środa, 12 czerwca, 2024
Home Blog Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

by RTVAGD.net
3 komentarze
Podgrzewacz do butelek dla dzieci

Narodziny dziecka to nieopisana radość, ale również ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Skompletowanie wyprawki oraz wszystkich niezbędnych rzeczy, które mogą się przydać przy maluszku łatwe nie jest. Niewątpliwie, jednym z bardziej praktycznych gadżetów, w który warto zainwestować, jest podgrzewacz do butelek. Jak wybrać najlepszy? Spieszymy z pomocą!

Podgrzewacz do butelek znacznie ułatwia codzienną opiekę nad małym dzieckiem. Oferta tego typu produktów jest jednak dość bogata. Niełatwo wybrać najlepszy model. Podpowiadamy, jak kupić dobry podgrzewacz do butelek.

Jak działa podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to niewielkie urządzenie, które równomiernie podgrzewa i utrzymuje określoną temperaturę napojów oraz pokarmów. Co ważne, podgrzewane produkty nie tracą swoich odżywczych wartości. Do podgrzewacza wlewamy wodę i podgrzewamy ją do określonej, wybranej przez nas, temperatury. Następnie wkładamy do urządzenia butelkę, słoiczek lub miseczkę i podgrzewamy zawartość naczynia w kąpieli wodnej.

Podgrzewacz jest bardzo prostym w obsłudze urządzeniem. Należy pamiętać, że poziom wody w jego wnętrzu powinien być niższy od poziomu czubka butelki, miseczki czy nakrętki słoiczka. Temperaturę wody wybieramy ręcznie za pomocą pokrętła lub elektronicznie, na specjalnym wyświetlaczu. Wszystko zależy od wybranego modelu. W ofercie znajdziemy proste podgrzewacze oraz te bardziej zaawansowane, na przykład z funkcją inteligentnego podgrzewania. Dzięki niej urządzenie samo dobiera temperaturę posiłku. Jeśli podgrzewacz posiada funkcję termostatu, może być włączony całą noc. Urządzenie podgrzeje na przykład wodę do odpowiedniej temperatury i będzie ją stale utrzymywać. W razie potrzeby woda będzie gotowa do przyrządzenia mleka. To duże ułatwienie dla rodziców.

Aby podgrzewacz służył nam jak najdłużej, warto o niego dbać. Producenci zalecają, by do urządzenia wlewać destylowaną lub przegotowaną wodę. Zapobiega to osadzaniu się kamienia. Ważne jest również to, by podgrzewacz myć po każdym użyciu. W tym celu należy wylać zalegającą w nim wodę i wytrzeć do sucha, bez stosowania dodatkowych detergentów. Raz na miesiąc warto dokładniej umyć wnętrze urządzenia, na przykład rozpuszczonym w wodzie kwaskiem cytrynowym lub octem.

Rodzaje podgrzewaczy do butelek

Dobry podgrzewacz do butelek zdecydowanie ułatwi życie każdemu rodzicowi. Przed zakupem urządzenia warto zapoznać się z dostępną ofertą. Na rynku spotkamy obecnie:

 • Podgrzewacz do butelek tradycyjny – standardowe urządzenie służące do podgrzewania zawartości butelek oraz słoiczków.  Warto zwrócić uwagę, jakie butelki można umieszczać w wybranym modelu. Niektóre podgrzewacze bowiem przeznaczone są do podgrzewania butelek określonej wielkości lub konkretnego producenta. W ofercie znajdziemy także urządzenia, które podgrzeją zawartość pojemników o różnych rozmiarach, wykonanych z różnych materiałów.
 • Podgrzewacz do butelek samochodowy – przydatny zwłaszcza podczas podróży. To przenośne urządzenie, które zazwyczaj potrzebuje nieco więcej czasu, by podgrzać napój czy posiłek. Do podgrzewacza samochodowego najczęściej dołączone jest specjalne termoopakowanie, które umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury przez dłuższy czas.
 • Urządzenie wielofunkcyjne – łączące kilka funkcji:
  • Podgrzewacz do butelek oraz sterylizator – to droższe rozwiązanie, ale niezwykle przydatne. Oprócz podgrzewania posiłków czy napojów oferuje równie sterylizację butelek oraz smoczków.
  • Ekspres do mleka modyfikowanego z funkcją podgrzewacza butelek – specjalne urządzenie, które umożliwia szybkie przygotowanie mleka dla dziecka, a także podgrzanie posiłków.
  • Urządzenie typu All in One – to najbardziej zaawansowany model. Umożliwia gotowanie na parze, rozmrażanie posiłków, podgrzewanie butelek, miseczek i słoiczków, miksowanie, wyciskanie soku oraz sterylizację butelek.
 • Podgrzewacz do butelek podwójny – dedykowany rodzicom bliźniaków. Umożliwia jednoczesne podgrzanie pokarmów czy napojów dla dwójki dzieci.

Jak kupić dobry podgrzewacz do butelek?

Aby kupić najlepszy podgrzewacz do butelek, trzeba najpierw zastanowić się, czego od urządzenia oczekujemy. Podczas wyboru idealnego modelu warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • Wymiary – kształt podgrzewacza jest niezwykle ważny. Wpływa na funkcjonalność urządzenia oraz na to, ile i jakie pojemniki możemy w nim umieścić. Większość dostępnych na rynku modeli to podgrzewacze uniwersalne, jednak znajdziemy też urządzenia przeznaczone do jednego rodzaju butelek (określonej wielkości lub konkretnego producenta). Jeśli chcemy, by podgrzewacz posłużył nam przez dłuższy czas, musi obsługiwać kilka rodzajów butelek. Niemowlaki do 4. miesiąca życia piją najczęściej z niewielkich butelek o pojemności 125 ml. Maluchy w wieku od 5. do 12. miesiąca używają butelek o pojemności 200-250 ml. W przypadku takich dzieci przyda się również tacka do gęstszych pokarmów. Podgrzewacz dla maluchów powyżej roku powinien zmieścić butelkę o pojemności 250-320 ml, słoiczki w różnych rozmiarach oraz kubeczki. Warto wybrać urządzenie, które spełni wszystkie podane kryteria. Wówczas mamy pewność, że nie będziemy musieli co kilka miesięcy kupować nowego podgrzewacza.
 • Moc oraz zużycie energii – zużycie energii zależne jest od tego, jak często z podgrzewacza będziemy korzystać. Wiele zależy również od rodzaju urządzenia. W ofercie znajdziemy podgrzewacze o mocy od 50 do 350 W. To stosunkowo nieduży sprzęt. Nie powinien pobierać dużo energii. Warto jednak postawić na model ekonomiczny, o niższej mocy. Dobrze, jeśli podgrzewacz posiada termostat. Dzięki temu będzie nie tylko podgrzewał, ale również utrzymywał temperaturę posiłku.
 • Zakres temperatury – dobry podgrzewacz do butelek oferuje zakres temperatury od 1 do 100 stopni Celsjusza. Ten parametr należy dostosować do własnych potrzeb. Warto pamiętać, że mleko, zupki, kaszki i inne pokarmy, które podajemy dziecku powinny mieć temperaturę około 35 stopni Celsjusza. Warzywa należy podgrzewać w niższej temperaturze, by zachowały wartości odżywcze. Temperatura powyżej 95 stopni Celsjusza przyda się podczas sterylizacji butelek czy smoczków.
 • Czas podgrzewania – wszystko zależy od tego, jaką temperaturę ma pokarm czy płyn, który umieszczamy w urządzeniu. Niektóre modele oferują ekspresowe podgrzewanie – 4-5 minut. Na pewno dłużej potrwa podgrzewanie zamrożonego posiłku. Warto dodać, że w ofercie znajdziemy podgrzewacze z inteligentną regulacją temperatury, które same dobierają odpowiednią temperaturę, do której należy podgrzać posiłek.
 • Dodatkowe funkcje – zaawansowane urządzenie oferują szereg dodatkowych funkcji. Do najbardziej przydatnych zaliczymy:
  • Utrzymywanie temperatury – urządzenie nie tylko podgrzewa posiłek, ale również utrzymuje odpowiednią temperaturę, nawet przez całą noc.
  • Automatyczny wyłącznik – wyłącza się automatycznie, kiedy na przykład z podgrzewacza wyparuje cała woda.
  • Sterylizacja – umożliwia odkażanie butelek, słoiczków czy smoczków.
  • Inteligentne podgrzewanie – urządzenie z tą funkcją dopasowuje czas podgrzewania pokarmu do jego rodzaju oraz temperatury początkowej.
  • Gotowanie na parze – opcja spotykana w urządzeniach wielofunkcyjnych. Pozwala przygotować posiłek od podstaw.
  • Miksowanie – zaawansowany model podgrzewacza nie tylko podgrzeje czy ugotuje, ale również zmiksuje wszystkie składniki.
 • Dodatkowe akcesoria – dobry podgrzewacz do butelek ma w zestawie przydatne akcesoria, takie jak na przykład koszyczek do słoiczków, pokrywę, wyświetlacz czy miseczkę do podgrzewania posiłków. Niektóre modele mają w zestawie również pasujące butelki.

Zakup najlepszego podgrzewacza do butelek łatwy nie jest, ale dzięki naszym poradom, to zadanie nie powinno sprawić większych trudności. Warto, przede wszystkim, wybrać model, który posłuży nam przez dłuższy czas.

Podgrzewacz do butelek kupimy już za 50 złotych. Za lepszy, bardziej zaawansowany model zapłacimy 200-350 złotych.

Jaki podgrzewacz do butelek kupić? - Ranking 2024

W poniższej tabeli znajduje się Ranking najlepszych produktów w z tematu Jaki podgrzewacz do butelek kupić?. Ranking TOP 5 jest aktualizowany kilka razy w miesiącu. Zapraszamy do przejrzenia naszych i Waszych propozycji.

Ranking Jaki podgrzewacz do butelek kupić? Producent Cena
1MAM Neno 5w1 Vita NEN UR003MamAktualna Cena
2Lionelo Thermup 2.0 White Podgrzewacz Do Butelek 5W1Aktualna Cena
3Neno Podgrzewacz, sterylizator, rozmrażacz 6w1 LindoAktualna Cena
4Philips Philips Advanced Sterylizator 1 sztuka [SCF291/00] 1146729PhilipsAktualna Cena
5Lionelo Podgrzewacz Therm up GO Double white Raty 10x0% do 15.04.2022!LioneloAktualna Cena

3 komentarze

Ewa 15 lutego 2019 - 13:59

Mam podgrzewacz do butelek z Tommee Tippee i jestem z niego zadowolona. Nie jest to niezbędny sprzęt ale sprawdza się. U mnie w domu ten, który mam jest już kilka lat i moje drugie dziecko z niego korzysta, a raczej ja przy nim. Lekki, mały i dobrze podgrzewa. Można ustawić stałą temperaturę i wtedy nie ma problemu z przegrzaniem.

Reply
Jagoda 10 marca 2016 - 09:22

Niezastąpiony!!! 🙂 Każda mama wie, jak ciężko utrzymać odpowiednią temperaturę butelki, a jeszcze jak nie wiadomo kiedy nasze dziecko będzie głodne to już w ogóle! Ja bez tego podgrzewacza chyba bym nie przeżyła. Oczywiście trochę wyolbrzymiam, ale rzeczywiście jest to bardzo fajne i przydatne urządzenie, które dobrze się sprawdza. Ja mam podgrzewacz z Philipsa, kupiłam go na wyprzedaży, więc nie zapłaciłam dużo a sprawdza się już kolejny rok 🙂

Reply
Mika 18 września 2013 - 16:03

dzięki za szczegółowy opis i aktualne propozycje 😉

Reply

Dodaj opinię na forum

You may also like

RTVAGD.net - opinie, poradniki, ranking

Wybieramy najlepszy sprzęt RTV i AGD. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradnikami oraz opiniami użytkowników. Każdy poradnik zawiera ranking najlepszych produktów w danej kategorii.

 

Kontakt do nas:

Edtior's Picks

Latest Articles

Aktualizacja: 2024 – Rankingi i opinie na RTVAGD.net