Głośniki bluetooth GoGEN
Głośnik bluetooth GoGEN

W zalewie marek i wariantów głośników bluetooth trudno wyłowić modele, które naprawdę deklasują pozostałe propozycje. Dopiero po uważnej analizie danych technicznych można wskazać kilka ciekawszych ofert na rynku, a nierzadko będą to modele producentów, o których raczej nie słyszy się w reklamach elektromarketów. Dzisiaj zwracamy uwagę na głośniki bluetooth GoGEN.

Warto zacząć od cen

Zwykle analiza cen to ostatnia rzecz, którą robi się przy wyborze sprzętu audio. Warto jednak spojrzeć na to nieco inaczej niż zwykle i zastanowić się, czy produkty reklamowane najgłośniej faktycznie są warte swojej ceny. Nie, nie są. A dlaczego? Umówmy się – można kupić głośnik bluetooth najbardziej znanej marki i zapłacić za niego trzysta czy czterysta złotych, ale jeśli będzie on miał moc 12W, to różnica między nim, a tańszymi dwu, trzy, a nawet czterokrotnie będzie często zupełnie niesłyszalna. Być może pojawią się jakieś różnice na przykład w pojemności akumulatora, czy warto dopłacać 200 albo 300 złotych za dodatkowe pół godziny pracy? W zdecydowanej większości przypadków nie. Wniosek z tego taki, że aby kupić dobre głośniki bluetooth wcale nie trzeba przeznaczać na nie fortuny.

Jakość i wytrzymałość głośników GoGEN

W każdym przedziale cenowym są głośniki, które wyróżniają się jakością i wytrzymałością. Właśnie w tym kontekście bardzo często mówi się o marce GoGEN. Dlaczego? Samo to, że spora część głośników bluetootha jest wykonana w wysokich klasach IP (wodoszczelność i pyłoszczelność) nie jest jeszcze niczym wyjątkowym, za to uwagę zwraca precyzja wykonania. Nawet w tańszych modelach tworzywa są dobrze spasowane, nie odkształcają się i naprawdę dobrze się prezentują, co w połączeniu z dobrymi magnesami i solidnymi materiałami pozwala mieć nadzieję, że nawet podstawowe modele będą świetnie spełniały swoje zadanie. To zresztą podwójnie ważne, ponieważ wielu użytkowników używa podstawowych modeli w dość trudnych warunkach, zabierając je choćby na rower do lasu – teoretycznie należałoby tu już pomyśleć raczej o modelu pyłoszczelnym, ale dobre jakościowo GoGEN-y z segmentu podstawowego też dają sobie radę.

Galeria głośników GoGEN

Estetyka ma znaczenie

Wytrzymałość i odporność na uszkodzenia to jedno, ale przecież głośniki bluetooth często traktuje się jako element stylizacji, niemal jak biżuterię. A nawet gdyby miały służyć tylko w domu, to też warto poszukać takich, które pozytywnie wyróżniają się estetyką. Tu obiektywnie trzeba stwierdzić, że GoGEN po raz kolejny zaskakuje. W ofercie są i modele bardziej klasyczne, jak i typowo młodzieżowe, inspirowane streetwearem i kulturą hip-hopową. Parę nietuzinkowych projektów, które trudno jednoznacznie zaszufladkować i wygodne rozwiązania w zakresie przenoszenia lub mocowania dopełniają obrazu kolekcji. To o tyle istotne, że dziś większość producentów na siłę stara się upodobnić swoje produkty do paru głośników najbardziej rozpoznawalnych marek. Efekt jest taki, że na półkach sklepowych ląduje dziesięć podobnie wyglądających głośników, ale ich projekty nie są ani ciekawe wizualnie, ani ergonomiczne, a sam sprzęt też nie jest najwyższej klasy. I dlatego GoGEN-y powoli torują sobie drogę do większej popularności.

Czy warto kupić głośniki bluetooth GoGEN?

Czy warto zainteresować się głośnikami bluetooth marki GoGEN? Zdecydowanie tak. Prezentują świetny stosunek jakości do ceny i są ciekawą alternatywą dla tych osób, które od głośnika, poza niezłym brzmieniem, oczekują też funkcjonalności, trwałości i nietuzinkowego wyglądu. Od razu jednak warto zaznaczyć – nietrudno będzie znaleźć głośniki tańsze o podobnej mocy. GoGEN wygrywa jednak z nimi jakością materiałów i precyzją wykonania, a dzięki temu będzie też najprawdopodobniej grał zdecydowanie dłużej, a to przecież ma olbrzymie znaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here