Filtry do wody

Dzbanek z filtrem do wody pitnej

Filtry do wody

Jeżeli prowadzimy zdrowy tryb życia, jeśli żyjemy w trybie „Eko” to musimy dbać nie tylko nasze środowisko, ale także o nas samych. Niestety korzystanie z przywilejów cywilizacyjnych nie zawsze wychodzi nam na dobre. Takie na przykład picie wody prosto z kranu nie należy do zbyt dobrych pomysłów. Jakość wody w naszych kranach nie jest zbyt wysoka, wystarczy podstawowa analiza i szybko możemy przekonać się, że nasza woda powinna być filtrowana. Jaki filtr do wody pitnej wybrać i czy skorzysta na tym każdy domownik?

Nie trzeba mieć wyrafinowanego podniebienia żeby przekonać się jaka różnica występuje pomiędzy wodą filtrowaną a niefiltrowaną. Jeżeli zależy nam na długotrwałym rozwiązaniu to możemy zdecydować się na tak zwane filtry kranowe. Dzięki nim woda która bezpośrednio leci z kranu od razu jest przefiltrowana. Takie rozwiązanie nie należy do najdroższych i jest bardzo praktyczne. Zanim jednak zakupimy filtr na kran do wody pitnej powinniśmy sprawdzić w jakim stanie jest nasza woda, pozwoli to wybrać odpowiedni rodzaj nakładki na kran. Oczyszczona woda może być używana nie tylko do picia, ale także do celów gospodarczych lub na przykład do mycia, nasze oczekiwania co do jakości wody będą decydującym czynnikiem podczas takich zakupów.

Jeżeli z naszych wyliczeń wyjdzie, że przefiltrowana woda będzie nam potrzebna tylko do picia i jeśli jej dzienne zapotrzebowanie nie będzie zbyt duże to wybierajmy filtry dzbankowe. Najkorzystniejszą opcją wydaje się filtr dzbankowy o pojemności trzech litrów. Do takiego dzbanka niezbędny jest wymienny filtr i o ile koszt zakupu pojemnika jest jednorazowym wydatkiem o tyle filtr trzeba zmieniać średnio co miesiąc. Nie są to jednak jakieś wysokie koszty. W najnowszych dzbankach mamy zamontowany elektroniczny wyświetlacz, który będzie nas informował o konieczności wymiany filtra. Poza tym wybrany przez nas pojemnik powinien być przezroczysty oraz powinien dawać możliwość mycia go w zmywarce. Wybierając takie rozwiązanie również musimy zwracać uwagę na twardość i jakość naszej wody. Tylko pełne dopasowanie pozwoli nam osiągnąć najlepsze efekty.

Filtry do wody - Ranking 2018

W poniższej tabeli znajduje się Ranking 5 aktualnie najlepszych produktów w kategorii Filtry do wody. Ranking jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl!

Miejsce Filtry do wody Producent Cena
1Brita Aluna XLBritaAktualna Cena
2Wessper WES023WessperAktualna Cena
3BRITA Style MaxtraPlus SzaryBRITAAktualna Cena
4Dafi ArtiDafiAktualna Cena
5Dafi Astra Unimax MalinowyDafiAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

 • jaki filtr do wody wybrac
 • jaki kupić filtr do wody dzbanek
 • kranowy filtr do wody
 • najlepsxe filtry eody
 • test filtrów do wody

Pozostałe rankingi dostępne w serwisie

Filtry do wody - Opinie i komentarze

 1. rtvagd.net
  krzysiek 11 czerwca 2014 at 22:59

  Warto zaopatrzyć się w filtr do wody odwrócona osmoza, Mam taki i jest ok.

 2. rtvagd.net
  Martyna 17 marca 2015 at 13:41

  Ja mam też filtr do wody dzbankowy ale z Dafi, najtańsze, polskie i dobre.

 3. rtvagd.net
  Lidka 21 kwietnia 2017 at 00:36

  Pytanie do osób już posiadających taki filtr dzbankowy do wody. Jak często trzeba wymieniać same filtry do wody? Przy takim normalnym powiedzmy użytkowaniu przez 4 osobową rodzinę.

 4. rtvagd.net
  Emu 12 stycznia 2018 at 03:55

  Ja akurat mieszkam sama, ale zużywam wody sporo – przede wszystkim dlatego, że jestem herbatomaniaczką i zwykle piję kilkanaście (różnych!) herbat dziennie. Wkład do filtra wymaga wymiany co ok. 6 tygodni. Mam bardzo dobry miernik tego: kiedy na dnie czajnika pojawia się wyraźny osad, to znak, że pora wymienić wkład w filtrze.

Poniżej formularz na Wasze opinie

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wypełnij wymagane pola. *