piekarnik do zabudowy
Piekarnik do zabudowy Ariston

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Beko BVR39400DXCS
blankAktualna Cena
2.
Electrolux EZB3410AOX
blankAktualna Cena
3.
Electrolux EOE7C31Z
blankAktualna Cena
4.
Samsung NV75N5641RS
blankAktualna Cena
5.
Electrolux EOF3H40X
blankAktualna Cena

Piekarniki dzielimy na gazowe i elektryczne, podział ten obowiązuje również w przypadku piekarników do zabudowy. Piekarnik do zabudowy gazowy może być zasilany z butli lub sieciowo, w przypadku gazu sieciowego nie ma żadnego problemu, jeśli jednak korzystacie z butli – musicie upewnić się, czy piekarnik jest do tego przystosowany. Piekarników gazowych jest niewiele – tylko dwaj producenci mają w swojej ofercie takie piekarniki.

Zdecydowanie bardziej popularne i bardziej polecane, bo też wygodniejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu, elektryczne piekarniki do zabudowy. Podzielić je możemy na:

Piekarnik do zabudowy standardowy, czyli o standardowych wymiarach, z kilkunastoma programami,.

Piekarniki do zabudowy kompaktowe, a wśród nich tradycyjne, parowe oraz z funkcją mikrofali. Piekarniki te są niższe od tradycyjnych urządzeń, idealne do zabudowy kolumnowej. Tradycyjne działają dokładnie tak jak piekarniki standardowe i posiadają podobne funkcje. Parowe służą głównie do gotowania na parze i pieczenia. Posiadają mniejszy zakres temperatury, bo nagrzewają się jedynie do ok. 100 stopni. Opcja dla miłośników zdrowego żywienia. Na rynku dostępne są też urządzenia łączące funkcję parowania i standardowego piekarnika, co jest dużo bardziej praktycznym wyborem. Piekarnik do zabudowy z funkcją mikrofali, to połączenie dwóch urządzeń, bez żadnej straty. Idealne do małych wnętrz i dla osób nie chcących zagracać kuchni wieloma sprzętami.

Piekarnik do zabudowy to też możliwość skorzystania z nietypowych rozwiązań, np. połączenia zmywarki i piekarnika, czy wybór piekarnika z szufladą do podgrzewania, tosterem, podwójnego piekarnika, czy piekarnik piętrowy z windą.

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?

Zwróćcie uwagę na klasę energetyczną – dla piekarników oznaczenia to A, B, C. Najtańsza w eksploatacji jest oczywiście klasa A – różnica to średnio 100 zł rocznie! Kompaktowe urządzenia zwykle nie sięgają tej klasy, z kolei piekarniki z mikrofalą oznaczane są tylko przy pomocy mocy, a nie klasy energetycznej.

Przyjrzyjcie się również programom i funkcjom – czy jest termoobieg, gdzie umiejscowione są grzałki, czy dostępna jest funkcja grilla, obrotowy rożen, rozmrażanie. Z nowszych i mniej popularnych, a wyjątkowo przydatnych funkcji mogę wymienić: podwójne pieczenie (możliwość pieczenia jednocześnie potraw w różnych temperaturach), szybki nagrzew, czyli Booster, czy termosonda, która kontroluje temperaturę potraw, a nawet pieczenie 3D.

Na koniec front i sposób montażu. Front to kwestia gustu, a jeśli chodzi o sposób montażu – większość urządzeń nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o montowanie kolumnowe i pod blatem. Jeśli chodzi o zawieszanie piekarnika do zabudowy na ścianie jest to zdecydowanie mniej popularne rozwiązanie i znajdziemy je tylko w urządzeniach firmy Gaggenau i Siemens.

Nie pomińcie również kwestii sposobu otwierania – tradycyjny piekarnik do zabudowy otwierany do przodu nie jest wcale najpraktyczniejszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku piekarników, które montować będziecie kolumnowo lub zawieszać. W takim przypadku polecam otwieranie do boku, jak drzwi. Ciekawym rozwiązaniem jest też wózek, czyli wysuwana komora. Sprawdza się jeśli chce szybko sprawdzić kilka potraw, ale niestety ograniczana jest nieco przestrzeń.

Radzę też sprawdzić rodzaj prowadnic. Najlepsze są teleskopowe i drabinkowe, które zapewniają wygodne i pewne prowadzenie blachy, a przy tym powłoka blachy i piekarnika jest chroniona. Tradycyjne wytłaczane prowadnice nie zawsze się sprawdzą, warto wiedzieć, że można znaleźć dla nich alternatywę.

Ważny jest również sposób czyszczenia – czy piekarnik do zabudowy posiada specjalny tryb samoczyszczenia (pyroliza lub czyszczenia katalityczne), jakie powierzchnie znajdują się w piekarniku, czy elementy można zdemontować na czas mycia itd.

Na koniec – zabezpieczenia. Podstawą są nienagrzewające się drzwi, a w wypadku piekarników gazowych zabezpieczenie przeciwwypływowe. Można znaleźć piekarniki z blokadą drzwi, dzięki czemu dziecko przypadkowo nie otworzy drzwi podczas pieczenia.

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? - Ranking 2023

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w kategorii Jaki piekarnik do zabudowy wybrać?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany każdego dnia i pochodzi z serwisu Skąpiec.pl.

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? - Ranking Producent Cena
1.
Beko BVR39400DXCS
blankAktualna Cena
2.
Electrolux EZB3410AOX
blankAktualna Cena
3.
Electrolux EOE7C31Z
blankAktualna Cena
4.
Samsung NV75N5641RS
blankAktualna Cena
5.
Electrolux EOF3H40X
blankAktualna Cena

Artykuł dotyczy:

  • piekarnik do zabudowy

Jaki piekarnik do zabudowy wybrać? - Opinie 9 szt.

  1. Ja bardzo polecam Bosch HBA43S462E, mam go już 3 rok i nie sprawił najmniejszego problemu. Bardzo dobrze się go czyści, ma funkcje które mi strarczają aż nadto, dobrze wygląda i montaż był dziecinnie prosty. Właściwie kupiliśmy go w ciemno, ale jak słyszę jakie mają problemy znajomi, że piekarnik w zabudowie jest kompletnie niepraktycznym rozwiązaniem i przy najbliższej okazji wrócą do bardziej tradycyjnych rozwiązań – jestem przeszczęśliwa ze swojego wyboru.

  2. Może kiedyś będę miała taki pod zabudowę? Na razie nawet czasu na pieczenie ciast nie mam wiec to byłby zbędny wydatek 🙂 Ale piekarnik świetny. I dobrze że jest wybór miedzy gazowymi i elektrycznymi. Ja jakoś do gazowych nie mam zaufania. I myślę że zanim zdecyduje się na kupno to jeszcze coś innego na topie będzie 🙂 Na dzień dzisiejszy podobają mi sie takie elektryczne.

  3. Zastanawiam się teraz nam Amicą z serii IN tylko nie bardziej jeszcze się zdecydowałam na konkretny model, może ktoś użytkuje i coś podpowie. Rozglądam się za tymi w przedziale 1300-1800zł, m.in. 522BA albo może 622, generalnie ważne by był chłodny front, piekł równomiernie i koniecznie takie rzeczy jak grill i termoobieg.

  4. Kupiłem piekarnik do zabudowy Samsung i uważam, że jest to najlepszy wybór w cenie do około 2000 zł. Dodatkowo mamy też lodówkę Samsung i te dwa sprzęty AGD bardzo fajnie się ze sobą komponują. Inne sprzęty do zabudowy to już wiadomo mogą być inne, bo ich nie widać. Ale wracając do naszego piekarnika, to świetny design, zabezpieczenie przed dziećmi, różne funkcje czyszczące, pojemny, dobrze wyposażony i przede wszystkim dobrze piecze. Też łatwy w obsłudze, bo jest to w sumie ważne.

  5. Ja zastanawiam się nad zakupem piekarnika Candy z systemem wentylacji. Dla mnie to ważne, bo wtedy wszystko równo się piecze i nie ma ryzyka, że z jednej strony się przypali a z drugiej będzie surowe. A zintegrowany system czyszczenia, to rewelacja.

  6. Też planuje zakup nowego piekarnika, udało mi się odłożyć trochę gotówki i chce coś porządnego co myślicie o modelu Electrluxa z serii 900 SENSE CookView, z wyposażeniem kamery i wifi, możliwością gotowania na parze, kolorowym wyświetlaczem. Brzmi jak marzenie, może ktoś ma?

  7. A ja jestem bardzo zadowolony ze swojego electroluxa 800 PRO SteamBoost, bardzo dobry sprzęt. Z resztą electrolux to dobra firma, zawsze mają najwyższą jakość.

  8. Dobrym rozwiązaniem okazał się piekarnik electroluxa Surround Cook, ma bardzo duzą komorę, szybko się nagrzewa. Do tego ma wiele funkcji, które faktycznie się przydają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here