Piekarnik parowy
Jaki piekarnik parowy kupić?

Jaki piekarnik parowy kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki piekarnik parowy kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki piekarnik parowy kupić?
Ranking
Producent Cena
1.
Electrolux EOF3H40X
blankAktualna Cena
2.
Electrolux EOD6C77Z
blankAktualna Cena
3.
Electrolux EOC6H71Z
blankAktualna Cena
4.
Electrolux EOB9S31WX SteamBoost
blankAktualna Cena
5.
Beko BBIS12300XD
blankAktualna Cena

Skompletowanie domowych urządzeń to spore wyzwanie, zwłaszcza kiedy na rynku pojawiają się coraz ciekawsze sprzęty ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Tym razem przyjrzymy się piekarnikom parowym. Podpowiemy, jak wybrać najlepszy piekarnik parowy. Przedstawimy również warte uwagi produkty.

Oferta sprzętów AGD jest coraz bogatsza. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowych technologii, a konsumenci poszukują rozwiązań, które ułatwią im życie. W ostatnim czasie sporą popularność zdobywają piekarniki parowe. Jaka jest zasada ich działania? Jak wybrać najlepszy model? Na jakie produkty warto zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury.

Jak działa piekarnik parowy?

Najprościej rzecz ujmując, piekarnik parowy posiada opcję gotowania na parze. Na rynku znajdziemy różne rodzaje piekarników parowych, które oferują rozmaite funkcje. Poszczególne modele umożliwiają także tradycyjne pieczenie czy pieczenie z wykorzystaniem pary.

Musimy rozróżnić urządzenia do gotowania na parze z funkcją piekarnika oraz piekarniki z funkcją pary. Oba oferują nieco inne możliwości. Piekarniki z funkcją pary umożliwiają najczęściej również gotowanie w niskiej temperaturze czy grillowanie. Ciekawą opcją są urządzenia, które oferują opcję przygotowywania kilku potraw w tym samym czasie, na różnych poziomach piekarnika, w różnej temperaturze.

Rodzaje piekarników parowych

Piekarniki parowe dzielimy ze względu na budowę, wygląd, sposób wykorzystania oraz funkcjonalność. W tym zakresie możemy wyróżnić:

 • Piekarnik parowy zintegrowany z płytą grzewczą
 • Piekarnik parowy samodzielny

Piekarniki parowe możemy podzielić również ze względu na zastosowaną technologię grzania. Tutaj możemy wyróżnić:

 • Piekarnik parowy elektryczny
 • Piekarnik parowy gazowy

Biorąc pod uwagę dodatkowe opcje urządzeń, możemy natomiast wyróżnić:

 • Piekarnik parowy – zastępuje gotowanie na parze. Pozwala przygotować potrawy wykorzystując różne stopnie wilgotności, przy temperaturach niższych niż w tradycyjnym piekarniku.
 • Piekarnik parowy z opcją pieczenia – pozwala przyrządzić potrawy na parze, ale również posiada opcję tradycyjnego pieczenia lub pieczenia z użyciem pary.

Warto dodać, że w ofercie znajdziemy również piekarniki parowe z funkcją grillowania (polecamy również artykuł: jaki piekarnik do zabudowy wybrać?).

Jak wybrać dobry piekarnik parowy?

Podczas wyboru dobrego piekarnika parowego należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:

 • Moc – to bardzo ważny czynnik. Wpływa on na wydajność urządzenia, ale również na pobór energii. W ofercie znajdziemy piekarniki parowe o mocy od 1,75 do 3,5 kW.
 • Pojemność – najmniejsze modele mają około 45 cm wysokości, 60 cm szerokości oraz 55 cm głębokości. Tego rodzaju piekarniki mają zazwyczaj pojemność od 20-27 litrów oraz trzy poziomy. Standardowe urządzenia mają natomiast wysokość około 60 cm, pojemność od 40 do 70 litrów i większą liczbę poziomów.
 • Klasa energetyczna – czynnik, który wpłynie na wysokość rachunków za prąd. Klasa energetyczna określa, ile energii elektrycznej będzie pobierało dane urządzenie. Na rynku znajdziemy sprzęty od klasy A+++, czyli te najbardziej energooszczędne do klasy D (pobierają najwięcej energii).
 • Rodzaj sterowania – na rynku dostępne są urządzenia z elektronicznym wyświetlaczem oraz sterowane elektroniczno – mechanicznie. Warto wybrać model oferujący szeroki wybór programów, w tym program automatyczny, który dostosowuje pracę piekarnika do przygotowywanych potraw.
 • Czyszczenie – najbardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są w specjalne systemy ułatwiające czyszczenie. To z pewnością poprawia komfort użytkowania piekarnika.
 • Cena – najbardziej podstawowe urządzenia można kupić już za 1000 złotych. Za bardziej zaawansowany model zapłacimy minimum 3000 złotych. Najdroższe piekarniki parowe potrafią kosztować ponad 6000 złotych.

Piekarnik parowy – funkcje

Wybierając najlepszy piekarnik parowy koniecznie należy zwrócić uwagę na funkcje, jakie oferuje. Warto wiedzieć, że piekarniki parowe z funkcją pieczenia oferują zwykle znacznie mniej opcji niż tradycyjne piekarniki z funkcją pary. W tych drugich możemy liczyć na takie opcje jak:

 • Tradycyjne pieczenie
 • Termoobieg
 • Opiekacz
 • Supergrill
 • Podpiekanie
 • Opcja pizza
 • Zarumienianie
 • Rozmrażanie
 • Slow cooking
 • Pieczenie ciast

Wybierając urządzenie warto wziąć pod uwagę, przede wszystkim, indywidualne preferencje.

Polecane piekarniki parowe

Wybraliśmy cztery warte uwagi piekarniki parowe do zabudowy, które można znaleźć między innymi na https://www.mediaexpert.pl/.

Piekarnik AMICA EB533BA+ IN Steam

To czarny, matowy piekarnik elektryczno-parowy, o standardowych rozmiarach i pojemności 66 litrów. Jego wnętrze pokryte jest specjalną, supergładką, łatwoczyszczącą emalią. Urządzenie to wyposażone jest w programator Thp – w pełni sterowany dotykowo, z dodatkowymi programami parowymi.

Piekarnik parowy marki Amica obok ciekawego designu i dobrych parametrów technicznych oferuje liczne funkcje dodatkowe, między innymi chłodny front, który zapobiega poparzeniom czy dostęp do przepisów na drzwiach. Urządzenie to posiada oświetlenie halogenowe, co pozwala na komfortowe podglądanie przygotowywanych posiłków. Warto zwrócić uwagę również na system Aqualytic, który umożliwia wygodne czyszczenie piekarnika.

W sprzęcie firmy Amica zastosowano innowacyjne połączenie tradycyjnych funkcji pieczenia z programami parowymi. Dzięki temu można przygotowywać potrawy na różne sposoby. Ciekawą funkcją jest termosonda, która sprawia, że potrawy są przyrządzane idealnie. Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę dania, jaką chcemy osiągnąć, a piekarnik sam do tej temperatury doprowadzi, nie wysuszając potrawy.

Prezentacja piekarnika parowego AMICA na filmie poniżej.

Piekarnik ELECTROLUX EMB8783ANX

To wielofunkcyjne urządzenie elektryczno-parowe, o standardowych wymiarach i pojemności 70 litrów. Piekarnik ma odcień srebrno-czarny i pokryty jest wewnątrz emalią. Model ten umożliwia tradycyjne pieczenie z termoobiegiem, jak i przygotowywanie potraw z wykorzystaniem pary w trzech trybach: gotowanie, ogrzewanie oraz pieczenie. Urządzenie marki Electrolux posiada klasę enegetyczną A+.

Piekarnik Electrolux wyposażony jest w dotykowy panel, który umożliwia ustawienie 15 różnych trybów grzania, 9 programów automatycznych oraz szybkiego nagrzewania. Urządzenie posiada wentylator UltraFanPlus, który sprawia, że potrawy pieczone są wyjątkowo równomiernie oraz specjalną termosondę. Wnętrze piekarnika pokryte jest innowacyjną powierzchnią katalityczną, dzięki której jego czyszczenie jest znacznie łatwiejsze i szybsze.

Piekarnik AEG BCE451350M

Kolejny piekarnik elektryczno-parowy, który ma standardowe rozmiary. Ten model oferuje pojemność 71 litrów oraz klasę energetyczną A. Tutaj również dominują odcienie srebra oraz czerni, a wnętrze pokrywa specjalna emalia.

Piekarnik marki AEG wyposażony jest w specjalny przycisk PlusSteam, dzięki któremu możemy dodać parę podczas procesu pieczenia. Z ciekawszych funkcji warto wspomnieć o systemie samoczynnego czyszczenia katalitycznego, który pomaga utrzymać wnętrze urządzenia w idealnym stanie. Dzięki systemowi Soft Closing Door możemy płynnie i bezgłośnie zamykać drzwi piekarnika. Sprzęt AEG jest sterowany elektronicznie i posiada chowane pokrętła.

Piekarnik ELECTROLUX EOB6651ANX Vision

Srebrno-czarny piekarnik elektryczno-parowy Electrolux Vision o standardowych wymiarach i pojemności 72 litrów to kolejne warte uwagi urządzenie. Model ten sterowany jest dotykowo i posiada klasę energetyczną A+. Wyposażony został w termosondę, dzięki której możemy kontrolować stopień wypieczenia potrawy. Po uzyskaniu odpowiedniej temperatury dania piekarnik samoczynnie wyłącza się.

Piekarnik Electrolux Vision posiada duży wentylator z innowacyjnym systemem obiegu powietrza, dzięki któremu potrawy pieczone są bardzo równomiernie, bez względu na to, w jakim miejscu piekarnika zostaną umieszczone. Ciekawą opcją jest czyszczenie urządzenia przyjazne dla środowiska. To metoda, która wykorzystuje ciepło piekarnika – zamienia wodę w parę. Czyszczenie ułatwiają inteligentnie zaprojektowane wyjmowalne drzwi oraz szklany panel.

Urządzenie posiada dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LED oraz chowanymi pokrętłami i przyciskami do ustawiania godziny zakończenia lub czasu trwania pieczenia. Można tu również skorzystać z funkcji odliczania oraz szybkiego nagrzewania. Dodatkowym atutem jest system Velvet Closing, który umożliwia dokładne i ciche domykanie drzwi, funkcja blokady elektronicznej oraz funkcja pizza.

Jaki piekarnik parowy kupić? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki piekarnik parowy kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki piekarnik parowy kupić?
Ranking
Producent Cena
1.
Electrolux EOF3H40X
blankAktualna Cena
2.
Electrolux EOD6C77Z
blankAktualna Cena
3.
Electrolux EOC6H71Z
blankAktualna Cena
4.
Electrolux EOB9S31WX SteamBoost
blankAktualna Cena
5.
Beko BBIS12300XD
blankAktualna Cena

Jaki piekarnik parowy kupić? - Opinie 1 Opinia

 1. Czy piekarnik parowy lepiej piecze? Widziałam ostatnio ciekawe zestawienie, które pokazywało, że piekarnik parowy lepiej piecze chleb. Bardzo mi na tym zależy, bo oprócz chleba piekę też dużo ciast. Zastanawiam się nad wymianą piekarnika i czy ten Electrolux byłby dobry? Macie doświadczenie? Bardzo podoba mi się jego wygląd, ale wiadomo, to nie wszystko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here