
  wiola 15 maja 2017 at 21:20

  Jest dobry termometr bezdotykowy na podczerwień jak NonContact. Tutaj nie ma kontaktu z ciałem chorej osoby co się przekłada w prostej linii na większą higieniczność. Ja właśnie wcześniej jak korzystałam ze zwykłego termometru w domu to się dziwiłam, dlatego jak jedno dziecko choruje to nagle wszystkie kolejne też łapią wirusa i myślę, że duża wina była w tym właśnie analogowego termometru, który zbierał wszystkie bakterii i roznosił po nas.

 12. rtvagd.net
  Elka 14 lipca 2017 at 08:47

  Nie narzekam na termometr elektroniczny NonContact. Mam go w sumie już dość długo. Bateria trzyma fajnie, łatwo można sobie przełączyć funkcję z pomiaru gorączki na pomiar temperatury przedmiotów czy otoczenia. Podczerwień szybko namierza obiekt do badania, wystarczy z około 3-4 cm przyłożyć.

 13. rtvagd.net
  Marta 16 sierpnia 2017 at 15:30

  Dobrym wyborem był termometr bezdotykowy BabyTemp, jestem happy;)) szybkie i dokładne wyniki!

 14. rtvagd.net
  mark.ste 13 października 2017 at 14:04

  Mierzę gorączkę bezdotykowo już od jakiegoś czasu i aparat mam polski Mini Temp, szybki, dokładny, polecam.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *